Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Zasilacze Ledowe

Zasilacze ledowe są najważniejszym elementem instalacji zasilającej system oświetleniowy LED. Dzięki zasilaczom LED cały system będzie zasilany w sposób pewny, bezpieczny i bezawaryjny. Zasilacze LED zapewniają stały dopływ prądu o odpowiednim napięciu do ledowych źródeł światła.

 • Zasilacz LED jest podstawą poprawnego funkcjonowania systemu oświetlenia LED.
 • Moc zasilaczy ledowych należy dobrać odpowiednio do zasilanych lamp i opraw LED. Jak tego dokonać?
 • Do ledów o różnych napięciach zasilających dostępne są właściwe zasilacze.
 • Nowoczesne zailacze LED dostępne są w wielu wersjach, odpowiednich dla każdego rodzaju instalacji i miejsc ich montażu.

Spis treści:

 1. Zasilacz LED jest podstawą instalacji zasilającej LED-y
 2. Zasilacz ledowy - jak dobrać właściwy?
 3. Zasilacze do ledów 12V i 24V
 4. Zasilacz do taśmy LED do puszki
 5. Transformator do ledów
Producent:
Napięcie:
Gwarancja:
Typ zasilacza:
Klasa szczelności:
Moc [W]:
od: do
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 544    Wyświetl po:

Zasilacz LED jest podstawą instalacji zasilającej LED-y

Zasilacz LED to najważniejszy element instalacji zasilającej system oświetleniowy LED. Od tego, jaki zasilacz do taśm LED wybierzemy, wpływ będzie miało miejsce jego instalacji, a także moc całego naszego układu. Wybierając zasilacz LED, powinniśmy zawsze mieć na uwadze także zapas mocy, który powinien wynosić minimum 10% względem całej naszej instalacji. Jeśli całe nasze oświetlenie będzie miało moc 90W, wtedy najlepiej wybrać zasilacz LED 100W.

Różne rodzaje zasilaczy możemy podzielić przede wszystkim na napięcie (12V i 24V), a także na miejsce ich instalacji. Zasilacze modułowe są to typowe transformatory wewnętrzne, natomiast na zewnątrz użyjemy tych hermetycznych o podwyższonej klasie szczelności. Są to dwa podstawowe typu, oprócz nich w naszym sklepie dostępny jest:

 • zasilacz LED do puszki - do instalacji w popularnych puszkach fi60.
 • zasilacz meblowy - mały transformator do LED, idealny do oświetlenia meblowego.
 • zasilacz ultrapłaski - płaski zasilacz do oświetlenia LED, który będziemy mogli ukryć w profilu aluminiowym.
 • zasilacz wtyczkowy - zasilacz LED wyposażony we wtyczkę do kontaktu i wtyk DC.
 • zasilacz na szynę DIN - idealne do montażu na szynach DIN.

 

Zasilacz ledowy - jak dobrać właściwy?

Zasilacz ledowy do taśmy LED musi być mocniejszy od całej instalacji (zapas mocy 10%), a także powinien zasilać odcinek o długości nie większej niż 5 metrów. W przypadku dłuższych odcinków zasilacz do taśmy LED powinien być podłączony w ten sposób, aby prąd równomiernie docierał do każdej diody LED na pasku, i cała taśma świeciła równomiernie. Odpowiedni wybór zasilacza i jego instalacja zapewni długą trwałość i bezawaryjność naszemu oświetleniu.

Kiedy potrzebujemy zasilić taśmę LED o długości 20 metrów lub dłuższą, warto wtedy użyć większej ilości mniejszych zasilaczy. Powinniśmy podłączyć je w dwóch miejscach, tak aby najdalszy odcinek taśmy od zasilacza, nie przekraczał powyższego limitu 5 metrów. Interesującym rozwiązaniem będzie także podłączenie także jednego zasilacza, w kilku miejscach, ale pamiętajmy, że transformatory do LED o dużych mocach, zawsze posiadają wbudowany radiator.

