Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Listwa LED

Listwa oświetleniowa LED to nowoczesne i wydajne źródła światła, które swoją mocą świetlną zdecydowanie przewyższa standardowe paski LED. Listwy Ledowe mają obecnie bardzo wszechstronne zastosowanie i znajdziemy je w większości gotowych już lamp ledowych, ale także będziemy mogli sami je stworzyć razem z profilami aluminiowymi. Profile do taśm LED połączone z tak wydajnymi listwami pozwolą nam na swobodne budowanie swoich własnych lamp oświetleniowych.

 

Listwa oświetleniowa LED

Listwa LED została wyposażona w nowoczesne diody LED, które zostały umieszczone na grubym podkładzie PCB. Imponują one swoją wydajnością świetlną, pobierając niecałe 10W mocy (12V) tego typu listwy emitują światło o sile aż 1120 lumenów. Takie możliwości, otrzymały one dzięki odpowiedniej konstrukcji. Gruby podkład PCB zapewnia nie tylko jej sztywność, ale także odpowiednie odprowadzanie ciepła, przez diody LED nie grzeją się, i ich żywotność sięga nawet 30000h.

 

Wszystkie listwy ledowe zostały wyposażone w podkład klejący, znanej i cenionej marki 3M. Oryginalna taśma gwarantuje nam wysoką trwałość montażu listwy, a sam ten proces nie będzie zbyt trudny nawet dla laików oświetleniowych.

 

Listwa aluminiowa LED

Chcąc stworzyć naszą własną, wyjątkową lampę będziemy musieli wykorzystać zarówno profile do taśm LED, jak i odpowiednie źródło światła. Listwa LED, której użyjemy w większości przypadków, będzie zasilana obniżonym napięciem. Diody LED są przystosowane do prądu o niskim napięciu, dlatego zawsze potrzebują odpowiedniej przetwornicy. Do zasilania lamp LED możemy używać wyłącznie dedykowanych zasilaczy, przystosowany do ledów, czyli impulsowych o stabilizowanym napięciu. Możemy zamontować je na zewnątrz naszej lampy, lub ukryć w profilu aluminiowym. Montaż listwy ledowej nie powinien sprawić nam większej trudności, a gotową lampę będziemy mogli wykorzystać jako:

  • nowoczesne ledy do mebli
  • listwy LED podszafkowe
  • listwy sufitowe LED
  • listwy ledowe do łazienki
  • oświetlenie ściany LED
  • listwy LED do samochodu

Listwa LED 12V

Listwa świetlna z diodami LED może być zasilana napięciem 12V lub 24V (w zależności od wybranej przez nas wersji. W obu wersjach listwa LED nie jest zbyt droga, a jej cena wynosi jednie około 40zł. Za taką cenę otrzymamy bardzo wydajny odcinek o długości 50cm, emitujący silny strumień światła w temperaturze 3000K, 4000K lub 5000K. Listwa LED 12V emituje światło o sile 1120 lumenów, natomiast listwa LED 24V, może pochwalić się mocą świetlną wynoszącą aż 2090 lumenów.

 

Listwy LED podszafkowe

Wybierając ledy do mebli musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na barwę światła i ich moc świetlną. Bardzo często, krótki odcinek taśmy LED, może okazać się zbyt słaby, a wtedy najlepszym rozwiązaniem okazuje się listwa świetlna z diodami LED. Listwa LED w profilu aluminiowym, zapewni nam odpowiednią ilość światła, która nie będzie nas oślepiać, a równomiernie rozświetli pożądaną przestrzeń.

 

Listwy sufitowe LED

Za odpowiednie oświetlenie ściany LED, będą odpowiadać lampy, które zamontujemy na naszym suficie. Do tego typu instalacji najlepiej sprawdzą się profile do taśm LED i listwy ledowe. Zamontowane pod odpowiednim kątem (razem z profilami sufitowymi, bądź kątowymi), stworzą wyjątkową, dekoracyjną aranżację świetlną, na które uwagę zwrócą wszyscy nasi goście. Listwy sufitowe LED możemy zamontować w praktycznie każdym pomieszczeniu, w którym chcemy uzyskać wyjątkowy styl i design.

 

Listwy LED montaż

Montaż listwy ledowej, powinniśmy rozpocząć od dokładnego wyczyszczenia i odtłuszczenia powierzchni, do której będziemy ją kleić (zalecamy profile do taśm LED). Tego typu źródła światła należy montować zawsze na podkładzie dobrze odprowadzającym ciepło, gdyż listwa LED, przyklejona bezpośrednio na sufit będzie osiągać dużo wyższą temperaturę pracy, a jej żywotność będzie zdecydowanie krótsza. Następnym krokiem będzie odklejenie pierwszej warstwy dwustronnej taśmy 3M, a następnie dokładne przyklejenie listwy LED. Ze względu na swoją długość (50 cm) nie powinno stanowić to większego problemu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasza listwa LED została wydłużona.

Materiał wykonania:
Kolor:
Barwa światła:
Producent:
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Wysokość:
od: do mm
Temperatura barwowa:
od: do k
Szerokość:
od: do mm
Strumień świetlny:
od: do lm
Moc:
od: do W
Waga:
od: do kg
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 12    Wyświetl po:

Lampa DIY, czyli jak zrobić lampę z profilu i taśmy lub modułu LED
11.02.2021 Lampa DIY, czyli jak zrobić lampę z profilu i taśmy lub modułu LED

Jak samodzielnie, przy użyciu profili, taśmy LED, modułów LED itp. wykonać samodzielnie lampę? Dzięki naszemu poradnikowi będzie to łatwiejsze niż może się wydawać.

Więcej


* Pola wymagane