Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Oświetlenie wewnętrzne
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Lampa LOFT

Bardzo modne ostatnimi czasy są wnętrza utrzymane w stylu industrialnym. Cechują się one surowym wystrojem, dużymi przestrzeniami, ograniczoną paletą kolorów i wyrafinowaną elegancją. Styl ten powstał w Stanach Zjednoczonych w okresie kryzysu lat 50., a popularność przyniosły mu lata 60. i 70. Wtedy to pofabryczne wnętrza przejmowali na użytkowanie, nie zawsze w pełni legalnie różni artyści. W latach 90. styl industrialny pojawił się także w Polsce. Popularność tego typu wystroju wnętrz trwa do dziś i obecnie przeżywa swoje najlepsze lata. Sprzyja temu rewitalizacja przestrzeni miejskich i stałe przekształcanie dawnych obiektów fabrycznych na mieszkalne, w których tego typu styl wnętrzarski sprawdza się idealnie. Oprócz dużych przestrzeni, wysokich mieszkań, dużej ilości elementów wystroju z cegły, betonu i stali, wnętrze typu Loft wymaga dopasowanego do niego oświetlenia. W dzień dostateczną ilość światła zapewniają duże przeszklenia, typowe dla stylu Loft, natomiast po zmroku swoją rolę zaczynają odgrywać lampy typu Loft. Są to solidne lampy metalowe, przypominające wyglądem stare lampy fabryczne, a także minimalistyczne lampy, często w postaci samych żarówek. Lampa loftowa może być w postaci lampy wiszącej, kinkietu, lampy stojącej, a także mobilnej, umożliwiającej dowolną aranżację sceny oświetleniowej w konkretnych sytuacjach.

  1. Oświetlenie Loft
  2. Lampa wisząca Loft
  3. Żyrandol Loft
  4. Lampa w stylu Loft
  5. Lampy sufitowe Loft
  6. Oświetlenie w stylu loftowym
Trzonek:
Źródło światła:
Materiał wykonania:
Ilość gniazd:
Kolor:
Certyfikaty:
Producent:
Gwarancja:
Źródło światła w komplecie:
Szerokość:
od: do mm
Długość:
od: do mm
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Wysokość:
od: do mm
Strumień świetlny:
od: do lm
Temperatura barwowa:
od: do k
Waga:
od: do kg
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 420    Wyświetl po:

Oświetlenie Loft

Ponieważ styl loftowy cechuje się ograniczoną paleta kolorów we wnętrzu, również i lampy typu Loft będą lampami o ograniczonej kolorystyce. Lampa Loft z reguły będzie więc lampą w kolorze szarym, czarny, srebrnym, w różnych odcieniach bieli, a także przypominającą naturalny, surowy metal (stal, aluminium, miedź). Lampy Loft wyglądają często na stare, zabrudzone czy podniszczone. Atrakcyjnym dodatkiem w wyglądzie lampy Loft są dodatki z naturalnego drewna, a także skóry. Wprowadzają one odrobinę ciepła do tego surowego stylu. Oświetlenie typu Loft bardzo często wyposażone jest w żarówki ozdobne typu filament. Wyglądem przypominają one stare żarówki, a świecąc, emitują ciepłe przyjemne światło i wprowadzają swoisty klimat i niepowtarzalną atmosferę we wnętrzu, w którym się znajdują. Lampy loftowe bardzo często pozbawione są kloszy, odsłaniając jedynie samą żarówkę. To, co w wielu remontowanych domach jest rozwiązaniem tymczasowym, czyli żarówka zwisająca z sufitu, we wnętrzach industrialnych stało się atrakcyjną lampą wiszącą. Mamy więc do czynienia z żarówkami, często także dekoracyjnymi umieszczonymi w surowej metalowej oprawce, zwisającymi z sufitu na atrakcyjnym przewodzie.

 

Lampa wisząca Loft

Ponieważ wnętrza loftowe charakteryzują się dużymi otwartymi przestrzeniami oraz znaczną wysokością, idealne na główne oświetlenie takiego wnętrza okazują się lampy wiszące. Zwisając z sufitu, doskonale oświetlają całe pomieszczenie, stanowiąc przy okazji swoistą dekorację, wpasowując się stylem do całego mieszkania. Lampy wiszące loftowe zwisają więc na długich przewodach mocujących, linkach, często także łańcuchach. Lampa wisząca Loft ma możliwość regulacji wysokości, na jakiej zawiśnie, dopasujemy ją więc do każdego mieszkania o różnych wysokościach. Trzeba pamiętać jedynie, aby po montażu klosz lampy znajdował się na wysokości co najmniej 2m od podłogi. Pamiętajmy również, że lampa wisząca industrialna wyposażona w żarówki dekoracyjne daje stosunkowo małą ilość światła. Spowodowane to jest sposobem świecenia takich żarówek, które działając, przypominają raczej lekkie żarzenie się niż świecenie. Dlatego wyposażając wnętrze w lampę Loft, posiadającą w takie żarówki, postawmy na kilka takich lamp lub doposażmy wnętrze w inne lampy np. kinkiety, które zapewnią właściwe oświetlenie w każdej sytuacji.

