INFOLINIA: 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

 

Biuro obsługi klienta

 

Darmowa wysyłka

 

Żarówki LED

 

Darmowy projekt oświetlenia

 

Fundament pod lampy ogrodowe

 

Żarówka LED GU11

Żarówka GU11 to specjalny typ oświetlenia będący odpowiednikiem tradycyjnych halogenów o średnicy 35mm. Trzonek GU11 został przystosowany do montażu w tradycyjnych oprawkach tej wielkości, żarówka LED GU11 w większości rodzajów zasilana jest prądem o napięciu 230V. Ułatwia to sam montaż, gdyż nie ma potrzeby zakupu i instalacji dodatkowych, zewnętrznych zasilaczy LED. Dzięki uniwersalnym wymiarom żarówka LED GU11 może być zamocowana często tam, gdzie nie mieści się tradycyjny rozmiar 50mm i żarówki LED GU10. Jako takie, są oświetleniem bardziej wyspecjalizowanym - używanym rzadziej, jednak w bardziej konkretnych przypadkach.

  1. GU11 - Główne cechy
  2. LED GU11 jako oświetlenie akcentowe
Producent:
Trzonek:
Barwa Światła:
Kąt świecenia [°]:
od: do °
Temperatura barwowa:
od: do k
Strumień świetlny [lm]:
od: do lm
Moc [W]:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
[Produktów w tej kategorii: 15]   Wyświetl po:

GU11 - Główne cechy

Żarówka LED z trzonkiem GU11 posiada kilka podstawowych cech, które powinniśmy poznać przed zakupem. Wśród głównych znaleźć można:

  • średnica 35mm - podstawowa różnica między żarówkami tego typu a typem GU10 to mniejsza średnica żarówki, a co za tym idzie mniejszy wymiar całkowity żarówki;
  • zasilanie 230V - jako, że żarówka GU11 montowana jest głównie tam, gdzie nie mamy zbyt dużo miejsca montażowego, zasila się ją prądem o napięciu 230V,aby uniknąć konieczności dodatkowego chowania zasilacza LED.
  • gwint GU11 LED - trzonek zastosowany w żarówkach GU11 to tzw. "wkładany i przekręcany" podwójny grzybek. Jest to rozwiązanie sprawdzone i bezpieczne przy instalacjach wysokonapięciowych.

 

LED GU11 jako oświetlenie akcentowe

Bardzo często żarówka GU11 używana jest jako oświetlenie akcentowe. Świetnie nadają się do podświetlenia małych półek, szafek, czy dekoracji wnętrz. Półki wykonane z płyty pozwalają na swobodny montaż halogenów LED GU11. Różne rodzaje kątów świecenia umożliwiają nam optymalny wybór, jeżeli chodzi o kąt padania światła. W naszej ofercie znajdą Państwo żarówki GU11 LED o szerokim kącie świecenia (105 stopni), jak i takie przystosowane do punktowego oświetlenia (36/38 stopni).

 

Żarówka LED GU11 podobnie jak inne źródła światła ma do wyboru trzy rodzaje barw. Począwszy od białej ciepłej, po neutralną i tą najchłodniejszą, czyli zimną. Czasami warto zdecydować się na to, aby światło akcentowe, a za takie uważa się np. podświetlenie półek halogenami, było odmienne od światła głównego. Zróżnicowanie barw światła pozwala nam uzyskać lepszy efekt iluminacji, ale także wyjątkową dekorację.* Pola wymagane