Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

UPS do serwera

Każdy administrator sieci dba o bezpieczeństwo sieci i docenia komfort eksploatacji sieci, która jest doskonale zabezpieczona przed wszelkimi możliwymi niebezpieczeństwami. Niezwykle ważnym elementem każdej sieci jest zasilacz awaryjny do serwerowni. Zasilacz awaryjny UPS do serwera zapewnia bezpieczeństwo wszystkich elementów wyposażenia serwerowni. Wykorzystując zasilacz awaryjny UPS do serwera, zapewniamy pracę urządzeń w przypadku niespodziewanych przerw w dostawie prądu spowodowanych na przykład awariami sieci elektrycznej. Zasilacze awaryjne UPS niwelują także ryzyko uszkodzeń sprzętu, które może być spowodowane nagłymi przepięciami czy skokami napięć. Nie sposób sobie wyobrazić serwerowni, która nie będzie odpowiednio zabezpieczona przed skutkami różnych nagłych niespodziewanych sytuacji, związanych z niestabilnością zasilania. Zasilacz awaryjny UPS jest niezębny w każdej mniej lub bardziej profesjonalnej sieci.

Prąd ładowania:
od: do A
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 1    Wyświetl po:

Zasilacz awaryjny UPS do serwera

Zasilacz awaryjny UPS (uninterruptible power supply), czyli zasilacz bezprzerwowy stosowany jest w dużych firmach, które wyposażone są w rozbudowane i wydajne systemy sieciowe. Jednak również mniejsze firmy czy biura, posiadające niewielkie sieci, wyposażają je w zasilacze awaryjne UPS do serwera. W przypadku dużych sieci często używane są zasilacze UPS rack. To zasilacze do montowania w szafach 19 cali rack. Często szafy takie wyposażane są także dodatkowe akcesoria takie jak na przykład dodatkowe chłodzenie czy kasety bateryjne, w których znajdują się dodatkowe akumulatorów. Każdy akumulator AGM zwiększa bowiem możliwości zasilania awaryjnego, wydłuża czas podtrzymania i umożliwia podłączenie do zasilaczy UPS do serwera większej ilości urządzeń większej mocy. W mniejszych serwerowniach montowane są pojedyncze zasilacze UPS do komputera lub serwera, czasami doposażone w dodatkowe zewnętrzne akumulatory. Szeroki wybór zasilaczy awaryjnych zapewnia możliwość zabezpieczenia każdego rodzaju i wielkości sieci.

 

Zasilacz UPS do serwera NAS

Niemal każda siec domowa lub biurowa wyposażona jest w inteligentne urządzenie pamięci masowej. Serwer NAS (Network Attached Storage) umożliwia przechowywanie różnego rodzaju danych. Wszelkie zdjęcia, filmy, muzyka czy ważne dokumenty są dostępne dla użytkownika za pomocą internetu przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej. Dbając o bezpieczeństwo tych danych, warto zabezpieczyć serwer NAS za pomocą przydatnego urządzenia, jakim jest zasilacz awaryjny UPS do serwera. Samo zabezpieczenie przeciwprzepięciowe nie jest wystarczające do ochrony danych zgromadzonych na takim serwerze. Jedynie dobrej klasy zasilacz do serwera UPS jest w stanie zapewnić pełne bezpieczeństwo zgromadzonych danych. Komputery i inne elementy sieci nie są podpięte bowiem bezpośrednio do sieci zasilającej, tylko do baterii zasilacza UPS. Napięcie z zasilacza jest zawsze stabilne i pozbawione wszelkich zakłóceń. Gwarantuje to stuprocentowe bezpieczeństwo sprzętu i danych.

 

UPS do serwerowni

Wybierając zasilacz UPS do serwera, musimy zwrócić uwagę na kilka parametrów takiego zasilacza. Istotna jest jego moc znamionowa oraz rzeczywista. Określi ona ilość urządzeń, jakie będziemy mogli do zasilacza podłączyć oraz ich łączną moc. Ważny jest czas podtrzymania. Jest to czas, przez jaki zasilacz UPS do serwera będzie w stanie utrzymać napięcie i zapewni możliwość bezpiecznego wyłączenia urządzeń. Czas ten jest określany dla odpowiedniego obciążenia, wyrażonego w procentach. Wyposażając nasze serwery w zasilanie awaryjne UPS, musimy także zwrócić uwagę na ilość i rodzaj gniazd wyjściowych, w jakie zasilacz do serwera UPS jest wyposażony. Możemy wybierać zasilacze z tradycyjnymi wyjściami umożliwiającymi podłączenie klasycznej wtyczki Schuco, ale także z wyjściami komputerowymi. Gniazda IEC C13 czy IEC C19 dadzą możliwość podłączenia urządzeń zaopatrzonych w tego rodzaju wtyczki na przewodach zasilających. Zasilacze awaryjne do serwera wyposażone są również w gniazda USB do komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi.

 

Jaki zasilacz UPS do serwera?

Decydując się na wyposażenie serwerowni w zasilacz UPS do serwera, stajemy przed pytaniem, jaki zasilacz UPS wybrać? Ponieważ w przypadku serwerów zabezpieczamy często bardzo ważne dane i drogie urządzenia, wskazanym jest instalacja wysokiej klasy zasilaczy UPS pochodzących do renomowanych producentów. Tylko takie produkty zakupione od sprzedawcy z ugruntowaną pozycją na rynku, gwarantują zgodność parametrów deklarowanych z rzeczywistymi, trwałość oraz wysoką jakość. Zakupy takie to także możliwość uzyskania wsparcia technicznego, dobrej obsługi przedsprzedażowej i posprzedażowej oraz pewność obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej. Sklep smd-led.pl zaprasza do zapoznania się z ofertą zasilaczy awaryjnych UPS i kontaktu w przypadku pojawiających się pytań i wątpliwości. Nasi wykwalifikowani specjaliści chętnie odpowiedzą i doradzą w każdym przypadku. Państwa zadowolenie z zakupionych u nas produktów to główny cel naszej działalności. Nie sprzedajmy produktów. Sprzedajemy rozwiązania.

Jaki akumulator wybrać- AGM czy żelowy?
12.03.2021 Jaki akumulator wybrać- AGM czy żelowy?

Poradnik dotyczący wyboru akumulatora do zasilania awaryjnego, systemów podtrzymania ogrzewania, do domu i do przemysłu. Dzięki niemu wybór akumulatora będzie łatwiejszy.

Więcej
Zasilacz awaryjny UPS jaki wybrać?
12.03.2021 Zasilacz awaryjny UPS jaki wybrać?

Jaki UPS będzie odpowiedni do konkretnego zastosowania? Krótki poradnik ułatwiający wybór najlepszego rozwiązania zasilania awaryjnego UPS.

Więcej
Rodzaje UPS – typy oraz ich zastosowanie
12.03.2021 Rodzaje UPS – typy oraz ich zastosowanie

Przewodnik po rodzajach i typach zasilaczy UPS. Z naszym poradnikiem wybór zasilacza UPS stanie się łatwiejszy. Pomagamy dobrać UPS do konkretnego zastosowania.

Więcej


* Pola wymagane