 

Żyrandol Loft

We wnętrzach industrialnych typu Loft, ze względu na ich dużą wysokość, nie znajdują zastosowania różnego typu plafony. Pomieszczenia takie również niezbyt lubią się z oczkami halogenowymi. Dlatego najatrakcyjniejszym rozwiązaniem okazują się żyrandole o dużym zwisie. Lampa wisząca loftowa inaczej niż w przypadku tradycyjnych wnętrz nie będzie zwisała na stałym ramieniu przymocowanym do sufitu, a raczej wykorzysta różnego rodzaju linki i łańcuchy. Żyrandol loftowy odbiega więc wyglądem od klasycznego żyrandola, do jakiego przez lata byliśmy przyzwyczajeni. Każdy żyrandol do loftów charakteryzuje się surową minimalistyczną stylistyką i ograniczoną kolorystyką. Żyrandol loftowy wyposażony jest często w duże, metalowe klosze wykonane ze stali lub miedzi. Klosze te są surowe, nielakierowane lub malowane, często proszkowo w kolorach czerni, szarości i bieli. Przeciwieństwem takiego żyrandola Loft jest żyrandol pozbawiony klosza, prezentujący "surowe" żarówki. Doskonałym tego przykładem jest żyrandol - lampa wisząca do salonu Loft typu pająk, składająca się z kilku żarówek wiszących na długich przewodach, które można dowolnie zamontować na suficie. Lampa taka stanowi bardzo ciekawy element wyposażenia wnętrza loftowego.

 

Lampa w stylu Loft

Wnętrza lofowe są surowe i minimalistyczne, ale jednocześnie są to wnętrza ciepłe. Pozbawione są nowoczesnych i designerskich rozwiązań. Takie same są więc i lampy wiszące loft, jakie w nich się znajdują. Lampa do salonu Loft pozbawiona jest nowoczesnych, wymyślnych elementów. Jest to lampa prosta, metalowa, eksponująca żarówki, będące źródłem światła. Jeśli lampa Loft wisząca wyposażona jest w klosz, jest on często kloszem zbudowanym z samego metalu. Przybiera przeróżne kształty i zbudowany jest z pospawanych ze sobą metalowych prętów, rurek, profili i pozbawiony materiałowego abażuru. Lampa Loft pozostawia widoczne żarówki, dlatego są one często żarówkami dekoracyjnymi, które zastępują wymyślne abażury, sprawdzające się w innego rodzaju wnętrzach. Pełne metalowe klosze pozostawiają dużo miejsca dla świecących w nich żarówkach, również mocno je eksponując. Lampa sufitowa, wisząca Loft pozbawiona jest sznurów, na jakich wisi sprawdzających się w innych stylach, choćby rustykalnym. W jego miejscu mamy stalowe linki, łańcuchy lub przewody zasilające.

 

Lampy sufitowe Loft

Lampy wiszące we wnętrzach industrialnych możemy podzielić na takie oświetlające całe pomieszczenie, wiszące nad stołem lub wyspą, lampy do pokoi dziecięcych i montowane w kuchniach. Lampa Loft wisząca w pokoju dziecięcym może odbiegać kolorystyką od barw użytych w pozostałej części mieszkania. Mamy więc możliwość zainstalowania lamp wiszących kolorowych, przy czym nie są to żywe, jaskrawe kolory, a stonowane, pastelowe wersje prostych lamp użytych w innych pomieszczeniach. W kuchni z kolei pojawić się mogą ciekawe lampy w postaci odwróconych filiżanek czy butelek z umieszczoną wewnątrz żarówką. Taka lampa do kuchni Loft wprowadza pewne ożywienie we wnętrzu, a swoimi kształtami jasno wskazuje, z jakim pomieszczeniem mamy do czynienia.

 

Oświetlenie w stylu loftowym

Ze względu na dużą popularność stylu industrialnego i wnętrz w stylu Loft, lampy Loft są obecnie jednymi z najmodniejszych lamp. Producenci prześcigają się więc w wymyślaniu kolejnych wersji i typów lamp. Nasz sklep wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stale poszerza ofertę oświetlenia i oferuje bardzo szeroki asortyment lamp wiszących loftowych. Oświetlenie w stylu loftowym, jakie można znaleźć w naszym sklepie, sprosta oczekiwaniom wszystkich osób lubiących minimalistyczny styl industrialny. Wszystkie nasze lampy do loftu doskonale wyglądają w połączeniu z wykończeniem wnętrza w postaci cegły, betonu czy elementów metalowych. Dostępność różnych lamp przeznaczonych do wnętrz loftowym jest naprawdę ogromna bez względu na to, czy szukamy lampy z kloszem zamkniętym, otwartym, czy w postaci samych żarówek bez klosza, każdy znajdzie wersję lampy odpowiedniej do swoich potrzeb i oczekiwań. Oświetlenie sufitowe Loft, które oferujemy, mają jednocześnie atrakcyjne ceny, więc nie będą mocno nadwyrężać budżetu przeznaczonego na wykończenie wnętrza. Zapraszamy do naszego świata lamp industrialnych typu Loft i przeniesienia się w czasy i miejsce pracujących fabryk i wnętrz przemysłowych.* Pola wymagane