Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Akcesoria do taśmy LED

Złączki do taśm LED i inne akcesoria LED mogą okazać się niezbędne w trakcie tworzenia naszej domowej instalacji oświetleniowych W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo szeroki wybór akcesoriów oświetleniowych, dopasowanych do określonych produktów. Posiamy szereg akcesoriów, które podłączą Państwo zarówno do jednokolorowych pasków LED, jak i do taśmy LED RGB, czy RGBW.
  1. Akcesoria LED - rodzaje
  2. Złączki do taśm LED
  3. Złączka kątowa do taśmy LED
  4. Złączka LED RGB
  5. Szybkozłączka LED
  6. Gniazdo DC i wtyk DC
  7. Przewody LED
Producent:
Złączka - TYP:
Certyfikaty:
Szerokość taśmy:
od: do mm
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Temperatura barwowa:
od: do k
Waga:
od: do kg
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 99    Wyświetl po:

Akcesoria LED - rodzaje

W trosce o klienta i zakupione przez niego paski ledowe, przygotowaliśmy dla Państwa ofertę, w skład której wchodzi: złączka do taśm LED, gniazdo DC, wtyk DC, przewody LED i inne bardzo przydatne produkty. Te liczne akcesoria pozwalają na szybki, prosty i trwały montaż naszej taśmy LED. Wszystkie dostępne są w bardzo przystępnych cenach, a z pewnością przydadzą się w każdym domu, gdzie zastosowano ten rodzaj oświetlenia.
 

Złączki do taśm LED

Łączenie taśm LED jeszcze nigdy nie było aż tak proste. Złączka kątowa do taśmy LED, prosta, czy nawet poczwórna znakomicie posłuży nam do szybkiego połączenia dwóch odcinków taśmy ledowej. Złączka LED z przewodem jest natomiast produktem, który może okazać się niezwykle przydatny podczas podłączenia zasilacza. Bardzo często możemy mięć w posiadaniu pasek LED, którego nie wychodzą żadne przewody. Wtedy zastosowanie takiej złączki pozwoli nam w prosty sposób na podłączenie jej do zewnętrznego zasilacza.
 

Złączka kątowa do taśmy LED

Łączenie pasków LED pod kątem bez użycia lutownicy jest praktycznie niewykonalne i właśnie w tym celu zostały stworzone złączki kątowe do taśm LED. Jest to mocowanie taśmy LED wyposażone w dwa prostopadłe do siebie klipsy. Montaż taśmy LED za pomocą klipsów polega wyłącznie na zaciśnięciu ich w miejscu, w którym pasek ma miejsce zasilania. Tego rodzaju złączka LED doskonale sprawdzi się nam, kiedy będziemy chcieli połączyć dwie taśmy Ledowe równolegle. Wtedy, jeśli chcemy obyć się bez lutowania, to wtedy te akcesoria LED są dla nas niezbędne.
 

Złączka LED RGB

Łączenie LED w wersji wielokolorowej, czyli RGB i RGBW również posiada zestaw dedykowanych złączek. Różnią się one wielością od tradycyjnych złączek do taśm jednokolorowych. Złączka RGB została przystosowana do łączenia taśm, w których każdy kolor, jak i zasilane pracuje pod innym paskiem zasilającym. Złączka LED RBB posiada 4 piny natomiast RGBW aż 5. Pozwala to na łączenie taśm LED bez utraty stałości koloru na całym naszym pasku ledowym. Pamiętajmy jedynie o tym, że najdalszy odcinek taśmy LED od zasilacza powinien mieć maksymalnie 5 metrów. W przypadku dłuższych instalacji będziemy musieli wpiąć zasilacz w ten sposób, aby równomiernie zasilił całe nasze oświetlenie.
 

Szybkozłączka LED

Złączki do taśm LED "Click" to małe spinki, które nie posiadają żadnego wychodzącego przewodu. Zostały one stworzone, aby jak najbardziej ujednolicić dłuższe odcinki taśm ledowych w ten sposób, aby jak najmniej było widać ich miejsce łączenia. Łączenie taśm LED za pomocą tego typu złączki jest jednak niemożliwe w profilu aluminiowym, w którym zamocujemy jedynie jeden pasek ledowy. Złączka LED w tym przypadku po prostu nie mieści się do jego wnętrza. Wtedy jedynym rozwiązaniem tego problemu okazuje się lutowanie. Pamiętajmy wtedy o jak najdokładniejszym połączeniu pasków, aby nasza cała instalacja oświetleniowa działa
bezproblemowo.
 

Gniazdo DC i wtyk DC

Wtyczka zasilacza i jej podłączenie do taśmy LED, będzie wymagać od nasz zakupu dodatkowych akcesoriów. W przypadku słabszych instalacji oświetleniowych typowo dekoracyjnych możemy wybierać zasilacze wtyczkowe, które są szybkie w instalacji, ale także tanie w zakupie. Ich wtyk zasilający (wtyk DC) musimy wtedy podłączyć do odpowiedniego gniazda (gniazdo DC), a następnie połączyć nasz zasilacz z taśmą, po prostu przykręcając do gniazda przewody. Tego rodzaju konektor do taśmy LED nie zajmuje zbyt wiele miejsca montażowego, a pozwoli nam w szybki sposób połączyć, czy odłączyć naszą taśmę od zasilacza. Ponadto wtyczka zasilacza może być w każdej chwili odłączona od gniazdka, a dodatkowe oświetlenie zgaszone.

 

Przewody LED

Bardzo często taśma ledowa jest oddalona od zasilacza bądź sterownika, co może stanowić problem w momencie jej podłączenia. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest kabel LED. Jego grubość to około 0,35-0,5 co pozwoli nam na bezpiecznego podłączenie taśmy znajdującej się w niewielkiej odległości od źródła zasilania. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo przewody LED do taśm jednokolorowych, jak i przewód RGB (4-żyłowy) i RGBW (5-żyłowy). Są one dostępne w różnych grubościach, dzięki czemu nasi klienci wybiorą taki rodzaj kabla, który będzie wystarczający do ich instalacji świetlnej.
Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend
11.02.2021 Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend

Podświetlenie telewizora za pomocą taśmy LED to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Jaką taśmę wybrać i jak prawidłowo podświetlić telewizor? Cenne porady i wskazówki.

Więcej
Jakie rodzaje taśm LED wybrać?
11.02.2021 Jakie rodzaje taśm LED wybrać?

Krótki przewodnik po rodzajach taśm LED pomocny w wyborze odpowiedniej taśmy LED do własnego użytku.

Więcej
Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?
11.02.2021 Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Czy warto wykorzystać taśmę LED jako oświetlenie kuchni? Wszystkie zalety, jakie posiada taśma LED w kuchni, jaka taśmę LED do kuchni wybrać i jak ją podłączyć?

Więcej


* Pola wymagane