Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Zasilacze - modułowe

Zasilacz modułowy to rodzaj transformatora, który doskonale posłuży nam do zasilania urządzeń wymagających stabilnego napięcia o wartości 12V. Są to między innymi taśmy LED, czy żarówki, które ze względu na zastosowanie, wymagają od nas obniżenia napięcia, na to znacznie bezpieczniejsze. Zasilacz modułowy 12V posiada ponadto szereg zabezpieczeń, dzięki którym dodatkowo chroni nasze źródło światła przed przeciążeniem w sieci, czy zwarciem.
 1. Zasilacze ledowe
 2. Zasilacz modułowy - moce zasilaczy
 3. Zasilacz modułowy 12V
 4. Transformator modułowy
 5. Zasilacz modułowy 24V
 6. Zasilacze modułowe LED 24V
Napięcie:
Producent:
Gwarancja:
Typ zasilacza:
Moc [W]:
od: do
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 115    Wyświetl po:

Zasilacze ledowe

Zasilacz LED 12V modułowy przeznaczony jest do montażu pod tzw. suchą zabudowę. Idealnie nadają się tam, gdzie wymagamy od zasilacza długotrwałej pracy bez zbędnych zakłóceń. Zasilacze Ledowe modułowe 12V są stabilizowane i posiadają tzw. układ stabilizujący, dlatego nadają się idealnie do zasilania produktów wykonanych w technologii LED. Wykonane są z wysokiej jakości komponentów, dlatego gwarantują długą i bezawaryjną pracę. Transformator do oświetlenia LED modułowy doskonale sprawdzą się do pracy z taśmami LED SMD 2835, 3528, 5050, 5060 czy 5630. Są świetnym wyborem, jeśli chodzi o taśmy RGB czy żarówki LED z gwintem G4 lub MR16. Możemy stosować je wszędzie tam, gdzie oświetlenie zasilane jest napięciem 12V. W przypadku zasilania kolorowego oświetlenia pamiętajmy, że nie istnieje zasilacz LED RGB, więc będziemy musieli wykorzystać zwykły zasilacz impulsowy do LED, a następnie podłączymy do niego odbiornik lub sterownik.
 

Zasilacz modułowy - moce zasilaczy

Zasilacz LED spotkamy zarówno o małej, jak i dużej mocy. W sprzedaży posiadamy zarówno zasilacze o małych mocach, idealne do kilku żarówek, czy te przystosowane do mocniejszych instalacji opartych na taśmach LED i innych produktach. Wszystkie prezentowane w tej kategorii rodzaje zasilaczy posiadają napięcie wynoszące 12V i różnią się od siebie wielkością i mocą. Począwszy od małych mocy po bardzo duże chłodzone specjalnymi wentylatorami. Zasilacze od 15W do 200W chłodzone są grawitacyjną cyrkulacją powietrza. Powyżej mocy 200W wszystkie transformatory mają chłodzenie oparte na wentylatorach. Zasilacz do taśmy LED potrzebują swobodnego przepływu powietrza do odpowiedniej pracy i chłodzenia. Wyjątkiem są zasilacze hermetyczne, posiadają one szczelne obudowy, które uniemożliwiają swobodny przepływ powietrza. W tego typu produkach stosuje się dedykowane radiatory, służące do odprowadzania ciepła z wnętrza zasilacza.
Pamiętajmy przy wyborze zasilacza o lekkim zapasie mocy (przynajmniej 10%) względem zasilanego oświetlenia. Ważne jest, aby transformator do LED nie pracował cały czas pod pełnym obciążeniem. Wpłynie to korzystnie na trwałość całego układu, a także na jego pracę.
 
Jak obliczyć moc zasilacza?
Zacznijmy od tego, jak obliczamy moc w Watach naszych zasilaczy. Aby zrobić to proste zadanie, wystarczy pomnożyć napięcie transformatora przez jego natężenie. Dla przykładu obliczymy kilka takich produktów:
 • Zasilacz modułowy 12V x 1,25A posiada moc 15 watów
 • Zasilacz modułowy 12V x 2,1A dysponuje mocą 25 wat
 • Zasilacz modułowy 12V x 2,9A zasili oświetlenie o mocy do 35W
 • Zasilacz modułowy 12V x .........( i tak można mnożyć bez końca w zależności od wartości natężenia prądu)
Oczywiście prezentowane w tej kategorii zasilacze montażowe mają napięcie 12V dlatego podstawowym mnożnikiem ich mocy jest 12. W przypadku napięcia 24V, będziemy mnożyć przez 24.
 

Zasilacz modułowy 12V

Często spotykamy się z prośbą o dobór zasilacza do taśmy LED, a tak naprawdę nie ma w tym nic trudnego. Zasilacz do taśm, żarówek LED, czy do innych produktów wykonanych w tej technologii musi mieć odpowiednią moc, oraz napięcie, które będzie dostosowane do całego układu. Pamiętajmy również o tym, że stare zasilacze elektroniczne nie nadają się do pracy z tą technologią. Listwa LED z zasilaczem tego typu nie będzie dobrze pracować, ze względu na jego wyjściowe napięcie wynoszące od 0 do 12V. Wszystkie Ledy powinny być zasilane przez produkty o stałym i stabilizowanym napięciu wynoszącym 12V.
 

Transformator modułowy

Podłączenie zasilacza LED w wersji modułowej również nie stanowi zbyt trudnego zadania. Zostały one wyposażone w specjalne sloty na przewody, które stabilizujemy przy pomocy dokręcenia śrubki. Robimy to w ten sam sposób zarówno dla przewodów + i - wychodzących, jak i wejściowych L i N przy napięciu 230V. Zasilacz impulsowy do LED posiada również wejście na uziemienie, gdzie podłączymy przewód ochronny (ten w kolorze żółto-zielonym).
 
Jeśli wybór zasilacza do Państwa instalacji stanowi problem, zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym. Cenne porady przekazane przez naszego pracownika mogą okazać się niezbędne do trwałej pracy instalacji oświetleniowej naszych klientów

 

Zasilacz modułowy 24V

Zasilacze modułowe 24V cechują się bezawaryjną pracą i stabilnym napięciem wyjściowym wynoszącym 24V DC. Modułowe zasilacze 24V posiadają bardzo wszechstronne zastosowanie, ale należy pamiętać, że zostały one przystosowane do użytku wewnętrznego. Każdy zasilacz modułowy LED 24V jest wysokiej jakości produktem, spełniający normy Unii Europejskiej oraz wyróżniającym się niezawodnością działania. Zasilacze do taśmy LED 24V posiadają wiele zalet, a podstawowe z nich wymienimy poniżej.

 • Sygnalizacja załączenia
 • Chłodzenie swobodnym obiegiem powietrza
 • Przed sprzedażą testowane pod pełnym obciążeniem
 • Możliwość zmiany napięcia wyjściowego za pomocą wbudowanego potencjometru
 • Wysoka i nienaganna sprawność
 • Uniwersalny zakres napięcia wejściowego: 88-264V AC
 

Zasilacze modułowe LED 24V

W celu dbania o bezpieczeństwo naszych klientów, każdy ze sprzedawanych przez naszą firmę zasilaczy modułowych LED 24V był testowany i posiada liczne zabezpieczenia, które pozytywnie wpływają na długą żywotnośc i bezpieczeństwo pracy naszych produktów. Zasilacze modułowe LED 24V posiadają

 • Zabezpieczenie nadnapięciowe
 • Zabezpieczenie nadprądowe (przeciążeniowe)
 • Zabezpieczenie zwarciowe
 • Zabezpieczenie temperaturowe


* Pola wymagane