Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Zasilacz 12V

Zasilacz 12V doskonale sprawdza się jako zasilacz do taśm LED (także taśmy kolorowe), czy modułów LED. Zasilacz 12V to komponent przystosowany do zasilania produktów wykonanych w nowoczesnej i energooszczędnej technologii LED. Zasilacz 12V do LED możemy zastosować do każdego urządzenia, które wymagana on nas stałego i stabilnego prądu o napięciu 12V. Zasilacz do LED 12V dostępny jest w wersji hermetycznej, modułowej, czy na szynę DIN, więc każdy z naszych klientów, znajdzie w naszej ofercie dedykowany do swojej instalacji. W sprzedaży posiadamy produkty renomowanych na rynku producentów, charakteryzujących się wysoką jakością, którą potwierdza ich długa gwarancja.

Producent:
Typ zasilacza:
Materiał wykonania:
Możliwość ściemniania:
Klasa szczelności:
Gwarancja:
Napięcie:
Certyfikaty:
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Długość:
od: do mm
Wysokość:
od: do mm
Szerokość:
od: do mm
Waga:
od: do kg
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 252    Wyświetl po:

ZASILACZ LED 12V - co to?

Zasilacz LED 12V jest komponentem służącym do zasilania urządzeń o ustalonym napięciu, a w przypadku taśm, czy modułów LED, również o ustalonym natężeniu prądu. Jest to przystosowany do pracy z nowoczesnym oświetleniem LED to transformator 12V impulsowy o stabilizowanym napięciu wyjściowym. Zasilacz LED 12V W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo różne wersje zasilaczy 12V, przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Najpopularniejszy z nich, jak i najczęściej stosowany to oczywiście zasilacz modułowy 12V. Jest to standardowy zasilacz 230V na 12V przeznaczony do instalacji wewnętrznych. Wyróżnia się atrakcyjną ceną, ale także wysoką kulturą pracy, przez odpowiednie odprowadzanie ciepła (otwarta obudowa). Kolejna bardzo popularna opcja to zasilacz LED wodoodporny. Jest to zasilacz do LED 12V, który poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Tutaj polecamy serię GLP, która wyróżnią się najwyższą jakością wykonania.

ZASILACZ DO LED 12V

Zasilacz do LED 12V to urządzenie dedykowane i przeznaczone do każdego rodzaju oświetlenia, pracującego przy stałym napięciu 12V. Zasilacz do LED 12V DC zapewni nie tylko odpowiednią trwałość naszej instalacji, ale także zabezpieczy ją przed różnymi przeciążeniami, czy zwarciami. W ofercie sklepu SMD-LED.pl znajdą Państwo zasilacz LED 12V o mocy od 1W do nawet 500W, dzięki czemu moc urządzenia, dobiorą nasi klienci zawsze odpowiednio do swojej instalacji. Zasilacz stabilizowany 12V posiada ważny parametr, jakim jest współczynnik mocy. Dobierany jest on w zależności od poboru mocy naszego oświetlenia. Pamiętajmy również o zachowaniu odpowiedniego zapasu mocy. Zasilacz 12V powinien mieć około 10% zapasu mocy względem zasilanej instalacji. Urządzeniami zasilanymi napięciem 12V są między innymi taśmy LED. Jaką rolę pełni zasilacz? Pilnuje on by zakres wartości napięcia jakie dociera do urządzenia było właściwe. Zasilacze LED przetwarzają prąd tak, aby był on o napięciu odpowiednim dla danego urządzenia jakie jest przez nie zasilane. Zasilacz 12V LED to typ zasilacza, który sprawdzi się do instalacji wymagających niskiego napięcia.

ZASILACZ STABILIZOWANY 12V - co o nim wiemy?

Zasilacz stabilizowany 12V, możemy podłączyć bezpośrednio do zasilanego źródła światła lub przez sterownik LED, który pozwoli nam dodatkowo na kontrolowanie jasności, czy koloru świecenia. Zasilacz do ledów 12V z jednej strony posiada wejście na zasilanie 230V. Zasilacz 12V, który znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu internetowego spełnia wysokie normy oświetleniowe, oraz posiada wszystkie certyfikaty uprawniające go do codziennego użytkowania. Podłączamy do niego przewód fazowy, neutralny oraz uziemienie. Z drugiej strony zasilacz 12V posiada podłączenie do zasilania źródła światła. Może posiadać dwa wyjścia (+ i -), a nawet 4 wyjścia w przypadku mocniejszych urządzeń (+ - i + -). Zasilacz stabilizowany 12V może posiadać wychodzące przewody, służące do jego instalacji (w przypadku zasilaczy hermetycznych) bądź kostkę, do której przykręcimy przewody (zasilacze modułowe i ultra płaskie). Oba rozwiązania są proste i szybkie w instalacji, więc możemy dokonać tego nawet we własnym zakresie.