 

Zasilacze do ledów 12V i 24V

Zasilacze do ledów 12V to najpopularniejsze transformatory, które możemy spotkać na rynku oświetleniowym. W większości przypadków, wybierając zasilacz do taśmy LED, właśnie transformatora o tym oznaczeniu powinniśmy szukać. Zasilacz LED 12V posiada trzy ważne dane, jakimi są: moc, napięcie i natężenie. Moc jest iloczynem napięcia i natężenia, dlatego w bardzo prosty sposób będziemy mogli obliczyć moc zasilacza, posiadając jedynie jego wartość napięcia i natężenia.

Zasilacz do LED 24V staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem instalacyjnym. W przypadku oświetlenia 24V będziemy w stanie uzyskać dwa razy więcej światła, zdecydowanie ograniczając moc całej instalacji. Zasilacz LED 24V dostępny jest w podobnych wersjach, jak ten o oznaczeniu 12V. W naszym sklepie znajdziemy transformator do taśmy led 24V w wersji modułowej, hermetycznej i ultrapłaskiej.

Zasilanie LED 24V najczęściej wykorzystywane jest jeszcze w typowych lampach, jakimi są oprawy ogrodowe, czy halogeny LED. Obniżone napięcie w przypadku tego rodzaju oświetlenia daje nam możliwość większych konfiguracji, jakimi będzie zmiana koloru świecenia, czy ściemnianie i rozjaśnianie światła.

 

Zasilacz do taśmy LED do puszki

Zasilacz do taśmy LED do puszki to hermetyczny zasilacz, który zamontujemy w najpopularniejszej puszce elektronicznej o średnicy 60 mm. Ich szczelna obudowa sprawia, że doskonale sprawdzi się on zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Zasilacz LED do puszki zapewni nam długą i bezproblemową pracą, ale jego największym atutem, jest dyskrecja. Zasilacz LED tego typu ukryty w puszce nie będzie rzucał się w oczy i psuł aranżacji wnętrza, a także na spokojnie wystarczy do zasilenia nawet dłuższych odcinków taśm dekoracyjnych.

Zasilacz LED do puszki został wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu posiada klasę szczelności IP67. Oznacza to, że jest on odporny na wnikanie pyłu, kurzu, oraz wilgoci, dzięki czemu jego zastosowanie jest praktycznie niczym nieograniczone.

 

Transformator do ledów

Transformator do LED to zdecydowanie inna konstrukcja niż ta, która dominowała w tradycyjnych zasilaczach elektronicznych. Zasilacze ledowe są impulsowe, a ich napięcie stabilizowane i tylko takich będziemy mogli używać do zasilania taśmy LED, czy innego źródła światła wykonanego w tej technologii. Możemy podłączyć je bezpośrednio do źródła światła lub poprzez sterownik LED, kiedy będziemy chcieli móc kontrolować kolor naszego oświetlenia, czy jego jasność.

Oświetlenie LED to nowoczesna technologia, która swoją niezwykłą trwałość zawdzięcza między innymi rodzajowi zasilania. Źródła światła tego typu zasilane są prądem o niskim, bezpiecznym napięciu, dlatego w przypadku żarówek mamy wewnętrzne przetwornicę, a instalując taśmę, będziemy musieli zaopatrzyć się również w zasilacz LED.

Zasilacz do żarówek LED – jaki wybrać?
11.02.2021 Zasilacz do żarówek LED – jaki wybrać?

Poradnik dotyczący wyboru dobrego zasilacz LED. Odpowiedni zasilacz zapewni trwała i bezawaryjną pracę naszego oświetlenia.

Więcej
Jaki zasilacz do LED wybrać?
27.01.2021 Jaki zasilacz do LED wybrać?

Od tego jaki zasilacz do LED wybierzemy, będzię mieć wpływ wiele aspektów. Dobór zasilacza zależy od typu instalacji, a także od jego montażu.

Więcej


* Pola wymagane