Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Akumulator AGM

AGM akumulator to doskonałe rozwiązanie do szerokich zastosowań. Są to akumulatory dedykowane do pracy buforowej. Mogą one pracować również cyklicznie, a ich wytrzymałość sięga około 500 rozładowań. Akumulator AGM przeznaczony jest główne do zasilania awaryjnego, jak i innych urządzeń pracujących cyklicznie. Jego zastosowanie jest wszechstronne i może stanowić zasilanie rezerwowe UPS, w systemach automatyki, czy kasach fiskalnych. Akumulator VRLA możemy spotkać również jako źródło energii w urządzeniach przenośnych, a także w silniach elektrycznych.

  1. AGM akumulator
  2. Akumulator AGM 12V
  3. Akumulator AGM  co to?
  4. Akumulator VRLA
  5. Żywotność akumulatora AGM
Kategorie akumulatorów AGM
Pojemność:
Napięcie:
Żywotność (lata):
Producent:
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 43    Wyświetl po:

AGM akumulator

Akumulatory AGM cieszą się bardzo pozytywną opinią wśród użytkowników. Są to akumulatory suche, które nie wymagają ciągłej konserwacji, ani uzupełniania elektrolitu. Akumulator AGM ma również możliwość pracy w różnych pozycjach. Możemy go zainstalować w urządzeniu pionowo lub poziomo. Jest on również odporny na niskie temperatury, które nie powodują uszkodzenia jego obudowy przez wzrost objętości elektrolitu. Akumulatory AGM zostały wykonane z włókna szklanego, które zabezpiecza elektrolit przed uszkodzeniem wynikającym z wstrząsów czy wibracji. Doskonale sprawdza się do pracy nawet w ekstremalnych warunkach terenowych. AGM akumulator ma wyższe napięcie na końcówkach bieguna, a także znacznie dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Charakteryzuje się również wysoką wydajnością prądową przy częstych rozładowaniach w krótkim okresie.

 

Akumulator AGM 12V

Akumulator AGM w wersji 12V to najpopularniejsza wersja urządzenia, które ma obecnie wszechstronne zastosowanie. Możemy wykorzystać go jako baterię do UPS, źródło energii pojazdu elektrycznego, czy innych urządzeń bądź sprzętów. Akumulator AGM 12V jest niezbędny w praktycznie każdym warsztacie. Zapewnia odpowiednią wygodę, przy czym jest w pełni bezpieczny podczas codziennego użytkowania. Akumulator AGM VRLA to zamknięta konstrukcja, mogącą pracować w różnych pozycjach. Jest to doskonała alternatywa dla przestarzałych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Żywotność akumulatora AGM jest znacznie wyższa od tradycyjnych zamienników. Ze względu na wysoki maksymalny prąd jego rozładowania i dużą wytrzymałość, świetnie sprawdzi się zarówno do pracy cyklicznej, czy buforowej.

 

Akumulator AGM co to?

Akumulatory AGM to najnowsza technologia wykorzystana w komponentach, która jest gwarancją bezpieczeństwa i szczelności nawet w przypadku ich uszkodzenia. Akumulatory wykonane w technologii AGM mają nawet trzykrotnie dłuższą żywotność w porównaniu do tradycyjnych akumulatorów. W ich wnętrzu znajdziemy specjalne włókna szklane wchłaniające elektrolit. Taka konstrukcja przekłada się na znaczący wzrost pracy cyklicznej, umożliwiając ładowanie i rozładowywanie akumulatora AGM bez uszczerbku na jego najważniejszych parametrach. Akumulatory VRLA zostały zaprojektowane z myślą o długotrwałej eksploatacji i poradzą sobie nawet w ekstremalnych warunkach użytkowania. Zapewniają one maksymalną moc, oraz długi czas praktycznie bezobsługowej pracy.

 

Akumulator VRLA

Akumulator VRLA to komponent ołowiowy-kwasowy regulowany zaworami. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie, wykorzystywane głównie przy budowanie systemów zasilania awaryjnego. Akumulatory bezobsługowe - VRLA, możemy potocznie nazywać akumulatorami żelowymi. Mogą być one wykonane w dwóch technologiach - AGM lub żelowej. Są one najczęściej stosowane w systemach UPS, systemach alarmowych, kasach fiskalnych, ale także w systemach oświetlenia awaryjnego. Charakteryzują się:

  • Prostą obsługą w zakresie elektrolitu - nie wymagają uzupełniania wody i konserwacji elektrolitu
  • Szczelną obudową - mogą pracować w trudnych warunkach, a także w dowolnym położeniu
  • Bezpieczną eksploatacją - wysoka szczelność sprawia, że akumulatory VRLA są w pełni bezpieczne i nie wymagają pomieszczeń ze specjalną wentylacją.

 

Żywotność akumulatora AGM

Akumulator AGM wyróżnia się znacznie dłuższą trwałością od konwencjonalnych rozwiązań. Żywotność akumulatora AGM może sięgać aż 12 lat oraz ponad 400 pełnych rozładowań. Tak wysoka trwałość i jakość sprawiła, że są one najczęściej stosowane zarówno w środowiskach specjalistycznych, jak i prywatnych. Akumulator AGM jest idealnym rozwiązaniem do nowoczesnych instalacji, zapewniając całkowitą szczelność oraz dużą bezawaryjność źródła energii. Są one całkowicie wykonane z włókna szklanego, które daje całkowitą swobodę w odprowadzaniu gazów powstających podczas ładowania. Akumulatory AGM dostarczają swoim klientom znacznie mniej problemów od swoich tradycyjnych zamiennik, a także mają znacznie szerszy zakres zastosowań.

Jak podłączyć dwa akumulatory 12V?
22.03.2021 Jak podłączyć dwa akumulatory 12V?

W jaki sposób podłączyć dwa akumulatory AGM. Sposoby łączenia akumulatorów, tak aby zwiększyć pojemność zestawu lub napięcie. Wskazówki i porady dotyczące prawidłowego podłączenia akumulatorów. Poradnik z cennymi wskazówkami i radami czego unikać.

Więcej
Jak ładować akumulator AGM?
22.03.2021 Jak ładować akumulator AGM?

Jak naładować akumulatora AGM i jak o niego dbać, aby służył jak najdłużej. Akumulator AGM to akumulator bezobsługowy, ale właściwe jego ładowanie wpłynie na jego żywotność. Krótki poradnik dotyczący obsługi akumulatorów AGM.

Więcej
Jaki akumulator wybrać- AGM czy żelowy?
12.03.2021 Jaki akumulator wybrać- AGM czy żelowy?

Poradnik dotyczący wyboru akumulatora do zasilania awaryjnego, systemów podtrzymania ogrzewania, do domu i do przemysłu. Dzięki niemu wybór akumulatora będzie łatwiejszy.

Więcej


* Pola wymagane