Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Taśma LED 24V

Taśma LED 24V to odpowiedź producentów na potrzeby rynku LED. Profesionalna Taśma LED 24V to rozwiązanie coraz bardziej popularnie, ze względu na swoją moc świetlną, a także dwukrotnie mniejszy pobór energii niż w przypadku ledów 12V. Taśma LED 24V poprzez zasilanie prądem o napięciu dwukrotnie wyższym niż w przypadku standardowych ledów przekłada się na większą wydajność bez konieczności znacznego zwiększenie rachunków za energię elektryczną.

  • Taśma LED 24V jest coraz częściej wybierana przez klientów niż ta zasilana 12V ze względu na to, że mniej się nagrzewa i dzięki temu mamy pewność, że będzie świeciła dłużej.
  • Jeśli chcemy wykorzystać w naszych wnętrzach kolorowe światło, to świetnie sprawdzą się taśmy LED RGB albo RGBW.
  • Jeśli marzy Ci się oświetlenie schodów na zewnątrz, to z pomocą przychodzą paski LED 24V wodoszczelne, które niezależnie od warunków atmosferycznych będą oświetlały Twoje schody.
  • Sufity nie muszą tylko oświetlać lampy wiszące czy plafony, doskonale do tego sprawdzą się taśmy LED 24V, które zapewnią również dekoracyjne oświetlenie Twojego wnętrza.

Spis treści:

  1. Listwa LED 24V czy 12V
  2. Taśmy LED 24V i ich zalety
  3. Taśmy ledowe 24V - nowa generacja
  4. Taśma ledowa 24V wodoszczelna
  5. Paski ledowe 24V RGB oraz RGBW
Ilość diod/m:
Barwa światła:
Gwarancja:
Rodzaj diody:
Klasa szczelności:
Producent:
Klasa energetyczna:
Współczynnik CRI:
Szerokość taśmy:
od: do mm
Strumień świetlny:
od: do lm
Wydajność:
od: do lm/W
Długość:
od: do mm
Temperatura barwowa:
od: do k
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Moc:
od: do W
Waga:
od: do kg
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 130    Wyświetl po:

Listwa LED 24V czy 12V

Listwa LED 24V czy 12V to coraz częściej zadawane pytanie, przez klientów naszego sklepu internetowego. Odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista. LED na 24V możemy dziś nazwać ulepszoną wersją taśmy LED 12V, która mniej się nagrzewa, co bardzo pozytywnie wpływa na jej żywotność. Zasilacz do taśmy LED 24V będzie miał dwa razy niższe natężenie prądu (ilość amperów), a co za tym idzie, znacznie zmniejszy się obciążenie układu samego paska LED, jak i temperatura jego pracy. LED 24V będzie przy tym znacznie rzadziej przegrzewał i wolniej się przepalał, przez co będziemy mogli cieszyć się jego maksymalną mocą świetlną przez znacznie dłuższy okres.

 

Taśmy LED 24V i ich zalety

Taśmy LED 24V to odpowiedź wymagającego rynku branży ledowej na potrzeby profesjonalistów. Led 24V generuje również znacznie niższe spadki napięcia na samym pasku. W porównaniu do taśmy LED 12V są one o połowę mniejsze, dzięki czemu LED na 24V o długości 10 m, będziemy mogli zasilić tylko jednym transformatorem. W przypadku 12V musielibyśmy wykorzystać je aż dwa. Taśma LED 24V to również znacznie bezpieczniejsza instalacja. Prąd o mniejszym natężeniu, nie będzie potrzebował aż tak grubych przewodów instalacyjnych, a co za tym idzie, będziemy mogli w znacznie łatwiejszy sposób je ukryć.

