Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Zasilacz 48V

Zasilacz 48V to produkt dostępny w wersjach takich jak na przykład zasilacz 48V DC. Jest to transformator stałonapięciowy przeznaczony do w pełni profesjonalnych instalacji, który docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy. Każdy zasilacz 48V dostępny w ofercie naszego sklepu internetowego posiada odpowiednie zabezpieczenia gwarantujące jego długą i bezproblemową pracę. Bardzo popularny jest zasilacz LED 48V, który został wyposażony w aktywny układ korekcji współczynnika mocy PFC. Jest to gwarancja jego wysokiej wydajności i niskiej straty energii zasilającej.

Producent:
Typ zasilacza:
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 8    Wyświetl po:

ZASILACZ 48V STAŁONAPIĘCIOWY

Zasilacz 48V stałonapięciowy jest transformatorem impulsowym o stabilizowanym napięciu wyjściowym, wynoszącym 48V. Oznacza to, że doskonale współpracuje on z nowoczesnymi technologiami, w tym oczywiście z oświetleniem LED. Zasilacze ledowe to wydajne urządzenia o szerokim zakresie prądu wejściowego. Doskonale sprawdzą się do zasilania instalacji gospodarstwa domowego, jak i przemysłowego. Ze względu na odpowiednie zabezpieczenia są one w pełni zgodne z przepisami i obecnymi dyrektywami. Każdy dostępny w naszym sklepie zasilacz 48V został wyposażony w listwę zaciskową lub wychodzące przewody. Zostało to specjalnie zaprojektowane w ten sposób, aby jego późniejsza instalacja była szybka i bezproblemowa.

ZASILACZ 48V BUFOROWY

Zasilacz 48v buforowy to specjalny rodzaj zasilacza o nieszablonowym zastosowaniu. Sprawdzi się on doskonale do zasilania centrali alarmowych, kamer, zamków szyfrowych, czy czujników i domofonów. Dzięki możliwości korzystania z zasilania awaryjnego będzie mógł on pracować nawet w momencie odłączenia głównego źródła zasilania. Zasilacz buforowy 48V będzie niezastąpiony w miejscach, w których zależy nam na stałej pracy naszych urządzeń, nawet w momencie problemów z dostawami prądu. W jakich sytuacjach możemy posłużyć się zasilaczem 48V buforowym? Tego rodzaju zasilacz służy do urządzeń, które nie mogą sobie pozwolić na nawet krótki okres, w którym nie działają. To urządzenie zwane zasilaczem 48V buforowym, służą do umożliwiania ciągłości pracy sprzętom, które są podłączone do niego. Między innymi dlatego doskonale sprawdzają się do takich urządzeń jak alarmy. Jak wiemy nawet krótki okres czasu, w którym alarm jest wyłączony, może dojść do kradzieży lub włamania. Tak samo sytuacja wygląda w sytuacji, gdy na chwilę przestanie działać kamera, czy czujnik. Nie możemy dopuścić do przerwania ciągłości działania takich znaczących urządzeń, które odpowiadają za zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego tego typu zasilacze są ważnym produktem, który powinien znaleźć się w biurach, sklepach, a także domach.

ZASILACZ LED 48V - do czego?

Zasilacz LED 48V przeznaczony do pracy z oświetleniem LED musi posiadać stały zakres napięcia wyjściowego. Oznacza to, że jego napięcie, natężenie oraz moc jest zawsze stała i taka sama. W bardzo prosty sposób jesteśmy w stanie policzyć moc takiego zasilacza. Robimy to, mnożąc jego natężenie prądu i napięcie wyjściowe. Poniżej kilka podstawowych przykładów:

  • zasilacz 48V 2A - 96W
  • zasilacz 48V 3A - 144W
  • zasilacz 48V 5A - 240W
  • zasilacz 48V 10A - 480W
  • zasilacz 48V 20A - 960W
     

ZASILACZ 48V IMPULSOWY

Zasilacz 48V impulsowy jest to zasilacz zbudowany na podstawie przetwornicy napięcia. Są one najczęściej wykorzystywane w nowoczesnych instalacjach i całkowicie wyparły z rynku tradycyjne zasilacza transformatorowe. Zasilacz impulsowy 48V wyróżnia się przede wszystkim bardzo wysoką sprawnością, co jest niezwykle istotne przy zasilaniu bateryjnym lub akumulatorowym. Zasilacz 48V to również niezbyt wielkie wymiary, dzięki czemu w szybki i prosty sposób go zamontujemy. Posiada on także szeroki zakres napięcia wejściowego, a także odpowiednie zabezpieczenia zwarciowe, przepięciowe i przeciążeniowe. Jest on więc odporny na zakłócenia z sieci, a także krótkie zaniki napięcia.

Zasilacze 48V HERMETYCZNE - czym są?

Zasilacze 48V hermetyczne, czym są? Zasilacze 48V hermetyczne są profesjonalnym i stałonapięciowym rodzajem zasilacza, który może zaskoczyć swojego użytkownika bezawaryjnością. Jest to zasilacz przeznaczony do różnego rodzaju instalacji.  Sprawdzi się zarówno w przypadku instalacji wewnętrznych, które nie są szczególnie ciężkie, ale także doskonale poradzi sobie także zewnętrznych, które są wymagające, ze względu na trudne warunki. Zasilacze te wyposażone są w wszelkie zabezpieczenia takie jak zabezpieczenia nadnapięciowe, zwarciowe, czy termiczne. Ważną informacją, na którą należy zwrócić uwagę podczas wybierania zasilacza, jest sprawdzenie klasy szczelności, która powinna być wysoka, jeśli chcemy używać zasilacza na terenie zewnętrznym. Zasilacz 48V hermetyczny dostępny w naszym sklepie jest idealnie dostosowany do ciężkich warunków, posiada wysoką klasę szczelności, która wynosi IP67. Inną ciekawą informacją dotyczącą opisywanego przez nas zasilacza 48V, jest jego ochładzanie. Jak przebiega ten proces? Zasilacz chłodzony jest swobodnym obiegiem powietrza.* Pola wymagane