ZASILACZ 230V NA 12V - czym jest?

Zasilacz 230V na 12V jest urządzeniem obniżającym napięcie prądu ze standardowego 230V, na bezpieczne 12V. Jest to najczęściej urządzenie niezbędne do prawidłowej instalacji opartego o taśmy ledowe, czy moduły LED. Są to produkty przystosowane do pracy z prądem o bezpiecznym i niskim napięciu, więc zasilanie 12V jest tutaj niezbędne. Zasilacz 230 na 12V to komponent, który poprzez odpowiednie zabezpieczenia (zwarciowe/nadprądowe) ochroni źródło światła przed uszkodzeniem. Zasilacz LED 12V to urządzenie niezbędne do instalacji niskonapięciowych w naszych domach, czy mieszkaniach. Pozwoli nam podłączyć wiele instalacji oświetleniowych, wymagających bezpiecznego i niskiego napięcia zasilającego. Jest on również urządzeniem, które poprzez odpowiednie zabezpieczenia wpływa na trwałość naszego oświetlenia. Ochroni je przed uszkodzeniem, związanym z przepięciami w sieci, a także zapewni jej stabilną pracę przez cały okres jej użytkowania.

ZASILACZE 12V 

Do zasilania oświetlenia LED 12V należy używać wyłącznie zasilaczy o stabilizowanym napięciu. Zasilacze 12V to różne modele transformatorów, różniących się typem, szczelnością, czy mocą. Szeroka gama naszych produktów sprawia, że każdy z naszych klientów znajdzie tu idealny produkt dla swojej instalacji. W ofercie naszego sklepu znajdują się zasilacze LED 12V nawet dla najbardziej wymagających klientów. Spotykamy zasilacze LED 12V różnego rodzaju, spośród których swobodnie możemy wybrać odpowiednie urządzenie dla siebie. Obsługa zasilaczy dostępnych w naszym sklepie jest prosta i przejrzysta dla każdego klienta. Pamiętajmy, że przed zastosowaniem urządzenia elektronicznego należy przeczytać dostępne informacje w celu zapewnienia wszelkiego bezpieczeństwa.

Zasilacze do ledów 12V - do czego?

Zasilacze do ledów 12V to urządzenia stosowane do takich produktów jak taśmy LED, moduły LED, czy listwy ledowe. Do instalacji będziemy potrzebowali użyć transformatorów LED. Zasilacze LED 12V to produkty o impulsowym, stabilizowanym napięciu, które świetnie współpracują z oświetleniem LED. Wszystkie zasilacze do taśm LED 12V dostępne w naszej ofercie zostały wykonane z wysokiej jakości elektroniki i doskonale współpracują z urządzeniami, które wymagają do pracy prądu o stałym napięciu 12V. Nasze zasilacze do LED 12V posiadają odpowiednie chłodzenie. W zależności od mocy i typu odbywa się ono przy pomocy swobodnego obiegu powietrza lub wewnętrznych wentylatorków. 

Wybór zasilaczy 12V do naszego oświetlenia

Wybór zasilaczy 12V do naszego oświetlenia wymaga zwrócenia uwagi na kilka szczegółów. Powinniśmy zwrócić uwagę na warunki w jakich będzie zamontowany, wielkość powierzchni montażowej oraz moc całego układu. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno małe zasilacze 12V o mocy 6W, jak i te większe, przystosowane do skomplikowanych i mocnych źródeł światła o mocy aż 500W. W sprzedaży posiadamy:

  • Zasilacze modułowe LED 12V - trwałe i atrakcyjne cenowo transformatory, które idealnie sprawdzą się w instalacjach wewnątrz pomieszczeń.
  • Zasilacze hermetyczne LED 12V - zasilacze z hermetyczną obudową do instalacji narażonych na szkodliwe warunki atmosferyczne.
  • Zasilacze ultra płaskie LED 12V - zasilacze o płaskich i cienkich wymiarach, idealne do miejsc o ograniczonej powierzchni montażowej, czy do schowania w profilu aluminiowym.
  • Zasilacze meblowe LED 12V - małe transformatory, które z łatwością ukryjemy w instalacjach oświetlenia naszych mebli.
  • Zasilacze na szynę DIN 12V - przeznaczone do montażu na szynach DIN.
  • Zasilacze wtyczkowe i desktop 12V - proste w instalacji zasilacze, z jednej strony zakończone wtyczką, a z drugiej wtykiem DC.
  • Zasilacze LED do puszki 12V - produkty, które dyskretnie schowamy w uniwersalnej puszce instalacyjnej.


* Pola wymagane