Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Czujnik zmierzchu

Czujnik zmierzchowy to urządzenie bardzo przydatne w przypadku instalacji oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego. Czujnik zmierzchu automatycznie uruchomi nasze oświetlenie za każdym razem, kiedy poziom jasności spadnie poniżej ustalonego minimum. Czujnik zmierzchu podłączony do lampy to niezwykłe udogodnienie, które zapewni wygodę, ale także podwyższy poziom bezpieczeństwa. Automat zmierzchowy wyposażony jest w specjalny fotorezystor, który odpowiada za analizę jasności oświetlenia. W momencie, kiedy natężenie wykrytego światła jest zbyt niskie, czujnik zmierzchu uruchamia przełącznik i włącza światło.

  1. Czujnik zmierzchu 12V
  2. Automat zmierzchowy
  3. Czujniki zmierzchu - miejsce montażu
Producent:
Klasa szczelności:
Moc:
od: do W
Waga:
od: do kg
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 6    Wyświetl po:

Czujnik zmierzchu 12V 

Automat zmierzchowy może być przystosowany również do instalacji zasilanych bezpiecznym niskim napięciem. Automat zmierzchowy 12V podłączymy do taśmy LED, modułów LED, czy innego oświetlenia zasilanego bezpiecznym prądem o napięciu 12V. Tego rodzaju automaty zmierzchowe, działają na podobnej zasadzie do tych 230V. Czujnik zmierzchu 12V w trakcie dnia, gdzy na zewnątrz jest jasno, odcina dopływ zasilania do oświetlenia. Po zmierzchu, gdy światła jest mniej, czujnik włącza światło. Automat zmierzchowy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, kiedy chcemy, aby nasze oświetlenie zapalone było przez całą noc, a nad ranem automatycznie się wyłączyło.

 

Automat zmierzchowy 

Coraz szybciej rozwijająca się technologia LED przyniosła także bogatą ofertę akcesoriów, a wśród nich jest takie urządzenie jak czujnik zmierzchu. Automat zmierzchowy może mieć różne zastosowania. Jest to głównie element podwyższający poziom bezpieczeństwa w dojściach do domów i wjazdach do garażów. Jest to urządzenie również często wykorzystywane w systemach monitoringu. Oświetlenie włączane przy pomocy czujnika zmierzchu, pozwoli lepiej zaobserwować to, co nagrała kamera. Czujniki zmierzchu są także bardzo chętnie wykorzystywane razem z oświetleniem ogrodów czy alejek.

 

Czujniki zmierzchu - miejsce montażu

Każdy czujnik zmierzchu podłączamy między lampą, a jej źródłem zasilania. Pamiętajmy również o wyborze odpowiedniego miejsca montażu sensora. Czujnik zmierzchu powinien być zainstalowany w miejscu, odsłoniętym z każdej strony. Nie powinniśmy takich urządzeń montować w ukrytych, czy zacienionych miejscach, ponieważ wtedy automat zmierzchowy może przekłamywać wyniki pomiarowe. Czujnik zmierzchu to urządzenie, które działa w bardzo prosty sposób, a jest przy tym niezwykle praktyczne i przydatne. Wykorzystując czujniki zmierzchu, podniesiemy bezpieczeństwo, a także wygodę z użytkowania naszego oświetlenia.* Pola wymagane