Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Zasilacze Ledowe

Zasilacze LED są najważniejszym elementem instalacji zasilającej system oświetleniowy LED. Dzięki zasilaczom LED cały system będzie zasilany w sposób pewny, bezpieczny i bezawaryjny. Zasilacze LED zapewniają stały dopływ prądu o odpowiednim napięciu (np. 5V, 12V) do ledowych źródeł światła. Wybierając zasilacz LED pamiętaj o dobraniu odpowiedniej mocy i uwzględnieniu zapasu mocy nie mniej niż 10%. Zasilacz LED jest podstawą poprawnego funkcjonowania systemu oświetlenia LED. Moc zasilaczy ledowych należy dobrać odpowiednio do zasilanych lamp i opraw LED. Nowoczesne zasilacze LED dostępne są w wielu wersjach, odpowiednich dla każdego rodzaju instalacji i miejsc ich montażu.

Napięcie:
Producent:
Typ zasilacza:
Klasa szczelności:
Certyfikaty:
Gwarancja:
Materiał wykonania:
Możliwość ściemniania:
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Szerokość:
od: do mm
Długość:
od: do mm
Wysokość:
od: do mm
Moc:
od: do W
Waga:
od: do kg
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 631    Wyświetl po:

ZASILACZ LED JAKO PODSTAWA INSTALACJI

Zasilacz LED to najważniejszy element instalacji zasilającej system oświetleniowy LED. Od tego, jaki zasilacz do taśm LED wybierzemy, wpływ będzie miało miejsce jego instalacji, a także moc całego naszego układu. Wybierając zasilacz LED, powinniśmy zawsze mieć na uwadze także zapas mocy, który powinien wynosić minimum 10% względem całej naszej instalacji. Jeśli całe nasze oświetlenie będzie miało moc 90W, wtedy najlepiej wybrać zasilacz LED 100W. Na rynku istnieją różnej mocy zasilacze LED. Zasilacze opraw LED znajdujące się w naszej ofercie to wysokiej jakości zasilacze LED. Różne rodzaje zasilaczy możemy podzielić przede wszystkim na napięcie (12V i 24V), a także na miejsce ich instalacji. Zasilacze modułowe są to typowe transformatory wewnętrzne, natomiast na zewnątrz użyjemy tych hermetycznych o podwyższonej klasie szczelności. Są to dwa podstawowe typu, oprócz nich w naszym sklepie dostępny jest:

  • zasilacz LED do puszki - zasilacze LED dopuszkowe do instalacji w popularnych puszkach fi60.
  • zasilacz meblowy - mały transformator do LED, idealny do oświetlenia meblowego.
  • zasilacz ultrapłaski - płaski zasilacz do oświetlenia LED, który będziemy mogli ukryć w profilu aluminiowym.
  • zasilacz wtyczkowy - zasilacz LED wyposażony we wtyczkę do kontaktu i wtyk DC.
  • zasilacz na szynę DIN - idealne do montażu na szynach DIN.

Zasilacze odpowiednie do danej instalacji oświetleniowej cechują się kilkoma najważniejszymi cechami takimi jak między innymi właściwa moc zasilacza, a także zabezpieczenia zwarciowe. Ważne jest także zwrócenie uwagi na klasę szczelności produktu. Zasilacze LED występują w wielu wersjach. Każda z nich przeznaczona jest do innego rodzaju instalacji. Zasilacz LED płaski idealnie sprawdzi się pod meblami. Dzięki niewielkim wymiarom zmieści się niemal wszędzie. Biurkowy zasilacz LED, a także klasyczny zasilacz LED sprawdzą się między innymi w pomieszczeniach biurowych. Sprawdzenie jakościowo zasilaczy LED jest bardzo ważne, gdyż to właśnie od nich zależy późniejsze działanie oświetlenia. W przypadku oświetlenia LED, jak już wspomnieliśmy, mamy możliwość wyboru w ofercie LED, najlepszego zasilacza dla nas. Aby wybrać właściwy zasilacz LED najpierw zastanów się na jego przeznaczeniem. Dzięki niewielkim rozmiarom zasilaczy, możemy zmieścić je niemal wszędzie. Dobrym i często wybieranym produktem jest uniwersalny zasilacz LED. Natomiast jeśli posiadamy instalację, która wymaga konkretnego rodzaju, bez problemu znajdziemy dedykowany zasilacz LED. 

ZASILACZ LEDOWY - JAK DOBRAĆ WŁAŚCIWY?

