Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Zasilacz 48V

Zasilacz 48V DC to transformator stałonapięciowy przeznaczony do w pełni profesjonalnych instalacji, który docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy. Każdy zasilacz 48V dostępny w ofercie naszego sklepu internetowego posiada odpowiednie zabezpieczenia gwarantujące jego długą i bezproblemową pracę. Bardzo popularny jest zasilacz LED 48V, który został wyposażony w aktywny układ korekcji współczynnika mocy PFC. Jest to gwarancja jego wysokiej wydajności i niskiej straty energii zasilającej.

  1. Zasilacz 48V - impulsowy i stałonapięciowy
  2. Zasilacz buforowy 48V
  3. Zasilacz LED 48V
  4. Zasilacz impulsowy 48V
Producent:
Typ zasilacza:
Moc [W]:
od: do
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 8    Wyświetl po:

Zasilacz 48V - impulsowy i stałonapięciowy

Zasilacz LED 48V jest transformatorem impulsowym o stabilizowanym napięciu wyjściowym, wynoszącym 48V. Oznacza to, że doskonale współpracuje on z nowoczesnymi technologiami, w tym oczywiście z oświetleniem LED. Zasilacze Ledowe to wydajne urządzenia o szerokim zakresie prądu wejściowego. Doskonale sprawdzą się do zasilania instalacji gospodarstwa domowego, jak i przemysłowego. Ze względu na odpowiednie zabezpieczenia są one w pełni zgodne z przepisami i obecnymi dyrektywami. Każdy dostępny w naszym sklepie zasilacz 48V został wyposażony w listwę zaciskową lub wychodzące przewody. Zostało to specjalnie zaprojektowane w ten sposób, aby jego późniejsza instalacja była szybka i bezproblemowa.

 

Zasilacz buforowy 48V

Transformator buforowy 48V to specjalny rodzaj zasilacza o nieszablonowym zastosowaniu. Sprawdzi się on doskonale do zasilania centrali alarmowych, kamer, zamków szyfrowych, czy czujników i domofonów. Dzięki możliwości korzystania z zasilania awaryjnego będzie mógł on pracować nawet w momencie odłączenia głównego źródła zasilania. Zasilacz buforowy 48V będzie niezastąpiony w miejscach, w których zależy nam na stałej pracy naszych urządzeń, nawet w momencie problemów z dostawami prądu.

 

Zasilacz LED 48V

Zasilacz 48V przeznaczony do pracy z oświetleniem LED musi posiadać stały zakres napięcia wyjściowego. Oznacza to, że jego napięcie, natężenie oraz moc jest zawsze stała i taka sama. W bardzo prosty sposób jesteśmy w stanie policzyć moc takiego zasilacza. Robimy to, mnożąc jego natężenie prądu i napięcie wyjściowe. Poniżej kilka podstawowych przykładów:

  • zasilacz 48V 2A - 96W
  • zasilacz 48V 3A - 144W
  • zasilacz 48V 5A - 240W
  • zasilacz 48V 10A - 480W
  • zasilacz 48V 20A - 960W

 

Zasilacz impulsowy 48V

Zasilacz LED 48V oznaczony jako impulsowy to transformator zbudowany na podstawie przetwornicy napięcia. Są one najczęściej wykorzystywane w nowoczesnych instalacjach i całkowicie wyparły z rynku tradycyjne zasilacza transformatorowe. Zasilacz impulsowy 48V wyróżnia się przede wszystkim bardzo wysoką sprawnością, co jest niezwykle istotne przy zasilaniu bateryjnym lub akumulatorowym. Zasilacz 48V to również niezbyt wielkie wymiary, dzięki czemu w szybki i prosty sposób go zamontujemy. Posiada on także szeroki zakres napięcia wejściowego, a także odpowiednie zabezpieczenia zwarciowe, przepięciowe i przeciążeniowe. Jest on więc odporny na zakłócenia z sieci, a także krótkie zaniki napięcia.* Pola wymagane