Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Żarówka LED GU11

Żarówka GU11 to specjalny typ oświetlenia będący odpowiednikiem tradycyjnych halogenów o średnicy 35mm. Trzonek GU11 został przystosowany do montażu w tradycyjnych oprawkach tej wielkości, żarówka LED GU11 w większości rodzajów zasilana jest prądem o napięciu 230V. Ułatwia to sam montaż, gdyż nie ma potrzeby zakupu i instalacji dodatkowych, zewnętrznych zasilaczy LED. Dzięki uniwersalnym wymiarom żarówka LED GU11 może być zamocowana często tam, gdzie nie mieści się tradycyjny rozmiar 50mm i żarówki LED GU10. Jako takie, są oświetleniem bardziej wyspecjalizowanym - używanym rzadziej, jednak w bardziej konkretnych przypadkach.

  1. GU11 - Główne cechy
  2. LED GU11 jako oświetlenie akcentowe
Barwa światła:
Trzonek:
Producent:
Klasa energetyczna:
Kąt świecenia:
od: do °
Strumień świetlny:
od: do lm
Temperatura barwowa:
od: do k
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 13    Wyświetl po:

GU11 - Główne cechy

Żarówka LED z trzonkiem GU11 posiada kilka podstawowych cech, które powinniśmy poznać przed zakupem. Wśród głównych znaleźć można:

  • średnica 35mm - podstawowa różnica między żarówkami tego typu a typem GU10 to mniejsza średnica żarówki, a co za tym idzie mniejszy wymiar całkowity żarówki;
  • zasilanie 230V - jako, że żarówka GU11 montowana jest głównie tam, gdzie nie mamy zbyt dużo miejsca montażowego, zasila się ją prądem o napięciu 230V,aby uniknąć konieczności dodatkowego chowania zasilacza LED.
  • gwint GU11 LED - trzonek zastosowany w żarówkach GU11 to tzw. "wkładany i przekręcany" podwójny grzybek. Jest to rozwiązanie sprawdzone i bezpieczne przy instalacjach wysokonapięciowych.

 

LED GU11 jako oświetlenie akcentowe

Bardzo często żarówka GU11 używana jest jako oświetlenie akcentowe. Świetnie nadają się do podświetlenia małych półek, szafek, czy dekoracji wnętrz. Półki wykonane z płyty pozwalają na swobodny montaż halogenów LED GU11. Różne rodzaje kątów świecenia umożliwiają nam optymalny wybór, jeżeli chodzi o kąt padania światła. W naszej ofercie znajdą Państwo żarówki GU11 LED o szerokim kącie świecenia (105 stopni), jak i takie przystosowane do punktowego oświetlenia (36/38 stopni).

 

Żarówka LED GU11 podobnie jak inne źródła światła ma do wyboru trzy rodzaje barw. Począwszy od białej ciepłej, po neutralną i tą najchłodniejszą, czyli zimną. Czasami warto zdecydować się na to, aby światło akcentowe, a za takie uważa się np. podświetlenie półek halogenami, było odmienne od światła głównego. Zróżnicowanie barw światła pozwala nam uzyskać lepszy efekt iluminacji, ale także wyjątkową dekorację.

Żarówki ledowe do domu – czy to dobre rozwiązanie?
10.02.2021 Żarówki ledowe do domu – czy to dobre rozwiązanie?

Czy żarówki LED są oszczędne? Dowiedz się jak żarówka będzie najlepsza do Twojego pomieszczenia oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Więcej
Żarówki ledowe czy energooszczędne?
10.02.2021 Żarówki ledowe czy energooszczędne?

Żarówki ledowe, czy energooszczędne? Które lepiej wybrać i czy żarówki ledowe będą dobrym wyborem do domu, biura i firmy.

Więcej
Rodzaje żarowek i ich oznaczenia
10.02.2021 Rodzaje żarowek i ich oznaczenia

Gwinty żarówek oraz ich rodzaje mogą być przeróżne, a wybór odpowiedniego źródła światła może stanowić nie lada wyzwanie.

Więcej


* Pola wymagane