Zasilacz ledowy, jak dobrać właściwy? Wybierając zasilacz ledowy do taśmy LED musi być mocniejszy od całej instalacji (zapas mocy 10%), a także powinien zasilać odcinek o długości nie większej niż 5 metrów. W przypadku dłuższych odcinków zasilacz do taśmy LED powinien być podłączony w ten sposób, aby prąd równomiernie docierał do każdej diody LED na pasku, i cała taśma świeciła równomiernie. Odpowiedni wybór zasilacza i jego instalacja zapewni długą trwałość i bezawaryjność naszemu oświetleniu. Kiedy potrzebujemy zasilić taśmę LED o długości 20 metrów lub dłuższą, warto wtedy użyć większej ilości mniejszych zasilaczy. Powinniśmy podłączyć je w dwóch miejscach, tak aby najdalszy odcinek taśmy od zasilacza, nie przekraczał powyższego limitu 5 metrów. Interesującym rozwiązaniem będzie także podłączenie także jednego zasilacza, w kilku miejscach, ale pamiętajmy, że transformatory do LED o dużych mocach, zawsze posiadają wbudowany radiator. Zasilacz ledowy dzięki licznym zabezpieczeniom jest bezpieczny i wolny od awaryjności. Stałonapięciowe zasilacze zapewniają stały przepływ prądu i moc oświetlenia, dzięki czemu zapewniają nieprzerwaną pracę wielu ważnych urządzeń, jakimi są na przykład kamery, czy czujniki. W naszym sklepie SMD-LED znajdą Państwo szeroki asortyment zasilaczy między innymi 12V lub 24V. Dostępny jest u nas m.in zasilacz wodoszczelny, czy zasilacz LED gniazdkowy. Rola jaką pełnią zasilacze LED jest nieoceniona. Bez nich nie byłoby możliwe prawidłowe działanie instalacji, np. w oświetleniu kuchennym. Zasilacze LED wyróżniające się swoją niską ceną w stosunku do jakości, to bez wątpienia jedne z częściej poszukiwanych produktów. Zasilacze LED stałoprądowe znajdziesz w wielu formach i rodzajach. Są to między innymi zasilacze impulsowe LED, standardowe zasilacze LED, czy zasilacze LED przeznaczone do konkretnych instalacji o danej mocy. Wybierając zasilacz LED ważne jest, aby sprawdzić wszystkie parametry, czy będą kompatybilne z instalacją jaką jest oświetlenie typu LED. Zasilacze LED charakteryzują się długą żywotnością. Seria profesjonalnych produktów i szeroki wybór zasilaczy sprawia, że znajdziesz ten właściwy, pośród wielu rodzajów zasilaczy LED. 

ZASILACZ DO LED 12V I ZASILACZ DO LED 24V

Zasilacze do LED 12V to najpopularniejsze transformatory, które możemy spotkać na rynku oświetleniowym. W większości przypadków, wybierając zasilacz do taśmy LED, właśnie transformatora o tym oznaczeniu powinniśmy szukać. Zasilacz do LED 12V posiada 3 ważne dane, jakimi są: moc, napięcie i natężenie. Moc jest iloczynem napięcia i natężenia, dlatego w bardzo prosty sposób będziemy mogli obliczyć moc zasilacza, posiadając jedynie jego wartość napięcia i natężenia. Zasilacz do LED 24V staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem instalacyjnym. W przypadku oświetlenia 24V będziemy w stanie uzyskać 2 razy więcej światła, zdecydowanie ograniczając moc całej instalacji. Zasilacz LED 24V dostępny jest w podobnych wersjach, jak ten o oznaczeniu 12V. W naszym sklepie znajdziemy transformator do taśmy led 24V w wersji modułowej, hermetycznej i ultra płaskiej. Zasilanie LED 24V najczęściej wykorzystywane jest jeszcze w typowych lampach, jakimi są oprawy ogrodowe, czy halogeny LED. Obniżone napięcie w przypadku tego rodzaju oświetlenia daje nam możliwość większych konfiguracji, jakimi będzie zmiana koloru świecenia, czy ściemnianie i rozjaśnianie światła.

ZASILACZ LED DO PUSZKI

Zasilacz LED do puszki to hermetyczny zasilacz, który zamontujemy w najpopularniejszej puszce elektronicznej o średnicy 60 mm. Ich szczelna obudowa sprawia, że doskonale sprawdzi się on zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Zasilacz LED do puszki zapewni nam długą i bezproblemową pracą, ale jego największym atutem, jest dyskrecja. Led zasilacze tego typu ukryty w puszce nie będą rzucały się w oczy i psuć aranżacji wnętrza, a także na spokojnie wystarczą do zasilenia nawet dłuższych odcinków taśm dekoracyjnych. Zasilacz LED do puszki został wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu posiada klasę szczelności IP67. Oznacza to, że jest on odporny na wnikanie pyłu, kurzu, oraz wilgoci, dzięki czemu jego zastosowanie jest praktycznie niczym nieograniczone.

