Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Żarówka z czujnikiem ruchu

Żarówki LED z czujnikiem ruchu to coraz chętniej wybierane źródła światła przez naszych klientów. Żarówka LED wyposażona w czujnik ruchu i zmierzchu to wygodne oraz ekonomiczne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w domu, jak i na zewnątrz budynku. Żarówka z czujnikiem ruchu jest bardzo chętnie wybierana również w przypadku długich korytarzy, czy holów. Jest to forma prostego, a zarazem inteligentnego oświetlenia, które uruchamia się wyłącznie w momencie wykrycia jakiegokolwiek ruchu. Żarówka z czujnikiem to także produkt gotowy do instalacji, który nie potrzebuje żadnych dodatkowych akcesoriów do pracy. Wystarczy umieścić ją w odpowiednim gnieździe (dopasowanym do trzonka) i podłączyć do prądu, aby zaczęła swoją bezawaryjną pracę.

  1. Żarówka LED z czujnikiem ruchu
  2. Żarówka z czujnikiem ruchu i zmierzchu
  3. Żarówka z czujnikiem ruchu na zewnąrz
  4. Żarówka z czujnikiem ruchu jak działa?

 

Producent:
Barwa Światła:
Temperatura barwowa:
od: do k
Strumień świetlny [lm]:
od: do lm
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 4    Wyświetl po:

Żarówka LED z czujnikiem ruchu

Żarówka na czujnik ruchu to jedno z najpopularniejszych źródeł światła na rynku, wyposażone dodatkowo w czujkę ruchu. Włącza się ona automatycznie w momencie, kiedy w pobliżu wykrywa jakikolwiek ruch. Żarówka i czujnik ruchu to niezwykle wygodne połączenie, które zdecydowanie ułatwi nam poruszanie się po pomieszczeniach w porze wieczornej, czy w nocy. Żarówka z czujnikiem ruchu jest bardzo chętnie wybierana zarówno w instalacjach wewnętrznych, czy zewnętrznych. Spotkać możemy ją w domach, w firmach, garażach, czy na kempingu. Swoje zastosowanie znajdzie wszędzie tam, gdzie mamy potrzebę automatycznie włączającego się źródła światła.

Żarówki LED najwięcej swoich zalet zawdzięczają energooszczędnej technologii. Żarówki LED z czujnikiem ruchu to wybór jeszcze bardziej energooszczędny, ze względu na pracę światła tylko w wyznaczonych do tego warunkach. Wbudowany w żarówkę czujnik, włącza światła automatycznie za każdym razem, kiedy wykryje ruch na określonym obszarze. Oczywiście światło żarówki z czujnikiem włącza się na określony czas (np. 30 sekund), a po tym czasie automatycznie zgaśnie. Oszczędzając w ten sposób energię, w ciągu roku, jesteśmy w stanie wielokrotnie zrekompensować koszty wymiany tradycyjnego oświetlenia, na żarówki LED z czujnikiem ruchu.

 

Żarówka z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Żarówka z czujnikiem ruchu może być wyposażona również w czujnik zmierzchowy. Jest to inteligentne urządzenie, które sprawia, że nasze oświetlenie nie włączy się w dzień, a jedynie po zmroku. Żarówka z czujnikiem ruchu i zmierzchu pracuje wyłącznie wtedy, kiedy w pomieszczeniu panuje zmrok i w momencie wykrycia ruchu. Różnica między żarówką z czujnikiem ruchu i zmierzchu a tą z samym czujnikiem ruchu jest taka, że nie włączy nam zbędnie oświetlenia, kiedy w pomieszczeniu jest odpowiednio jasno. Żarówka LED z sensorem ruchu i zmierzchu sprawdzi się również na zewnątrz. Wtedy będzie pracować wyłącznie o określonej porze, czyli włączać będzie się po zmroku, wtedy kiedy jej światło będzie najbardziej potrzebne.

 

Żarówka z czujnikiem ruchu na zewnątrz

Żarówki LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu są bardzo wygodnym rozwiązaniem również w przypadku instalacji zewnętrznych. Bardzo często tego rodzaju inteligentne żarówki z sensorem spotkamy na tarasie, czy przed domem. Automatycznie włączają one swoje światło w momencie podchodzenia do drzwi wejściowych. Po całości operacji światło automatycznie gaśnie, kiedy upłynie określona przez producenta ilość czasu po ostatnim wykryciu ruchu. Żarówka z czujnikiem ruchu oczywiście ze względu na zewnętrzną instalację powinna zostać w odpowiedni sposób zamontowana. Oprawka żarówki z czujnikiem ruchu musi być odpowiednio zabezpieczona, w ten sposób, aby warunki zewnętrzne nie spowodowały uszkodzenia żarówki. Najlepiej jak żarówka z czujnikiem ruchu i oprawa, której została zamontowana, miała klasę szczelności minimum IP44. Warto również instalować je pod zadaszeniem, a nie na otwartej przestrzeni.

 

Żarówka z czujnikiem ruchu jak działa?

Jak działa żarówka z czujnikiem ruchu? To bardzo często zadawane pytanie przez klientów naszego sklepu. Żarówka z czujnikiem ruchu i zmierzchu najczęściej wyposażona jest w wewnętrzny lub zewnętrzny sensor. Odpowiedzialny jest on za wykrywanie ruchu. Najczęściej w przypadku żarówki z czujnikiem ruchu, występuje sensor PIR, lub mikrofalowy czujnik ruchu. Żarówka na czujnik ruchu PIR działa na zasadzenie wykrywania ruchu poprzez podczerwień. Jest to sensor wykrywający obiekty o innej temperaturze i uruchamiający naszą instalację. Żarówka z czujnikiem ruchu działa na zasadzie emisji i odbioru fal elektromagnetycznych. W momencie zmiany ich częstotliwości uruchamia światło żarówki.

Rodzaje żarówek i ich oznaczenia
10.02.2021 Rodzaje żarówek i ich oznaczenia

Gwinty żarówek oraz ich rodzaje mogą być przeróżne, a wybór odpowiedniego źródła światła może stanowić nie lada wyzwanie.

Więcej
Żarówki ledowe czy energooszczędne?
10.02.2021 Żarówki ledowe czy energooszczędne?

Żarówki ledowe, czy energooszczędne? Które lepiej wybrać i czy żarówki ledowe będą dobrym wyborem do domu, biura i firmy.

Więcej
Żarówki ledowe do domu – czy to dobre rozwiązanie?
10.02.2021 Żarówki ledowe do domu – czy to dobre rozwiązanie?

Czy żarówki LED są oszczędne? Dowiedz się jak żarówka będzie najlepsza do Twojego pomieszczenia oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Więcej


* Pola wymagane