Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Taśma LED 24V

LED 24V to rozwiązanie coraz bardziej popularnie, ze względu na swoją moc świetlną, a także dwukrotnie mniejszy pobór energii niż w przypadku ledów 12V. Taśma LED 24V poprzez zasilanie prądem o napięciu dwukrotnie wyższym niż w przypadku standardowych ledów co przekłada się na większą wydajność bez konieczności znacznego zwiększenie rachunków za energię elektryczną. Ich moc nie zmieni się, lecz wykorzystując zasilacz LED 24V, przez wyższe jego napięcie, taśmy ledowe będą potrzebować do pracy prądu o dwa razy niższym natężeniu (czyli ilości amperów).

  1. Taśma LED 24V
  2. LED 24V
  3. Taśma LED wodoszczelna 24V
  4. Taśma LED RGB 24V
  5. Taśma LED RGBW 24V
Barwa Światła:
Ilość diod/m:
Producent:
Gwarancja:
Klasa szczelności:
Temperatura barwowa:
od: do k
Szerokość taśmy [mm]:
od: do
Moc [W]:
od: do
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 75    Wyświetl po:

Taśma LED 24V

"Taśma LED 24V, czy 12V" to coraz częściej zadawane pytanie, przez klientów naszego sklepu internetowego. LED na 24V możemy dziś nazwać ulepszoną wersją taśmy LED 12V, która mniej się nagrzewa, co bardzo pozytywnie wpływa na jej żywotność. Zasilacz do taśmy LED 24V będzie miał dwa razy niższe natężenie prądu (ilość amperów), a co za tym idzie, znacznie zmniejszy się obciążenie układu samego paska LED, jak i temperatura jego pracy. LED 24V będzie przy tym znacznie rzadziej przegrzewał i wolniej się przepalał, przez co będziemy mogli cieszyć się jego maksymalną mocą świetlną przez znacznie dłuższy okres.

 

Led 24V

Taśma LED 24V generuje również znacznie niższe spadki napięcia na samym pasku. W porównaniu do taśmy LED 12V są one o połowe mniejsze, dzięki czemu LED na 24V o długości 10 m, będziemy mogli zasilić tylko jednym transformatorem. W przypadku 12V musielibyśmy wykorzystać je aż dwa. Taśma LED 24V to również znacznie bezpieczniejsza instalacja. Prąd o mniejszym natężeniu, nie będzie potrzebował aż tak grubych przewodów instalacyjnych, a co za tym idzie, będziemy mogli w znacznie łatwiejszy sposób je ukryć. Ledy na 24V dostępny są w bardzo podobnych wersjach jak ich 12V odpowiedniki. Występują w barwach białych (ciepłej, zimnej i neutralnej), jak i wersji RGB oraz RGBW. Ogromną popularnością cieszą się także wielokolorowe paski ledowe. Taśma LED 24V czerwona, zielona, czy niebieska doskonale sprawdzą się do dekoracyjnego oświetlenia naszego wnętrza. Nie możemy zapomnieć również o jej odpowiednim montażu. Doskonale sprawdzi się do tego profil aluminiowy LED.

 

Taśma LED wodoszczelna 24V

Taśma LED 24V IP68 to pasek ledowy pokryty z obu stron grubą warstwą silikonu. Taki LED 24V jest całkowicie odporny na wnikanie pyłu, kurzu oraz wody. Posiada więc on praktycznie nieograniczone możliwości montażowe. Będziemy mogli go wykorzystać w basenie, w akwarium, czy innych miejscach, w których będzie on musiał cały czas pracować pod wodą. Taśma LED wodoszczelna 24V, ze względu na grubą warstwę ochronnego silikonu, powinna być montowana, zawsze wykorzystując do tego profil aluminiowy LED. Taśma LED 24V przyklejona w profilu LED, będzie miała dodatkową ochronę przed uszkodzeniem, a przede wszystkim dodatkowe odprowadzanie ciepła, które w tego typu paskach LED jest niezbędne. Dostępna jest także taśma LED 24V IP65. Jest to wodoodporny pasek ledowy, który nie może pracować przy pełnym zanurzeniu w wodzie, ale doskonale sprawdzi się w miejscach o podwyższonej wilgotności.

 

Taśma LED RGB 24V

LED 24V występuje również w wielokorowej odsłonie, której barwę światła będziemy mogli zmieniać za pomocą dedykowanego sterownika. Taśma LED RGB 24V daje nam możliwość wyboru dowolnej barwy świecenia z palety barw RGB. Zrobimy to, wykorzystując sterownik RGB, który w większości przypadków pasuje zarówno do wersji 12V, jak i 24V. Taśma LED 24V posiada jeszcze jeden ogromny atut. Ledy na 24V potrzebują dwa razy słabszego sterownika, dzięki dwa razy niższemu natężeniu energii. Co za tym idzie dwa razy więcej paska LED 24V będziemy mogli podłączyć do jednego sterownika niż było to w przypadku taśmy LED 24V.

 

Taśma LED RGBW 24V

LED pasek 24V jest dostępny również w wersji RGB z barwą białą. Taśma LED RGBW 24V to wyjątkowy pasek ledowy, który prócz kolorów z palety barw RGB, pozwala nam na cieszenie się światłem białym ciepłym, zimnym lub neutralnym. Wszystko do dostępne jest w ramach jednej, uniwersalnej diody LED 4 w 1, która w zależności od wyboru przycisku na naszym pilocie, może świecić każdą z wyżej wymienionym barw. Taśma LED RGBW 24V pozwoli nam także przy pomocy odpowiedniego sterownika, na dowolne mieszanie i zabawę w ramach jego wszystkich kolorów świecenia. Będziemy mogli ją również swobodnie ściemniać oraz rozjaśniać, a także ustawiać dedykowany tryb świecenia.

Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend
11.02.2021 Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend

Podświetlenie telewizora za pomocą taśmy LED to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Jaką taśmę wybrać i jak prawidłowo podświetlić telewizor? Cenne porady i wskazówki.

Więcej
Jakie rodzaje taśm LED wybrać?
11.02.2021 Jakie rodzaje taśm LED wybrać?

Krótki przewodnik po rodzajach taśm LED pomocny w wyborze odpowiedniej taśmy LED do własnego użytku.

Więcej
Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?
11.02.2021 Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Czy warto wykorzystać taśmę LED jako oświetlenie kuchni? Wszystkie zalety, jakie posiada taśma LED w kuchni, jaka taśmę LED do kuchni wybrać i jak ją podłączyć?

Więcej


* Pola wymagane