Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Oświetlenie do salonu optycznego

Wybierając oświetlenie do salonu optycznego, należy przyjąć założenie, że komfort klienta oraz oświetlenie towarów są najważniejsze. Dodatkowe odczucia wizualne powinny stać na nieco dalszych pozycjach. To ważne, aby właściciel gabinetu optycznego zdawał sobie z tego sprawę, a także dokonał wyboru lamp w taki sposób, aby te spełniły jego oczekiwania. W naszej ofercie przeznaczonej dla salonów optycznych i gabinetów okulistycznych znajdziesz wysokiej jakości panele LED oraz lampy szynowe, które idealnie sprawdzą się jako główne źródło światła lub jako dodatkowe lampy oświetlające gablotki.

 

Spis treści:

  1. Prawidłowe oświetlenie salonu optycznego
  2. Źródła światła wysokiej jakości w gabinecie optycznym
  3. Zalety lamp szynowych do salonu optycznego
Producent:
Barwa światła:
Klasa energetyczna:
Kolor:
Kąt świecenia:
od: do °
Strumień świetlny:
od: do lm
Temperatura barwowa:
od: do k
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 22    Wyświetl po:

Prawidłowe oświetlenie salonu optycznego


W każdym salonie optycznym najważniejszym elementem jest oświetlenie. To ono bardzo często odpowiada za samopoczucie klientów, a także ich chęć do dokonywania zakupów. W sklepie z okularami warto przede wszystkim postawić na prostotę, elegancję i funkcjonalność. Oprawy nie powinny posiadać skomplikowanej budowy ani kształtów, które rzucałyby się w oczy. Oprócz tego rozbudowane lampy sufitowe lub żyrandole są zwykle bardziej skomplikowane w budowie, a co za tym idzie -- bardziej awaryjne. Lampy muszą również wyglądać elegancko i nowocześnie, aby wpasować się do aranżacji wnętrza salonu optycznego, a także pozwalać w kilka chwil dostosować kierunek padania światła.
Wszystkie trzy cechy spełniają powyżej dostępne nowoczesne panele LED oraz lampy szynowe. Pierwsze sprawdzą się świetnie jako oświetlenie główne, natomiast drugie wymienione urządzenia, będą idealne jako oświetlenie gablot, regałów, czy lady w salonie optycznym.
Jeśli chcesz, by Twój gabinet optyczny wyróżnił się na rynku, możesz wyposażyć go w jedną lampę dekoracyjną, która przykuje uwagę klientów. Wybierając ją, musisz jednak zachować rozwagę i zdrowy rozsądek. Zbyt duża lampa może sprawić, że klienci całkowicie odwrócą swoją uwagę od okularów, po które przyszli.

 

Źródła światła wysokiej jakości w gabinecie optycznym


Gabinet optyczny musi być wyposażony w wysokiej jakości źródła światła. Te muszą emitować naturalne lub nieco chłodniejsze światło, aby klient mógł w idealnych warunkach przymierzyć oprawki i zobaczyć, jak się w nich prezentuje. Światło nie może być również zbyt intensywne. Promienie odbijające się od błyszczących powierzchni lub szkieł okularów mogą sprawić, że klienci nie będą czuć się wystarczająco dobrze, by skorzystać z naszych usług.
Źródłem światła, które idealnie sprawdzi się w tej roli, jest dioda LED. Oprócz emitowania wysokiej jakości światła, które nie wywołuje efektu migotania, LEDy pozwalają oszczędzić mnóstwo energii elektrycznej w ciągu roku. W niektórych przypadkach oszczędności sięgają nawet 70%. Warto więc podczas budowy nowego salonu optycznego wybrać nowoczesne źródła światła, które zapewnią idealne warunki pracy przez lata.
Oprócz tego, lampy ledowe często pozwalają na zmianę temperatury barwowej, a także natężenia oświetlenia. Dzięki temu, w zależności od potrzeb właściciela, można je dostosować do panujących warunków lub wystawy.

 

Zalety lamp szynowych do salonu optycznego


Wiesz już, że oświetlenie w salonie optycznym należy podzielić na główne oraz dodatkowe. O ile w przypadku oświetlenia głównego, wybór jest prosty, ponieważ najlepiej sprawdzą się kinkiety, plafony i panele LED, o tyle w przypadku dodatkowych źródeł światła, sprawa nie wygląda już tak oczywiście.
Wielu właścicieli decyduje się na lampy sufitowe, które na stałe przytwierdza się do podłoża. Rozwiązanie to ma kilka zalet, jednak dziś istnieje o wiele lepsze urządzenie, pozwalające dostosowywać kierunek i kąt padania światła, a także jego intensywność. Mowa oczywiście o lampach szynowych. Do ich głównych zalet należą:

  • Możliwość dowolnego ustawienia punktów świetlnych, w zależności od potrzeb i preferencji właściciela gabinetu optycznego. Źródło światła można w dowolny sposób przesuwać po szynie, dzięki czemu przestawienie gabloty lub nowa aranżacja wnętrza nie stanowi problemu.
  • Atrakcyjna cena. Mimo że lampy szynowe są wciąż dość drogie, ich stosunek ceny do jakości i funkcjonalności jest naprawdę wysoki.
  • Nowoczesny design i możliwość komponowania lamp do dowolnego stylu. Niezależnie od tego, czy posiadasz niewielki, czy duży salon optyczny, bez problemu znajdziesz oświetlenie szynowe, pasujące do jego wnętrza.
  • Szybki i prosty montaż. Decydując się na modernizację oświetlenia gabinetu optycznego, nie musisz zamykać go na kilka dni. Doświadczona ekipa zamontuje oświetlenie w ciągu kilku godzin.
  • Łatwy serwis. Lampy szynowe wyposażone są w nowoczesne LEDy, których wymiana jest bardzo prosta.


* Pola wymagane