TRANSFORMATOR DO LED

Transformator do LED to zdecydowanie inna konstrukcja niż ta, która dominowała w tradycyjnych zasilaczach elektronicznych. Zasilacze ledowe są impulsowe, a ich napięcie stabilizowane i tylko takich będziemy mogli używać do zasilania taśmy LED, czy innego źródła światła wykonanego w tej technologii. Możemy podłączyć je bezpośrednio do źródła światła lub poprzez sterownik LED, kiedy będziemy chcieli móc kontrolować kolor naszego oświetlenia, czy jego jasność. Oświetlenie LED to nowoczesna technologia, która swoją niezwykłą trwałość zawdzięcza między innymi rodzajowi zasilania. Źródła światła tego typu zasilane są prądem o niskim, bezpiecznym napięciu, dlatego w przypadku żarówek mamy wewnętrzne przetwornicę, a instalując taśmę, będziemy musieli zaopatrzyć się również w zasilacz LED.

Zasilacz do LEDÓW 

Zasilacz do ledów to jeden z najważniejszych elementów instalacji systemu oświetlenia LED. Zasilacz do LED warunkuje prawidłowe działanie oświetlenia, ale też ma ogromny wpływ na jego trwałość. Przy jego wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na klasę szczelności (np. IP67), trwałość, obecność odpowiedniego zabezpieczenia i sprawność energetyczną. W naszym sklepie dostępne są zasilacze ledowe o różnej budowie i mocy. Możesz zdecydować się na transformator do LED, który świetnie sprawdzi się w salonie czy sypialni, jak również możesz wybrać ten, który poradzi sobie również w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Klasa szczelności IP20 oznacza, że zasilacze do lampy LED nie są wodoodporne, dlatego taki rodzaj polecamy wykorzystać np. w biurze, salonie czy sypialni. Jeżeli planujesz zainstalować zasilacz do listwy LED w kuchni lub łazience, wybieraj je spośród tych oznaczonych symbolem IP67. Zasilacz do lampki LED w wysoką klasą szczelności to doskonałe rozwiązanie w wymagających miejscach. Są one przystosowane do pracy w trudnych warunkach, wykazują odporność na wilgoć i parę wodną. Są to rodzaje zasilaczy, które mają często niewielkie rozmiary, dlatego z powodzeniem ukryjemy je nawet w niewielkich miejscach. Do tradycyjnych puszek elektrycznych polecamy zasilacz LED puszkowy. Jest to zasilacz impulsowy do LED, który charakteryzuje się wodoodpornością, dlatego możemy wykorzystać go w tych samych warunkach co model hermetyczny. Zasilacze LED posiadają zabezpieczenia przeciwzwarciowe, a także przeciwprzeciążeniowe. Zapewnia to bezawaryjną pracę urządzenia, a Ty masz pewność, że dostępne w naszej ofercie zasilacze do listew i taśm, a także innych instalacji oświetleniowych, są najwyższej jakości. Zasilacze są stałoprądowe i odpowiednio dobrany rodzaj zasilacza sprawdzi się wszędzie, nawet w trudno dostępnych miejscach. Zasilacze możemy podzielić na kilka rodzajów. Spotkać możemy zasilacz regulowany, zasilacz modułowy, zasilacz uniwersalny, zasilacz stabilizowany, a także zasilacz buforowy. O tym do czego pasuje dany zasilacz powiedzą nam parametry techniczne. Wybór zasilaczy LED nie należy do trudnych. Należy pamiętać o stopniu ochrony, a także dobraniu odpowiedniej mocy. W naszym sklepie SMD-LED znajdziesz zasilacze odpowiednie do swojej instalacji. Posiadamy dobry zasilacz LED, odnajdujący się nawet w trudnych warunkach. Pomożemy Ci sprawdzić napięcie wyjściowe, właściwe do mocy oświetlenia LED. Nasi profesjonaliści dobiorą odpowiednią moc zasilacza. W naszej ofercie posiadamy bezpieczne zasilacze LED, które przydadzą się do montażu taśmy LED. Zasilacz LED wodoodporny, czy zasilacz hermetyczny to jedne z wielu produktów, jakie u nas znajdziesz.

Zasilacz do taśmy LED

Taśma LED i jej zasilanie to często spotykany problem przez współczesnych klientów oświetleniowych. Wybierając zasilacz do taśmy LED, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które pozytywnie wpłyną na trwałość i jakość naszej instalacji. Pierwszy z nich to odpowiedni zasilacz LED, czyli taki stabilizowanym napięciu, który jest dedykowany do nowoczesnej technologii LED. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest zapas mocy. Zawsze wybierając zasilacz do taśmy LED, powinniśmy zdecydować się na taki, który swoją mocą przewyższa moc całej instalacji o minimum 10%. Odpowiedni zapas mocy pozwoli mu na pracę na regularnym poziomie, nie wykorzystując przy tym całkowitych swoich możliwości. Zasilacz taśmy LED jest jednym z najczęściej wybieranych. Często wybieranym produktem jest też zasilacz do LED RGB i zasilacz LED na szynę DIN. Dobór zasilacza do taśmy LED jest niezwykle ważny. Od tego, jaki zasilacz do taśmy LED wybierzemy, będzie miała wpływ również jej długość. W przypadku kiedy nasz pasek ledowy posiada więcej niż 5 metrów długości, powinniśmy zadbać o to, aby najdalszy jego fragment od zasilacza nie przekraczał 5 metrów. Rozwiązaniem tego problemu będzie zainstalowanie zasilacz pośrodku instalacji lub użycie dwóch mniejszych transformatorów. Jeśli podłączymy zasilacz z jednej strony przy długiej taśmie, będziemy mogli odczuć spadek mocy świetlnej przy jej końcu.

