Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Akumulator 12V AGM

Postępujący rozwój urządzeń elektrycznych powoduje także zwiększenie zapotrzebowania na ich zasilanie. Duża część urządzeń zasilana jest z sieci energetycznej, ale są także takie, do których zasilania niezbędny jest akumulator. Najpopularniejsze są urządzenia pracujące pod napięciem 12V, dlatego tez największy wybór i zapotrzebowanie jest na akumulatory 12V. Czasami poszukiwany jest akumulator AGM 6V, jednak z reguły jest to akumulator 12-voltowy. Akumulator 12 V kojarzy się głównie z akumulatorem samochodowym. Jednak nie jest to jedyne zastosowanie akumulatorów 12-voltowych. Akumulatory te znajdują szereg zastosowań w różnego rodzaju instalacjach, zarówno domowych, jak i komercyjnych. Akumulator 12V jest na przykład doskonały do zasilania awaryjnego. Zasilacze UPS doposażone o dodatkowe akumulatory zapewnią dłuższy czas pacy urządzeń w razie zaniku prądu. Najlepszym przykładem są systemy ogrzewania. Piec CO zabezpieczony zasilaczem awaryjnym UPS z odpowiednimi akumulatorami będzie mógł nieprzerwanie dostarczać ciepło do domu, nawet gdy nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej w sieci. Wszelkiej postaci systemy zasilania awaryjnego muszą być wyposażone w akumulatory gwarantujące ich właściwe funkcjonowanie i jak najdłuższy czas podtrzymania zasilania. 

Pojemność(Ah):
Producent:
Żywotność (lata):
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 50    Wyświetl po:

Akumulator AGM 12V 

Akumulator AGM 12V to akumulator z elektrolitem uwiezionym między matami szklanymi z płytami ołowianymi. To bezobsługowe akumulatory o wysokiej jakości i trwałości. Akumulatory AGM 12V doskonale nadają się do pracy cyklicznej. Oznacza to, że można je regularnie ładować i rozładowywać. Akumulator AGM 12V nie wymaga ciągłej konserwacji ani uzupełniania elektrolitu. Może pracować w różnych pozycjach bez wpływu na jego pracę. Dzięki swojej budowie można go wykorzystywać nawet w najtrudniejszych warunkach. Akumulatory AGM 12V są niewrażliwe na wibracje, wstrząsy oraz niską temperaturę. Charakteryzują się także wysoką wydajnością prądową. Czas pracy akumulatora AGM jest długi i jego żywotność sięga nawet ponad 12 lat. Akumulatory wykonane w technologii AGM (VRLA) doskonale nadają się do wykorzystania w systemach automatyki, zasilania silników i innych urządzeń w trybie pracy cyklicznej. Akumulatory AGM nadają się również do pracy buforowej. Są więc doskonałym źródłem wspomagającym zasilanie awaryjne UPS. Akumulatory AGM są także odporne na samorozładowanie, co zdecydowanie poprawia ich pracę i zwiększa żywotność. 

Akumulatorki 12V 

Wybierając dla siebie akumulatorek 12V, musimy przede wszystkim określić jaka pojemność akumulatora będzie nam potrzebna. Powinna na być dopasowana do instalacji, w której akumulator będzie pracował. W celu jej określenia warto skorzystać z fachowego doradztwa specjalistów. Wiedząc, do czego akumulator będzie wykorzystywany, będą oni w stanie określić precyzyjnie jakiej pojemności akumulator bądź akumulatory będą najwłaściwsze. W razie problemów z określeniem pojemności akumulatora zachęcamy do kontaktu z smd-led drogą mailową lub telefoniczną. Nasi wykwalifikowani pracownicy z chęcią doradza i pomogą w każdym przypadku. Odpowiednio dobrany akumulator zagwarantuje nam bezproblemową pracę podłączonych do niego urządzeń. Nie należy więc oszczędzać, wybierając tańsze akumulatory, o pojemności mniejszej niż będzie nam potrzebna. 

Akumulator 12V - cena a jakość 

W przypadku akumulatorów mamy do czynienia z sytuacją podobną jak w przypadku wielu innych urządzeń. Jakość, trwałość, bezawaryjna praca idą w parze niestety z wyższą ceną. Dostępne na rynku tanie akumulatory niewiadomego pochodzenia mogą skusić niskimi cenami. Jednak ta pozorna oszczędność przy zakupie okaże się kosztowna w dalszej eksploatacji. Ceny akumulatorów 12V mogą być naprawdę przeróżne i łatwo skusić się ofertą taniego akumulatora. Akumulatory takie jednak okazują się często posiadać rzeczywiste parametry dalekie od deklarowanych. Ich zastosowanie w danej instalacji będzie więc problematyczne, a akumulator może nie radzić sobie z zapotrzebowaniem na energię. Tanie akumulatory z reguły mają także żywotność daleko niższą od deklarowanej. Szybsza konieczność wymiany na nowy akumulator może okazać się dużo bardziej kosztowna niż jednorazowy zakup dobrego akumulatora od renomowanego producenta. Kupując tani akumulator, możemy mieć również problemy z uzyskaniem obsługi serwisowej w przypadku pojawiających się problemów, a często nawet z wyegzekwowaniem obsługi gwarancyjnej. 

