Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Żarówki dekoracyjne

Żarówki dekoracyjne to typowo ozdobne źródła światła, których głównym zadaniem jest elegancko i stylowo wyglądać. Żarówki dekoracyjne doskonale prezentują się w lampach z otwartym kloszem lub w odkrytych oprawach, gdzie idealnie emanują swoim wyjątkowym wyglądem zarówno przy włączonym, jak i wyłączonym oświetleniu. 

  • Współczesne żarówki dekoracyjne nadają wyjątkowego wyglądu i charakteru każdemu pomieszczeniu. 
  • Nowoczesna żarówka ozdobna to żarówka, wykorzystywana w celach typowo dekoracyjnych. 
  • Żarówki dekoracyjne oferowane są w różnych wersjach. Jakie mamy opcje? 
  • Żarówka dekoracyjna LED to żarówka wysoce energooszczędna o znikomym zużyciu prądu.

Spis treści:

  1. Żarówka dekoracyjna wyjątkowym źródłem światła 
  2. Ozdobne żarówki w różnych formach 
  3. Żarówka Edisona LED 
  4. Żarówki LED ozdobne w nietypowych wersjach 
  5. Duża żarówka dekoracyjna E27 do większości tradycyjnych lamp 
Produktów w tej kategorii: 151    Wyświetl po:

Żarówka dekoracyjna wyjątkowym źródłem światła 

Żarówka dekoracyjna jest obecna praktycznie w każdym stylowym i designerskim wnętrzu. Żarówka ozdobna to wyjątkowy oryginalny i zwracający uwagę element aranżacji nie tylko w naszych domach, ale także w hotelach, barach, czy widowiskowych sklepach i galeriach. Jej wygląd zwraca na nią uwagę nie tylko w czasie pracy, kiedy jest włączona, ale również, wtedy, gdy nasza duża żarówka dekoracyjna jest po prostu wkręcona do oprawki, czy wisi na ozdobnym sznurze. Najpopularniejsze ozdobne żarówki to żarówka dekoracyjna E27 i jej odpowiednik z małym gwintem, czyli żarówki dekoracyjne E14. Tego rodzaju żarówki Edisona pasują do większości opraw i żyrandoli dostępnych obecnie na rynku, a także tworzą wyjątkową całość, która sprawdzi się doskonale we wnętrzach w stylu skandynawskim czy industrialnym. Ich zastosowanie jest praktycznie nieograniczone i zależy wyłącznie od naszej wyobraźni, a także aranżacji pomieszczenia. 

 

Ozdobne żarówki w różnych formach 

Ozdobne żarówki, które w ostatnim czasie przeżywają swoją drugą młodość i stały się ostatecznie trendem to źródła światła wyposażone w tradycyjny żarnik z włókna węglowego. Strumień świetlny emitowany z rozgrzanego żarnika dysponuje sporą ilością światła, a przede wszystkim bardzo ciepłą barwą, która jest przyjemna dla ludzkiego oka. Żarówki Retro, czy Vintage dostępne są w wielu różnych wersjach. Mogą być to żarówki ozdobne z przezroczystym, dymionym czy mrożonym kloszem, który występuje w przeróżnych kształtach. Ogromną popularnością cieszą się także duże żarówki dekoracyjne, w kształcie ogromnej kuli czy rurki. Pamiętajmy o tym, że żarówka dekoracyjna wyposażona w żarnik z włókna węglowego nie jest już energooszczędna i pobiera znacznie więcej energii od najczęściej wykorzystywanej dzisiaj żarówki LED. Jest to jednak jedna z nielicznych wad, na które i tak w większości przypadków nie zwracamy uwagi na rzecz ich oryginalnego wyglądu i wyjątkowej barwy światła. 

 

Żarówka Edisona LED 

Żarówka Edisona LED to owoc stałego postępu w branży oświetleniowej. Coraz większe zapotrzebowanie klientów na żarówki dekoracyjne sprawiło, że powstała dla nich również alternatywa w energooszczędnej technologii. Żarówki LED ozdobne swoim wyglądem i barwą światła, starają się jak najbardziej nawiązywać do tych bardziej energochłonnych zamienników. Żarówka dekoracyjna LED została wyposażona w nowoczesną diodę Filament, która łączy ze sobą zalety energooszczędne diod elektroluminescencyjnych i atuty wyglądu tradycyjnej żarówki żarnikowej. Żarówka LED E27 ozdobna wygląda więc niesamowicie, a przy tym nie pobiera ogromnych ilości energii w czasie świecenia. Dekoracyjne żarówki LED są więc bardzo modnym źródłem światła, dostępnym w różnych kształtach i wielkościach. Są także rewelacyjnym pomysłem na oświetlenie, które będzie bardzo efektownie prezentować się na tle zwykłych żarówek, przeznaczonych do ogólnego oświetlenia. Ich ogromną zaletą będzie również trwałość. Żarówki dekoracyjne LED mogą świecić nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin, czym nawet kilkukrotnie przewyższają źródła światła wykonane w innej technologii. 

 

Żarówki LED ozdobne w nietypowych wersjach 

Żarówki LED ozdobne to nie tylko te wyposażone w diodę Filament i zbliżone wyglądem do tych w stylu Retro i Vintage. Bardzo popularne są także żarówki lustrzane, czyli takie, które przy wyłączonym świetle działają na zasadzie lustra, a przy tym dzięki swojej specjalnej konstrukcji, w żaden sposób nas nie oślepiają. Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także żarówka ozdobna LED E27 w stylu folkowym. Jej kwiecisty wzór doskonale nawiązuje do tradycyjnego stylu ludowego. Żarówka dekoracyjna LED to również taka, której zadaniem będzie wyłącznie lekkie, dekoracyjne oświetlenie. Żarówki LED ozdobne o mocy około 1W nie dysponują zbyt dużą wydajnością świetlną, dlatego posłużą nam wyłącznie do dekoracyjnego podświetlenia. W tego typu źródła światła najczęściej wyposażona jest girlanda ogrodowa, czy sznury świetlne służące głównie do ozdobnego oświetlenia. 

 

Duża żarówka dekoracyjna E27 do większości tradycyjnych lamp 

Duże żarówki dekoracyjne kuliste to najchętniej wybierane oświetlenie ozdobne przez klientów naszego sklepu. Żarówka ozdobne w kształcie dużej kuli doskonale nawiązuje do bardzo popularnego obecnie stylu Vintage, czy Retro. Żarówka Edisona E27 wyposażona w szeroki, okrągły klosz doskonale prezentuje się również z różnego rodzaju lampami dekoracyjnymi, w których dominują zaokrąglone kształty. Najpopularniejsze żarówki zostały wyposażone w trzonek E27. Doskonale prezentuje się on z różnymi szykowanymi wersjami klosza. Bardzo przydatne okazały się również żarówki dekoracyjne E14. Mały gwint w tego typu źródłach światła, doskonale sprawdza się w przypadku wielu współczesnych żyrandoli czy lamp sufitowych. Żarówka dekoracyjna E14 jest jednak zazwyczaj znacznie mniejsza od lampy z większym trzonkiem E27. Jeżeli interesuje nas wyłącznie duża żarówka dekoracyjna, warto więc wybierać żarówki ozdobne wyposażone w duży gwint Edisona. 

Stylowe żarówki
27.01.2021 Stylowe żarówki

Stylowe żarówki to wspaniała dekoracja wnętrza. Nadadzą charakteru każde lampie, w jakiej zostaną użyte, tworząc nastrój w pomieszczeniu.

Więcej


* Pola wymagane