Zasilacz LED 12V

Zasilacz LED 12V to jeden z najpopularniejszych zasilaczy LED. Produkty LED, które zasilamy napięciem 12V są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem, a także znacznie trwalszym od tego, które zasilmy prądem o napięciu 230V. Zasilacze do ledów 12V idealnie sprawdzą się w instalacjach opartych na taśmach LED, żarówkach, modułach, czy sztywnych listwach ledowych. Zasilacz LED 12V jest bardzo często wykorzystywany w oświetleniu pomieszczeń takich jak łazienka, czy kuchnia. Są to miejsca narażone na kontakt z wysoką wilgotnością, dlatego znacznie częściej stosuje się tam instalacje oparte na bezpiecznym, niskim napięciu. Jest ono znacznie bardziej bezpieczne w przypadku uszkodzenia instalacji, a dodatkowe zabezpieczenia zasilaczy (przeciwprzepięciowe, przeciwzwarciowe itp.) znacznie zwiększają ich bezpieczeństwo.

Zasilacz LED 24V

Zasilacz LED 24V to niskonapięciowe zasilacze do LED, które idealnie sprawdzą się w przypadku ledów zasilanych napięciem 24V. Ich ogromną zaletą jest pobór mocy. W tym przypadku taśmy LED o napięciu 24V będą miały znacznie więcej możliwości świetlnych od paska 12V. Kolejną różnicą w przypadku zasilaczy LED 12V i 24V to natężenie prądu. Zasilacz LED 100W o napięciu 12V będzie posiadać natężenie ok 8,3A, natomiast w przypadku 24V będzie ono mniejsze o połowę - ok 4,15A. Zasilacz LED 24V to coraz częściej używany transformator LED do nowoczesnych instalacji oświetleniowych, stworzonych w oparciu o oświetlenie LED. Obecnie chcąc stworzyć lampę o niskim napięciu i dużej mocy świetlnej, zdecydowanie bardziej opłacalne jest użycie do tego źródła światła LED 24V niż 12V. Z tej instalacji będziemy w stanie wyciągnąć znacznie więcej światła, przy użyciu mniejszej ilości energii.

Zasilacz impulsowy do LED

Jeżeli zależy Ci, aby zasilacz ledowy nie był widoczny, ale masz mało miejsca, aby go ukryć, to najlepszym wyborem jest zasilacz impulsowy do LED ultra płaski. Może mieć wysokość jedynie 14 mm. W przypadku tych o większej mocy trzeba uwzględnić ich wysokość sięgającą około 30 mm. Różne rodzaje zasilaczy pozwalają na wybór takiego, który najlepiej sprawdzi się w konkretnych warunkach i przy instalacji oświetlenia diodowego. W ofercie naszego sklepu dostępne są jeszcze inne warianty, takie jak zasilacze modułowe, desktop, zasilacze na szynę DIN, meblowe zasilacze LED i zasilacze wtyczkowe. Zasilacze LED są niezbędne do działania diod LED. Energooszczędna technologia ze względu na bardzo specyficzne parametry wymaga odpowiedniego zasilania - nie jest to tak łatwe, jak przy tradycyjnych żarówkach. Odpowiedni zasilacz do żarówek LED, również powinien posiadać odpowiednią specyfikację, tak aby usprawnić pracę swojego systemu oświetleniowego i wykorzystać maksymalnie potencjał technologii uznawanej za najbardziej energooszczędną, wydajną i trwałą.

Zasilacz do żarówek LED – jaki wybrać?
11.02.2021 Zasilacz do żarówek LED – jaki wybrać?

Poradnik dotyczący wyboru dobrego zasilacz LED. Odpowiedni zasilacz zapewni trwała i bezawaryjną pracę naszego oświetlenia.

Więcej
Jaki zasilacz do LED wybrać?
27.01.2021 Jaki zasilacz do LED wybrać?

Od tego jaki zasilacz do LED wybierzemy, będzię mieć wpływ wiele aspektów. Dobór zasilacza zależy od typu instalacji, a także od jego montażu.

Więcej


* Pola wymagane