Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Oświetlenie wewnętrzne
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Zasilacz LED Driver

Driver LED to zasilacz prądowy, w który zostaje wyposażona praktycznie każda lampa LED przystosowana do pracy przy prądzie o napięciu 230V. W tej kategorii znajdą Państwo zasilacz driver LED przystosowany do pracy z panelami LED. Może on nie tylko zastąpić tradycyjne urządzenie zasilające naszą lampę, ale również zwiększyć jej możliwości poprzez możliwość swobodnego ściemniania światła w systemie PWM lub 1-10V.

  1. LED Driver
  2. Driver LED
  3. Driver do LED
  4. Driver LED schemat
Możliwość ściemniania:
Producent:
Gwarancja:
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Moc:
od: do W
Waga:
od: do kg
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 14    Wyświetl po:

LED Driver

Panel LED to nowoczesna lampa, która poprzez zewnętrzny zasilacz LED driver ma możliwość bezpośredniej instalacji do sieci 230V. Driver do LED powinniśmy wybierać zawsze o nominalnym prądzie wejściowym takim, do którego przystosowana jest nasza oprawa ledowa. Wybierając, więc LED driver 50W, czy 30W powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego zakres napięcia wyjściowego, ale również prądowego. Najpopularniejszy driver LED 12V może mieć zakres prądu wyjściowego od 350 do nawet 1050 mA a dobór nieodpowiedniego zasilacza skutkować będzie uszkodzeniem lampy. Lampy wykonane w technologii LED są bardzo wrażliwe na przekroczenie nominalnego prądu pracy, dlatego może to znacząco wpłynąć na ich żywotność.

 

Driver LED

LED driver jest urządzeniem, które zapewnia odpowiednie parametry pracy naszej lampie, a dokładniej jej diodom LED. Jest to coraz popularniejszy produkt, ze względu na coraz szybciej rozwijająca się technologię LED. Zasilacz typu Driver dostępny był w dwóch wersjach. Do zasilania diod LED stosuje się jednak wyłącznie drivery impulsowe. Liniowe ze względu na niską sprawność, tracą ogromne ilości energii i niesamowicie się przegrzewają.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo drivery znanych i cenionych producentów takich jak Osram, Philips, czy Aigostar. Każdy driver LED z logiem tych importerów jest gwarancją długiej i bezawaryjnej pracy całego naszego układu.

 

Driver do LED

Zasilacz LED Driver obniża napięcie do tego wymaganego przez źródło światła oraz charakteryzuje się wysoką sprawnością i długą żywotnością. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest również obecnie driver LED PWM, który umożliwi nam sterowanie światłem naszej lampy właśnie w tym systemie. Driver LED jest doskonałym rozwiązaniem w momencie, kiedy chcemy zwiększyć możliwości naszej lampy lub w bardzo prosty i szybki sposób wymienić jej uszkodzony element. Wymienny zasilacz LED Driver w większości przypadków pozwoli nam naprawić lampę bez potrzeby ingerencji w jej wnętrze. Pozwoli nam na oszczędności związane z jej całościową wymianą lub naprawą.

 

Driver LED schemat

Zasilacz LED Driver nie jest zbyt skomplikowany w samej instalacji ani montażu. Od tego, jak podłączyć taki zasilacz, będzie miało ogromny wpływ miejsce montażu naszej lampy. Kiedy jest ona zawieszona na linkach montażowych, wystarczy, że przy odłączonym zasilaniu podłączymy Driver LED, a następnie położymy go na samej lampie. W momencie gdy panel LED 60x60 jest zamontowany w suficie kasetonowym lub w ramce natynkowej, będziemy musieli najpierw go zdemontować, a następnie podłączyć urządzenie. Driver LED i jego schemat podłączenia będzie się różnić w zależności od wybranego modelu. Jedne z nich mają wychodzące przewody z gniazdem i wtykiem DC, w innym przypadku będzie trzeba podłączyć odpowiednio jego złączy, czyli listwy zaciskowej. Pamiętajmy, że wszystkie tego rodzaju prace należy wykonywać przy odłączonym zasilaniu.* Pola wymagane