Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Tuya Smart

Tuya Smart to nowoczesny system inteligentnego sterowania oparty o system IoT (Internet Rzeczy). Dzięki oparciu właśnie o Internet i pracę w chmurze Tuya pozwala w prosty i wygodny sposób stworzyć inteligentny dom - bez kucia ścian i rozprowadzania kosztownego sterowania przewodowego. Całość oparta jest o sterowanie w oparciu o sygnał 2, 4 GHz Wi-Fi. Wraz z szerokim wachlarzem urządzeń Tuya Smart, system gwarantuje tanie i proste w obsłudze rozwiązanie dla osób poszukujących rozwiązań inteligentnych.

 1. Tuya Smart urządzenia
 2. Termostat Tuya
 3. Sterownik rolet Tuya
 4. Żarówka Tuya
 5. Włącznik Tuya
 6. Google Home - Tuya - sterowanie głosowe
 7. Tuya Smart - sterowanie z aplikacji
Klasa energetyczna:
Producent:
Rodzaj sterownika:
Kolor:
Gwarancja:
Barwa Światła:
Kształt żarówki:
Zasilanie kontrolera:
Trzonek:
Klasa szczelności:
Strumień świetlny [lm]:
od: do lm
Kąt świecenia [°]:
od: do °
Temperatura barwowa:
od: do k
Szerokość [mm]:
od: do
Moc [W]:
od: do
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 105    Wyświetl po:

Tuya Smart urządzenia

Dużą zaletą inteligentnego systemu Tuya jest to, że jest on otwartą platformą, co przekłada się na olbrzymią ilość urządzeń współpracujących z Tuya Smart. Szczególnie że całość kompatybilna jest z artykułami opartymi o protokół transmisji danych Zigbee. Wśród produktów dostępnych w systemie znaleźć można:

 • elementy elektryczne jak gniazdka Tuya, sterowniki rolet Tuya Smart, bezpieczniki i włączniki Tuya,
 • oświetlenie jak taśmy LED Tuya Smart, plafony LED, żarówki Tuya,
 • urządzenia RTV i AGD jak klimatyzatory, czajniki, kuchenki czy nawet lodówki,
 • małe urządzenia elektroniczne jak termometry Tuya, termostaty Tuya, czy nawilżacze powietrza Tuya,
 • elementy ochrony jak zamki, alarmy, czujniki i kamery Tuya,

Wymienione powyżej produkty to jedynie niewielki wycinek tego, co prezentują sobą urządzenia Tuya Smart.

 

Termostat Tuya

Jednym z bardziej interesujących elementów inteligentnego domu Tuya jest termostat. Używając termostatu Tuya jesteśmy w stanie sterować temperaturą w naszym domu dokładnie tak jak to sobie wymarzyliśmy. Termostat Tuya występuje w wielu wersjach. Najbardziej popularną jest centralny termostat Tuya. W zależności od modelu parujemy go z piecami gazowymi, węglowymi, ogrzewaniem elektrycznym, podłogowym, panelami podczerwieni etc.. Dzięki odpowiedniej automatyzacji ustalić możemy np. odpowiednio wysoką temperaturą ogrzewania w zależności od pogody, czy też podniesienie temperatury po pojawieniu się domowników w określonej odległości od domu. Ewentualnie termostaty Tuya Smart pozwalają po prostu na regulację temperatury w zależności od chwilowych potrzeb (np. podnosząc ją przy kąpieli dziecka).
Innym rozwiązaniem są głowice termostatyczne Tuya, montowane w miejsce termostatycznych zaworów grzejnikowych. Pozwalają one indywidualnie sterować mocą grzejnika, co pozwala na automatyzację temperatury w wybranych pomieszczeniach domu. Dzięki temu możemy wydzielić konkretne strefy, w których chcemy mieć określoną temperaturę i zautomatyzować ją. Pozwala to na wprowadzenie dodatkowych oszczędności wynikających z ogrzewania, np. ustawienie harmonogramu dla sypialni, by za dnia utrzymywana była niższa temperatura, natomiast wieczorem podnosiła się do komfortowej dla zdrowego snu.

 

Sterownik rolet Tuya

Innym elementem Tuya Smart jest sterownik rolet Tuya. Jak sama nazwa wskazuje, jest to sterownik, który pozwala na automatyzację procesu sterowania rolet. Najpopularniejszym elementem systemu jest współpracujący z włącznikami mono-stabilnymi sterownik rolet Wi-Fi dopuszkowy Tuya Smart. Pozwala on na sterowanie roletami telefonem, nie podnosząc się z kanapy. Umożliwia on również ustawienie automatycznego harmonogramu opartego o godziny wschodu i zachodu słońca. Dzięki procesom automatyzacji stworzyć możemy całe programy np. przy włączeniu telewizora w salonie z automatu podnieść roletę, aby słońce nie przeszkadzało w odbiorze obrazu. Jest to tylko jeden z przykładów, na który pozwala sterownik rolet Wi-Fi Tuya.

