Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Fibaro

Wśród wielu dostępnych na rynku systemów automatyki domowej, jednym z najbardziej popularnych jest Fibaro. System Fibaro to rozwijany od ponad 10 lat system inteligentnego domu oparty o komunikację bezprzewodową. Inteligentny dom Fibaro opiera się o protokół komunikacji Z-Wave, jeden z najczęściej używanych systemów inteligentnego zarządzania budynkiem. Opierając się o centralkę zarządzającą systemem Fibaro Home, system umożliwia stworzenie prawdziwie unikalnego domu inteligentnego. Warto również wspomnieć, że system Fibaro to system projektowany i produkowany w Polsce. Dlatego też, decydując się na Fibaro, wspieramy rodzimą firmę.

 1. System Fibaro
 2. Inteligentny dom Fibaro
 3. Fibaro Home
 4. Fibaro Single Switch
 5. Fibaro termostat
 6. Fibaro Dimmer
 7. Moduły Fibaro
Kolor:
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 14    Wyświetl po:

System Fibaro

System Fibaro posiada wiele zalet, które powodują, że jest jednym z częściej wybieranych systemów automatyki domowej. Dzięki wykorzystaniu protokołu komunikacji Z-Wave oraz kompatybilności z systemami Google Home i Amazon Alexa jest on systemem kompatybilnymi z wieloma urządzeniami nieprodukowanymi bezpośrednio przez firmę Fibaro. Wśród dedykowanych modeli Fibaro zestaw można wzbogacić o integracje takie jak:

 • Philips Hue - oświetlenie z możliwością sterowania natężeniem czy też temperatura barwową;
 • Netatmo - stacje pogodowe umożliwiające automatyzację opartą, chociażby o aktualne warunki atmosferyczne;
 • Sonos - głośniki, które ułatwią Ci sterowanie swoją ulubioną muzyką;
 • D-link - znane i popularne kamery, które zapewnią bezpieczeństwo budynku;
 • Yale - zamki cyfrowe umożliwiające zabezpieczenie domu bez kluczy;
 • DSC - centrale alarmowe od specjalistów w swojej dziedzinie;

Powyższe integracje to jedynie wybrane przykłady. Inteligentny dom Fibaro skomunikować można z wieloma innymi urządzeniami, które pozwolą stworzyć prawdziwie inteligentne centrum ze swojego domu, czy mieszkania.

Poza wieloma integracjami, jakie obsługuje system Fibaro, wyróżnia się on również mnogością sposobów sterowania. Jednym z bardziej interesujących i wygodnych sposób sterowania jest nic innego jak Facebookowy Messenger. Najpopularniejszy na świecie komunikator pozwoli Ci sterować swoim domem za pomocą Fibaro smart Home Bot. Wystarczy, że napiszesz, czego sobie życzysz, a on wykona Twoje polecenie. Kolejny interesujący sposób sterowania to komendy głosowe. Jako że Fibaro zestaw komunikuje się z Google Home, Amazon Alexa, sterować możemy nim z pomocą asystenta głosowego. Trzeci, bardziej przyziemny sposób to dedykowana aplikacja Fibaro, którą kontrolować możemy z poziomu telefonu bądź przeglądarki internetowej. Pozwala ona tworzyć kompleksowe sceny i dokładną automatyzację swojego obiektu. System Fibaro posiada również dedykowane produkty rozszerzające możliwości sterowania systemem. Jednym z nich jest pilot zdalnego sterowania KeyFob komunikujący się z urządzeniami w protokole Z-Wave. Innym interesującym rozwiązaniem jest kontroler gestów, który jak sama nazwa wskazuje, pozwala na sterowanie systemem właśnie za pomocą gestów.

 

Inteligentny dom Fibaro

Inteligentny dom Fibaro stawia na uniwersalność i kompleksowość sterowania. Dlatego też zakres produktów dostępnych w Fibaro jest bardzo szeroki. Sama firma deklaruje, że opiera się na kilku filarach, które pozwalają całkowicie zautomatyzować nasz dom. W jego skład wchodzą pakiety sterowania oświetleniem, sterowania bramami i roletami, ogrzewaniem, bezpieczeństwem i ochroną, multimediami, ogrodem i dział odpowiadający za zapewnienie najlepszego nastroju. Sugerowane są nawet zestawy, które warto wykorzystać na początku drogi w tworzeniu inteligentnego domu Fibaro, takie jak zestaw "Smart na Start".