12V akumulator - jaki wybrać? 

W obliczu wymienionych, możliwych problemów z tanimi akumulatorami, odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista. Wybierajmy akumulatory renomowanych producentów, oferowane przez sprzedawców z ugruntowaną pozycją na rynku. Tylko taki wybór zapewni zgodność rzeczywistych parametrów z deklarowanymi, profesjonalne doradztwo przy wyborze akumulatora i kompleksową obsługę posprzedażową. O ile w przypadku akumulatorów samochodowych wiodącymi na rynku są takie firmy jak Varta, czy Boch to trudno szukać akumulatorów tych marek wśród produktów przeznaczonych choćby do zasilania awaryjnego czy automatyki domowej i przemysłowej. Akumulatory 12V o takim przeznaczeniu produkowane są przez firmy takie jak MW Power, IPS czy Mega BAT. Ekonomiczne akumulatory 12V oferuje firma Mega BAT. Z kolei Akumulator 12V marki IPS to akumulator dedykowany do zasilania awaryjnego. Najszerszy wybór akumulatorów oferuje marka MW Power. Różne serie akumulatorów tej marki przeznaczone są do różnego rodzaju zastosowań. Każdy może więc wybrać odpowiedni dla siebie model akumulatora. 

Akumulator 12 Volt 

Akumulatory AGM 12V marki Mega BAT zostały stworzone do ekonomicznych rozwiązań. Nadają się tylko i wyłącznie do pracy buforowej i maksymalnie można łączyć szeregowo dwa akumulatory. Sprawdzają się przy zasilaniu central alarmowych czy jako zasilanie pomp przy piecach CO. Akumulatory 12V AGM marki IPS mogą pracować cyklicznie. Można je więc regularnie ładować i rozładowywać. Ich żywotność to ok. 500 cykli pełnych rozładowań lub 6-9 lat działania. Dedykowane są do zasilania awaryjnego i wykorzystania w UPS marki IPS.  Akumulatory MW Power charakteryzują się żywotnością 6-9 lat (seria MW), 10-12 lat (seria MWL), 12-15lat (seria MWP) oraz 12-15 lat (seria MWFT, MWLFT). Mogą pracować cyklicznie. Akumulatory AGM 12V MW Power znajdują zastosowanie w zasilaniu awaryjnym, systemach telekomunikacji, systemach odnawialnych w instalacjach energii odnawialnej i wielu innych. Akumulatory 12V MWFT znajdują także zastosowanie w szafach rackowych na przykład w dużych serwerowniach. 

Bez względu na rodzaj poszukiwanego akumulatora sklep smd-led.pl stara się sprostać wszelkim wymaganiom i oczekiwaniom. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszą ofertą sprzedawanych akumulatorów. Zapewniamy Państwu pełne wsparcie przedsprzedażowe oraz posprzedażowe, bogatą ofertę, wysokiej jakości akumulatorów i fachowe doradztwo. Zapraszamy do kontaktu droga mailową lub telefoniczną. Chętnie odpowiemy na wszystkie zadane pytania. 

Jak ładować akumulator AGM?
22.03.2021 Jak ładować akumulator AGM?

Jak naładować akumulatora AGM i jak o niego dbać, aby służył jak najdłużej. Akumulator AGM to akumulator bezobsługowy, ale właściwe jego ładowanie wpłynie na jego żywotność. Krótki poradnik dotyczący obsługi akumulatorów AGM.

Więcej
Jak podłączyć dwa akumulatory 12V?
22.03.2021 Jak podłączyć dwa akumulatory 12V?

W jaki sposób podłączyć dwa akumulatory AGM. Sposoby łączenia akumulatorów, tak aby zwiększyć pojemność zestawu lub napięcie. Wskazówki i porady dotyczące prawidłowego podłączenia akumulatorów. Poradnik z cennymi wskazówkami i radami czego unikać.

Więcej
Jaki akumulator wybrać- AGM czy żelowy?
12.03.2021 Jaki akumulator wybrać- AGM czy żelowy?

Poradnik dotyczący wyboru akumulatora do zasilania awaryjnego, systemów podtrzymania ogrzewania, do domu i do przemysłu. Dzięki niemu wybór akumulatora będzie łatwiejszy.

Więcej


* Pola wymagane