Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Czujniki ruchu 12V

Detektor ruchu 12V to urządzenie, które pozwoli nam na jeszcze większą oszczędność energii, ale także sprawi, że nasze oświetlenie będzie uruchamiać się wyłącznie w odpowiednich do tego warunkach. Czujnik ruchu do LED 12V polecamy przede wszystkim w miejscach, w których nie mamy możliwości posiadania włącznika, a także zapominamy o wyłączeniu oświetlenia. Jest to między innymi oświetlenie schodowe LED z czujnikiem ruchu, które włączy nam podświetlenie schodków wyłącznie, wtedy kiedy znajdziemy się w zasięgu czujnika.
 

Czujnik ruchu 12V - na co zwrócić uwagę?

Czujniki ruchu i zmierzchu 12V automatycznie sterują naszym oświetleniem bez konieczności ręcznego włączanie i wyłączania urządzenia. Montujemy go pomiędzy używanym zasilaczem a źródłem światła LED 12V. Czujnik ruchu 12V włącza oświetlenie w momencie wykrycia ruchu w swoim zasięgu. Wszystkie z naszych czujników posiadają potencjometry, dzięki którym wyregulujemy czas świecenia, czułość i ilość Lux potrzebnych do załączenia naszego urządzenia. Są to odpowiednie parametry, które pozwolą dostosować czujnik ruchu do taśmy LED do swoich własnych indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy, aby przy wyborze produktu zwrócić uwagę na rodzaj czujki, jaka została w nim zastosowana. W sprzedaży posiadamy czujnik mikrofalowy 12V, jak i ten wyposażony w czujkę ruchu PIR. Pierwszy z nich działa na zasadzie odbioru i emisji fal elektromagnetycznych. Drugi jest to czujnik podczerwieni działający na zasadzie detekcji i wykrywania zmian temperatury. Tutaj pamiętajmy o tym, że mikrofalowy czujnik ruchu 12V to znacznie bardziej czułe urządzenie, które jest w stanie wykryć nawet najdelikatniejszy ruch.
 

Czujnik ruchu do puszki

Czujnik ruchu i zmierzchu 12V nie musi zajmować nam tak ważnego miejsca montażowego, a możemy w prosty i szybki sposób go ukryć. Do tego typu instalacji najlepiej sprawdzi się czujnik ruchu do puszki. Jest to urządzenie, które zainstalujemy w bardzo popularnej puszce instalacyjnej o średnicy 60 mm.
Tego rodzaju czujniki najczęściej używamy w oświetleniu schodowym. Odpowiedni profil i taśma LED z czujnikiem ruchu pozwolą nam na stworzenie bardzo funkcjonalnych i estetycznych instalacji oświetleniowych, które odpowiednio rozświetlą nam drogę w górę, jak i w dół naszego mieszkania.
 

Czujnik ruchu do LED 12V

Czujnik ruchu 12V wyróżnia się małym gabarytem i szerokim kątem detekcji. Może on działać na zasadzie detekcji podczerwieni lub odbioru i emisji fal elektromagnetycznych. Bez względu na to, jaki model urządzenia wybierzemy, będzie on załączał nasze oświetlenie w odpowiednim do tego momencie, a następnie je wyłączał po wyznaczonym czasie od zaprzestania ruchu. Podstawowe funkcje naszych czujników to:
  • Automatyczne wykrywanie dnia i nocy
  • Regulacja czułości
  • Włącznik czasowy
 

Czujnik ruchu i zmierzchu 12V

Czujnik ruchowy i zmierzchowy możemy zamontować zarówno w mieszkaniu, jak i w garażu, czy na zewnątrz budynku. Pamiętajmy jednak o tym, aby nasza czujka ruchu LED miała odpowiednią ochronę, jeśli będzie musiała poradzić sobie z trudnymi warunkami zewnętrznymi. Do tego rodzaju zadań najlepiej wybierać czujnik ruchu i zmierzchu 12V z podwyższoną klasą szczelności. Stając przed wyborem tego urządzenia, pamiętajmy także o tym, aby przyjrzeć się maksymalnemu obciążeniu, jakie nasz czujnik jest w stanie obsłużyć. W naszej ofercie znajdą Państwo czujnik ruchu 12V do oświetlenia o maksymalnej mocy nawet 80W. Oznacza to, że jeden taki produkt obsłuży nam, każdy rodzaj oświetlenia LED zasilanego 12V do mocy 80W.
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 1    Wyświetl po:* Pola wymagane