 

Fibaro Home

Sercem całego systemu Fibaro jest centrala zarządzająca, nazywająca się Fibaro Home. Najczęściej wykorzystywaną centralką z systemu jest Fibaro Home Center 2. Zbiera on informacje od urządzeń połączonych z systemem, analizuje i przetwarza, będąc niejako mózgiem, z którym łączą się moduły Fibaro. Centrala korzysta z protokołu komunikacji Z-Wave, nie jest zależny od połączenia z Internetem czy też stabilności routera WiFi. Co więcej, dzięki innym urządzeniom będącym repeterami, w oparciu o technologię MESH zapewnia bardzo duży zasięg działania. Sama centrala Fibaro Home Center 2 oparta jest o bardzo wydajne podzespoły jak procesor Intel Atom Dual Core, czyniąc ją jedną z najszybszych centrali sterowania automatyką domową. Inny model to Fibaro Home Lite. Jest to kompaktowa wersja centrali Home Center 2 oparta o rozwiązania zastosowane w swojej większej siostrze. W systemie dostępna jest również nowoczesna centrala Fibaro Home Center 3 i jest następczynią poprzedniego modelu/. Ma większy zasięg, większą pamięć i pojemność, oraz szybszy procesor. Pozwala ona na sterowanie z poziomu auta dzięki komunikacji z Android Auto i Apple CarPlay.

 

Fibaro Single Switch

Jeśli chodzi o moduły Fibaro, to jednym z podstawowych modułów jest Fibaro Single Switch. Fibaro Single Switch niewielkich wymiarów moduł pozwalający na włączanie i wyłączanie urządzeń elektrycznych. Dzięki niewielkim wymiarom schować go możemy puszcze instalacyjnej czy też w obudowie urządzenia, którym chcemy sterować. Co więcej, dzięki wbudowanemu miernikowi energii będziemy e stanie wykryć, które z naszych urządzeń pobiera najwięcej mocy i odpowiednio je zautomatyzować tak, by ograniczyć wydatki na rachunki za energię elektryczną. Fibaro Single Switch dostępny jest w wersji komunikującej się protokołem Z-Wave oraz Apple Home Kit. Warto wspomnieć, że Fibaro Single Switch to włącznik pojedynczy. Jeśli poszukujemy modelu podwójnego, to wyborem jest Fibaro Double Switch. Jest to jeden z modułów, którym można sterować w systemie Fibaro gniazdka.

 

Fibaro termostat

W systemie Fibaro termostat opiera się o głowice termostatyczne regulujące temperaturę w danym pomieszczeniu. Pozwala to na dokładne zautomatyzowanie temperatury zależnie od Stefy domu, w której się znajduje. Co więcej, w odróżnieniu od wielu klasyczny głowic termostatycznych, Fibaro termostat to urządzenie prawdziwe inteligentne. Posiada funkcję automatycznej kalibracji, dzięki czemu temperatura regulowana jest o dane takie jak kubatura pomieszczenia, czy też informacje o otwarciu okna. Głowica służy, jako Fibaro czujnik temperatury. Dzięki temu oszczędności grzewcze przekroczyć mogą nawet 40%. Głowica termostatyczna Fibaro posiada specjalny kolorowy RING, który oprócz elementu designerskiego informuje również o aktualnej temperaturze (kolor ringu odpowiada określonym wartościom temperatury w pomieszczeniu).

 

Fibaro Dimmer

Jeśli natomiast interesuje Nas zaawansowane sterowanie oświetleniem, to warto rozważyć moduł Fibaro Dimmer 2. Jest to niewielkich wymiarów moduł, który po montażu w puszcze i podłączeniu do instalacji pozwala na włączanie i wyłączanie, oraz rozjaśnianie i ściemnianie źródeł światła (w przypadku źródeł ściemnianych). Fibaro Dimmer 2 posiada własny algorytm ułatwiający rozpoznanie źródła światła i kalibrację z nim. Dimmer posiada możliwość pomiaru energii oraz interesująca opcję stopniowego rozjaśniania źródła. W połączeniu z modułem, takim jak Fibaro, czujnik ruchu tworzyć możemy w pełni inteligentne sceny oświetleniowe zależne od godziny i obecności w danym pomieszczeniu.

 

Moduły Fibaro

Wskazane powyżej moduły Fibaro to jedynie wierzchołek góry lodowej. Fibaro zestaw składa się z wielu innych elementów takich jak czujniki czadu, otwarcia drzwi i okiem, czy czujnik zalania. Innym są Fibaro gniazdka, w które wpinamy urządzenia elektryczne celem sterowania zdalnego. Fibaro rolety wysterujemy natomiast za pomocą sterownika Fibaro Roller Shutter.* Pola wymagane