Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Lampa medyczna

Lampy medyczne są niezbędnym wyposażeniem każdego szpitala, gabinetu lekarskiego czy placówki medycznej. Przy jej pomocy, zabiegi i operacje mogą odbywać się w sposób precyzyjny i bezproblemowy. Podzielić je można na trzy główne kategorie: oprawy operacyjne, lampy zabiegowe oraz oświetlenie diagnostyczne. Każde z nich posiada inne parametry fotometryczne oraz zastosowanie, dzięki czemu każdy specjalista może wybrać to urządzenie, które jest najbardziej przydatne w danym momencie. W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne lampy medyczne z najwyższej półki, które są niezastąpione w nowoczesnych gabinetach lekarskich i innych placówkach medycznych. Zapoznaj się z listą poniższych produktów i wybierz ten, który spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji.

 

Spis treści:

  1. Lampy medyczne
  2. Oświetlenie medyczne
  3. Lampa lekarska
  4. Lampa medyczna LED
Strumień świetlny:
od: do lm
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 4    Wyświetl po:

Lampy medyczne

Nowoczesne lampy medyczne LED wyposażone są w kilka energooszczędnych źródeł światła, które zapobiegają nagrzewaniu się naświetlanego obszaru. Są zdecydowanie trwalszym, bezpieczniejszym i tańszym rozwiązaniem od stosowanych kilka lat temu lamp medycznych halogenowych. Lampy LED to także oświetlenie bezcieniowe, które zapewnia równomierne oświetlenie całego wybranego obszaru zabiegowego.
Każda z dostępnych w naszej ofercie lamp spełnia podstawowe kryteria fotometryczne i świetlne. Temperatura barwowa, współczynnik oddawania barw, natężenie oświetlenia -- wszystko to jest dobierane w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić pracę specjalisty. Oprawy medyczne posiadają również niezbędne certyfikaty, które zezwalają na ich stosowanie podczas operacji czy zabiegów. Nowoczesne lampy medyczne dają również możliwość dowolnego montażu i ustawienia ich w taki sposób, aby sprostać wymaganiom lekarza lub medyka. Pozwalają bezproblemowo podświetlić dany obszar ciała pacjenta lub jamy ustnej, czyniąc je tym samym niezbędnym elementem każdej sali operacyjnej i zabiegowej. Niektóre z dostępnych modeli, należą do grupy lamp bakteriobójczych, które emitują promieniowanie o określonych długościach fali, eliminując tym samym groźne zarazki i bakterie.
Decydując się na zakup lamp z naszej oferty, masz pewność, że otrzymasz produkt o podanych parametrach fotometrycznych, wykonany z najwyższej jakości materiałów.

 

Oświetlenie medyczne

Odpowiednio dobrane oświetlenie medyczne jest bardzo ważne nie tylko podczas standardowych badań, ale również podczas zabiegów i skomplikowanych operacji. Są one niezbędnym wyposażeniem każdego profesjonalnego gabinetu, w którym specjaliści wykonują swoją pracę w sposób precyzyjny i rzetelny. Nie jest zatem niczym zaskakującym, że coraz większa ilość producentów oświetlenia decyduje się na stworzenie własnych lamp medycznych.
Stworzenie opraw oświetleniowych, które będą w stanie uzyskać odpowiednie certyfikaty i atesty, a także sprawdzą się w praktyce, nie jest jednak łatwe. Ceny lamp przeznaczonych do ośrodków medycznych są często zdecydowanie wyższe od ich standardowych odpowiedników. Wiąże się to z nieco inną budową i materiałami, które są proste w czyszczeniu i zachowaniu higieny.

 

Lampa lekarska

Lampy lekarskie są ważne nie tylko dla lekarzy, ale i samych pacjentów. Są ważnym wyposażeniem gabinetów, umożliwiającym prawidłowe przeprowadzanie diagnostyki i zabiegów, ale także zapewniają odpowiednią ilość światła do wykonywania podstawowych czynności. Decydując się na zakup nowoczesnych lamp, warto sprawdzić lampy medyczne bezcieniowe LED, które dają możliwość operowania bez obawy o przysłonięcie lampy ręką. Lampy tego typu idealnie sprawdzi się również podczas podstawowych badań w gabinetach podstawowej opieki zdrowotnej.
W naszym sklepie oferujemy jedynie sprawdzone urządzenia od rzetelnych firm. Posiadają one gwarancję producenta, a także certyfikaty dopuszczające je do sprzedaży i użytku medycznego na terenie Polski oraz Unii Europejskiej.

 

Lampa medyczna LED

O zaletach lamp LED można mówić naprawdę wiele. Zaczynając od ich oszczędności energetycznej, kończąc na wysokiej jakości emitowanego światła, czy też niskiej produkcji ciepła. Jednak dziś w niemal każdym gabinecie można znaleźć lampy medyczne zabiegowe LED, a więc rozwodzenie się nad ich plusami nie ma sensu. To, na co warto zwrócić uwagę, to rodzaj diod oraz maksymalne natężenie światła danej lampy. W zależności od potrzeb ilość emitowanego światła się różni, a więc to na ten czynnik powinno się zwrócić największą uwagę podczas doboru lampy diagnostycznej, operacyjnej lub medycznej.
W ogólnych rozrachunku wybór lamp medycznych LED jako główne źródło światła podczas badań czy wykonywaniu zabiegów jest konieczny nie tylko ze względów finansowych, ale i medycznych. Tego typu źródła światła zapewniają zdecydowanie niższe koszty energetyczne, ale także dają gwarancję, że emitowane podczas operacji światło będzie najwyższej jakości. Widoczne powyżej lampy mogą i powinny być poddawane zabiegom dezynfekcyjnym, ponieważ na salach operacyjnych powinno się jak najbardziej przestrzegać zasad aseptyki oraz antyseptyki.* Pola wymagane