 

Żarówka Tuya

Bardzo istotnym elementem inteligentnych domów jest oświetlenie. Dlatego też w systemie Tuya Smart nie mogło zabraknąć elementu takiego jak żarówka Tuya. Żarówki Tuya Smart pozwalają na dużo więcej niż klasyczne oświetlenie.

 • Po pierwsze żarówka Tuya sterowana jest bezpośrednio z telefonu, czy też poleceniami głosowymi. Usprawnia to codzienne funkcjonowanie, eliminując choćby błądzenie w nocy do łóżka ze względu na wyłącznik światła przy drzwiach.
 • Po drugie wiele procesów jesteśmy w stanie zautomatyzować. W połączeniu z czujnikami drzwiowymi możemy automatycznie uruchamiać światło w pomieszczeniu, czy też ustawić automatyczne wyłączanie światła w środku nocy, dzięki czemu zaoszczędzimy energię elektryczną, gdy zapomnimy zgasić światło np. w piwnicy.
 • Po trzecie praktycznie każda żarówka Tuya ma możliwość ściemniania, a nawet zmiany koloru i barwy bieli. Pozwala to na wprowadzenie inteligentnych rozwiązań oświetleniowych, pozytywnie wpływających nie tylko na nastrój, ale tez zdrowie człowieka. Dzięki rozjaśnianiu i ściemnianiu utworzyć możemy harmonogram rozbudzania, który w naturalny sposób niczym światło słońca powoli będzie rozjaśniał pomieszczenie, co wpływa pozytywnie na rytm dobowy człowieka. Regulacja barwy bieli natomiast pozwoli na wybór scen światła, które wpłyną na nas w określony sposób np. uspokoją, czy wręcz przeciwnie, rozbudzą i zmotywują do działania.

Oświetlenie Tuya Smart to nie tylko żarówki Tuya, ale tez taśmy LED Tuya, czy plafony Tuya. Dzięki temu jest to system bardzo elastyczny i uniwersalny.

 

Włącznik Tuya

Jednym z prostszych, ale też najbardziej przydatnych elementów systemu inteligentnego Tuya Smart jest nic innego jak włącznik Tuya. Nie ważne czy mowa o włączniku naściennym Smart czy zwykłym włączniku Tuya montowanym na przewodzie - jeden i drugi pozwala w pewnym stopniu zautomatyzować wiele urządzeń używanych na co dzień w naszym domu. Masz klasyczny wywiew elektryczny? Wystarczy podpiąć pod niego włącznik Tuya i zautomatyzować go z czujnikiem wilgotności, aby włączał się zawsze, gdy wilgoć w powietrzu przekracza prób sugerowany, jako prawidłowy dla codziennego funkcjonowania. Włącznik Tuya możemy również zastosować wszędzie, gdzie potrzebujemy ustawić harmonogram działania. Możesz ustalić, aby w nocy włączył się podgrzewacz do wody, by woda czekała już na ciepłe mleko dla dziecka, czy też uruchomić harmonogram dla lamp dezynfekujących w firmie, aby codziennie usuwały bakterie w środku nocy, gdy pracowników nie ma już w biurze i jest to bezpieczne dla ich zdrowia.

 

Google Home - Tuya - sterowanie głosowe

Ważnym elementem systemu inteligentnego Tuya jest to, że wspiera on sterowanie głosowe. Tuya już z początkiem działalności stała się jednym z partnerów strategicznych Google Home. Dzięki temu cały system połączyć możemy właśnie z Google Home i sterować naszym inteligentnym domem z jego poziomu. Jest to o tyle ważne, że w Polsce Google Home jest prawdopodobnie najpopularniejszym systemem sterowania bezprzewodowego. Pozwala to również na sterowanie za pomocą komend głosowych. Chcesz ściemnić oświetlenie w kuchni? Wystarczy, że to powiesz, a asystent Google zrobi to za Ciebie. Pozwala to na jeszcze wygodniejsze użytkowanie systemu. Będąc przy sterowaniu głosowym, warto wspomnieć, że system wspiera nie tylko asystenta Google Home Tuya, ale również zdobywający coraz większą popularność w naszym kraju Amazon Alexa.

 

Tuya Smart - sterowanie z aplikacji

Ważne jest, aby wspomnieć, iż system Tuya posiada własne dedykowane aplikacje, które są do pobrania całkowicie za darmo. Mowa tu o Tuya Smart i Smart Living. Co ważne, wiele dedykowanych przez producentów systemów takich jak np. Spectrum Smart, czy Azzardo Smart oparte jest właśnie o system Tuya, co pozwala na sterowania wszystkimi urządzeniami z poziomu jednej aplikacji. Jest to bardzo ważne pod względem samej prostoty i wygody sterowania, jak i możliwości automatyzacji urządzeń różnych producentów.* Pola wymagane