 

Taśmy ledowe 24V - nowa generacja

Taśmy ledowe 24V to profesjonalne serie taśm ledowych, ich nowa generacja. Młodsza lepsza siostra taśm 12V z lepszą przepustowością pozwala na użycie mniejszych gabarytowa zasilaczy. Ledy na 24V są w bardzo podobnych wersjach jak ich 12V odpowiedniki. Występują w barwach białych (ciepłej, zimnej i neutralnej), jak i wersji RGB oraz RGBW. Ogromną popularnością cieszą się także wielokolorowe paski ledowe. Taśma LED 24V czerwona, zielona czy niebieska doskonale sprawdzą się do dekoracyjnego oświetlenia naszego wnętrza. Nie możemy zapomnieć również o jej odpowiednim montażu. Doskonale sprawdzi się do tego profil aluminiowy LED.

 

Taśma ledowa 24V wodoszczelna

Taśma LED wodoszczelna 24V to pasek ledowy pokryty z obu stron grubą warstwą silikonu. Wołają na tą taśmę pływającą taśmą, takie duże ma możliwości hydrofobowe. Taki LED 24V jest całkowicie odporny na wnikanie pyłu, kurzu oraz wody. Posiada więc on praktycznie nieograniczone możliwości montażowe. Będziemy mogli go wykorzystać w basenie, w akwarium, czy innych miejscach, w których będzie on musiał cały czas pracować pod wodą. Taśma LED wodoszczelna 24V, ze względu na grubą warstwę ochronnego silikonu, powinna być montowana, zawsze wykorzystując do tego profil aluminiowy LED. Taśma LED 24V przyklejona w profilu LED, będzie miała dodatkową ochronę przed uszkodzeniem, a przede wszystkim dodatkowe odprowadzanie ciepła, które w tego typu paskach LED jest niezbędne. Dostępna jest także taśma LED 24V IP65. Jest to wodoodporny pasek ledowy, który nie może pracować przy pełnym zanurzeniu w wodzie, ale doskonale sprawdzi się w miejscach o podwyższonej wilgotności.

 

Paski ledowe 24V RGB oraz RGBW

Paski ledowe RGB 24V opisywaliśmy już niejeden raz na naszym blogu. Super jakość połączona z ergonomią daje nam możliwość wyboru dowolnej barwy świecenia z palety barw RGB. Zrobimy to, wykorzystując sterownik RGB, który w większości przypadków pasuje zarówno do wersji 12V, jak i 24V. Taśma LED 24V posiada jeszcze jeden ogromny atut. Ledy na 24V potrzebują dwa razy słabszego sterownika, dzięki dwa razy niższemu natężeniu energii. Co za tym idzie, dwa razy więcej paska LED 24V będziemy mogli podłączyć do jednego sterownika, niż było to w przypadku taśmy LED 24V.

Taśma LED RGBW 24V nowoczesna technologia połączona z super jakością, Taśma RGBW 24V odpowiedź konstruktorów na duże wymagania klientów. Wyjątkowy pasek ledowy, który prócz kolorów z palety barw RGB, pozwala nam na cieszenie się światłem białym ciepłym, zimnym lub neutralnym. Wszystko do dostępne jest w ramach jednej, uniwersalnej diody LED 4 w 1, która w zależności od wyboru przycisku na naszym pilocie, może świecić każdą z wyżej wymienionym barw. Taśma LED RGBW 24V pozwoli nam także przy pomocy odpowiedniego sterownika, na dowolne mieszanie i zabawę w ramach jego wszystkich kolorów świecenia. Będziemy mogli ją również swobodnie ściemniać oraz rozjaśniać, a także ustawiać dedykowany tryb świecenia.

Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend
11.02.2021 Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend

Podświetlenie telewizora za pomocą taśmy LED to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Jaką taśmę wybrać i jak prawidłowo podświetlić telewizor? Cenne porady i wskazówki.

Więcej
Jakie rodzaje taśm LED wybrać?
11.02.2021 Jakie rodzaje taśm LED wybrać?

Krótki przewodnik po rodzajach taśm LED pomocny w wyborze odpowiedniej taśmy LED do własnego użytku.

Więcej
Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?
11.02.2021 Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Czy warto wykorzystać taśmę LED jako oświetlenie kuchni? Wszystkie zalety, jakie posiada taśma LED w kuchni, jaka taśmę LED do kuchni wybrać i jak ją podłączyć?

Więcej


* Pola wymagane