Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Odbiorniki Mi Light

Odbiorniki Mi light czyli element sterujący oświetleniem przy użyciu pilota

 

Odbiorniki Mi Light to elementy niezbędne do sterowania oświetleniem LED za pomocą pilotów Mi Light. Jak sama nazwa wskazuje odbierają one sygnał dawany przez kontroler i ustawiają oświetlenie  w sposób wskazany przez pilot. Dzięki odbiornikom  Mi Light, stworzyć możemy zaawansowany system oświetlenia, głównie ze względu na fakt, że do danego odbiornika sparować możemy wiele pilotów i podobnie – przypisać możemy wiele odbiorników do jednego pilota. Pozwala to na tworzenie praktycznie nieograniczonych systemów sterujących. Odbiorniki Mi light komunikują się z pilotem na zasadzie sygnału radiowego, dzięki czemu mogą być bezpiecznie schowane bez obawy o problemy z dostarczeniem sygnału. Dzięki funkcji automatycznego parowania ze specjalnym routerem, możliwe jest również sterowanie nimi przy pomocy telefonu komórkowego wyposażonego w odpowiednią aplikację.

 

Rodzaje odbiorników Mi Light

 

Odbiorniki Mi Light występują w wielu odsłonach, z których każda przeznaczona jest  do sterowania innego typu oświetlenia. Dlatego też należy odpowiednio dobrać odbiornik do danego źródła światła. Poniżej znajduje się lista typów odbiorników sygnału Mi Light i opis, do jakiego rodzaju oświetlenia należy je stosować.

  • Odbiornik Mi Light Mono / ściemniacz – przystosowany do sterowania oświetleniem LED jednokolorowym. Jako, że jego zadaniem jest jedynie regulacja natężenia światła, nie pozwala on na ewentualne zmiany barwy (jest to niewymagane, gdyż same źródła nie mają takiej możliwości).
  • Odbiornik Mi Light RGB – przystosowany do współpracy ze źródłami światła i pilotami pozwalającymi na zmianę koloru świecenia produktu. Umożliwia ustawienie barwy białej poprzez połączenie 3 kolorów podstawowych (czerwony, zielony, niebieski), przez co barwa ta nie jest kolorem czysto białym, a raczej ich wynikową.
  • Odbiornik Mi Light RGBW – odbiornik posiadające te same zastosowania co RGB, jednak umożliwiający aktywację dodatkowego kanału białego w produktach posiadających tę możliwość. Dzięki temu wykorzystać możemy definiowaną w źródle światła temperaturę barwową (np. biały ciepły, bądź biały zimny).
  • Odbiornik Mi Light CCT – inaczej zwany obiornikiem milight multiwhite. Pozwala produktom do tego przystosowanym, na zmianę temperatury barwowej w zakresie od białego ciepłego, po zimną biel. Wszystko dzięki dedykowanym pilotom sterującym odbiornikiem.
  • Odbiornik Mi Light RGB + CCT – połączenie sterowania kolorem jak i temperaturą barwową bieli. Oczywiście zarówno pilot, jak i źródło światła potrzebują posiadać taką opcję. Zestaw taki jest najbardziej wszechstronny, gdyż możemy ustawić praktycznie dowolne światło, jakie sobie zażyczymy.
 

Odbiorniki Mi Light a strefy oświetlenia

 

Odbiorniki Mi Light są na tyle elastyczne, że możemy podłączyć ich praktycznie nieskończenie wiele do jednego pilota. Należy jednak pamiętać, że w zależności od tego ile stref oświetlenia chcemy wykonać, należy dobrać odpowiedni model, który łączy się z danym typem sterownika. Wśród odbiorników wyróżnić można 4 podstawowe modele ze względu na podział strefowy:

  • Odbiorniki Mi Light jednostrefowe – łączą się z pilotami pozwalającymi na sterowanie nie więcej niż 1 sceną  świetlną;
  • Odbiorniki Mi Light czterostrefowe – łączą się z kontrolerami umożliwiającymi sterowanie 4 strefami światła z jednego pilota;
  • Odbiorniki Mi Light ośmiostrefowe – łączą się z pilotami o możliwości kontroli do 8 scen oświetleniowych;
  • Odbiorniki Mi Light 99 stref – specjalistyczne odbiorniki pozwalające na kontrolę każdej z 99 stref z jednego kontrolera.

W przypadku problemu z doborem odpowiedniego pilota do odbiornika Mi Light mogą Państwo kontaktować się z naszym działem technicznym, bądź handlowym.

Napięcie zasilające:
Klasa szczelności:
Protokół sterowania:
Zasilanie kontrolera:
Napięcie:
Obciążenie max:
Rodzaj instalacji:
Rodzaj sterownika:
Producent:
Długość:
od: do mm
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 75    Wyświetl po:* Pola wymagane