Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Świetlówka T5 LED

Świetlówka T5, wykonana w technologii LED stanowi energooszczędny zamiennik tradycyjnych świetlówek, wyposażonych w trzonek G5 (średnica 16 mm). Każda świetlówka liniowa T5 dostępna w naszej ofercie posiada wewnętrzny układ sterujący, dlatego do pracy nie potrzebuje żadnych dodatkowych akcesoriów, jak dławiki, czy startery. Wszystkie z nich są jednak zasilane dwustronnie, dlatego przy ich instalacji musimy pamiętać o tym, aby jedno gniazdko było podłączone pod przewód fazowy, natomiast drugie pod neutralny.

 1. Świetlówka T5
 2. Świetlówka T5 wymiary
 3. Świetlówka liniowa T5
 4. Świetlówka LED T5 - barwy światła
Producent:
Barwa światła:
Temperatura barwowa:
od: do k
Strumień świetlny:
od: do lm
Kąt świecenia:
od: do °
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 16    Wyświetl po:

Świetlówka T5

Jarzeniówka T5 LED, to trwały i energooszczędny wybór oświetleniowy, który zapewnia nawet 50% oszczędności energii względem tradycyjnych źródeł światła. Świetlówka T5 39W, czy 80W zastąpiona przez jarzeniówkę LED będzie zużywać jedynie około 20W mocy.

 

Świetlówka LED T5 może być montowana w tradycyjnych oprawach, jednak popdczas ich instalacji, powinniśmy pamiętać o usunięciu zbędnych starterów i dławików. Każda długość świetlówek T5 posiada również aluminiowy radiator, zamocowany z tyłu jej obudowy. Służy on do odprowadzania ciepła z diod LED, ale także odpowiednio modeluje światło, zwężając jego kąt świecenia do optymalnych 120 stopni. Diody LED ukryte są w niej pod mlecznym kloszem, który dodatkowo rozprasza światło i chroni źródło światła przed przypadkowym uszkodzeniem lub zabrudzeniem.

 

Świetlówka T5 wymiary

Świetlówka liniowa T5 dostępna jest w trzech różnych długościach. Wyróżniamy:

 • Świetlówki T5 LED 55 cm
 • Świetlówki T5 LED 85 cm
 • Świetlówki T5 LED 115 cm

Źródło światła T5 może występować również wersji ze zintegrowaną obudową. Są to gotowe lampy, które wystarczy podłączyć do prądu, abt zaczeły swoją pracę. Wyróżniamy:

 • Świetlówki T5 zintegrowane 30cm
 • Świetlówki T5 zintegrowane 60cm
 • Świetlówki T5 zintegrowane 90cm
 • Świetlówki T5 zintegrowane 120cm

 

Świetlówka liniowa T5

Świetlówka T5, a T8 różni się przede wszystkim średnicą. Świetlówka T5 jest zdecydowanie mniejsza, dzięki czemu zamontujemy ją w większości miejsc, w których po prostu ta o oznaczeniu T8 by się nie zmieściła. Świetlówka LED T5 jako zamiennik tradycyjnych świetlówek gazowych jest bardzo chętnie wybierane do

oświetlenia:

 • szafkowego
 • sklepowego
 • biurowego
 • zakładów produkcyjnych
 • centr handlowych

 

Ze względu na swój bardzo niski pobór energii, jest w stanie zwrócić się niższymi rachunkami za energię, nawet w ciągu roku od instalacji. Świetlówka liniowa T5 LED ze względu na swoje minimalistyczne wymiary jest wszechstronną lampą, którą zamontujemy praktycznie w każdym miejscu.

 

Świetlówka LED T5 - barwy światła

Barwy świetlówek liniowych T5 mogą być aż trzy, a wszystko zależy od rodzaju diod w nich zamontowanych. Świetlówka LED T5 o ciepłej barwie światła do doskonały wybór do oświetlenia domowego, kiedy potrzebujemy dodatkowego doświetlenia pod szafką lub komodą. Świetlówka T5, która emituje światło w barwie neutralnej, będzie doskonałym wyborem do oświetlenia biura. Światło białe dzienne nie męczy naszego wzroku, a co za tym idzie, jest w stanie zdecydowanie zwiększyć efektywność naszej pracy. Jarzeniówka T5 o zimnej barwie światła sprawdzi się doskonale, kiedy wymagamy od oświetlenia maksymalnej jasności. Tego rodzaju świetlówki najczęściej wybieramy do hal przemysłowych, a te mniejsze bardzo często do akwarium. Świetlówki akwarystyczne T5 są bardzo chętnie wybierane do oświetlenia akwarium, w którym nasze ryby powinny być odpowiednio rozświetlone światłem, które nie będzie zagrażać ich życiu.

Jak prawidłowo podłączyć świetlówkę. Poradnik.
10.02.2021 Jak prawidłowo podłączyć świetlówkę. Poradnik.

Poradnik jak prawidłowo podłączyć świetlówkę LED. Cenne wskazówki ułatwiające montaż świetlówkę.

Więcej
Świetlówka LED czy tradycyjna? Jaką wybrać?
10.02.2021 Świetlówka LED czy tradycyjna? Jaką wybrać?

Różnice między świetlowką tradycyjną, a świetlówką LED. Zalety świetlówki LED.

Więcej
Rodzaje świetlówek LED
10.02.2021 Rodzaje świetlówek LED

Przewodnik po rodzajach i typach świetlówek LED.

Więcej


* Pola wymagane