Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe
Specjalistyczne

Kontakt

Zasilacz stałoprądowy

Zasilacze ledowe dostępne w ofercie naszego sklepu możemy podzielić na stałoprądowe i stałonapięciowe. Zasilacz stałoprądowy to specjalny rodzaj transformatora do LED, który doskonale sprawdzi się w przypadku źródeł światła o specyficznych parametrach. Są to najczęściej Ledy, które nie zostały wyposażone w dodatkowy układ elektroniki dopasowujący prąd do ich pracy. Zasilacz stałoprądowy LED podobnie jak inne transformatory dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego posiada liczne zabezpieczenia gwarantujące jego długą i bezawaryjną pracę oraz bezpieczeństwo całego układu.

  1. Zasilacz stałoprądowy LED
  2. Zasilacz stałoprądowy regulowany
  3. Zasilacz stałoprądowy a stałonapięciowy
Producent:
Gwarancja:
Moc [W]:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 224    Wyświetl po:

Zasilacz stałoprądowy LED

Transformator stałoprądowy, podobnie jak inne produkty, możemy podzielić na kilka podstawowych podkategorii. Pierwszą z nich jest zasilacz stałoprądowy hermetyczny, Jest to transformator wyposażony w wodoszczelną obudowę, który poradzi sobie praktycznie każdych warunkach. W sprzedaży posiadamy zasilacze hermetyczne znanego i cenionego producenta firmy GLP. Kolejny bardzo interesujący transformator to zasilacz stałoprądowy LED w wersji meblowej. Są to produkty o bardzo kompaktowych wymiarach, które doskonale sprawdzą się w przemyśle meblarskim. Ostatni, ale już w pełni profesjonalny transformator to zasilacz stałoprądowy regulowany. Jest to specjalistyczne urządzenie z możliwością regulacji zarówno prądu wyjściowego, jak i wejściowego.

 

Zasilacz stałoprądowy regulowany

Zasilacz LED stałoprądowy z możliwością regulacji posiada wbudowany potencjometr, który umożliwia nam dostosowanie jego prądu do naszych indywidualnych preferencji i wymagań instalacji. Tego rodzaju zasilacz stałoprądowy LED posiada najczęściej korekcję współczynnika mocy, a także funkcję ściemniania, bardzo przydatną w przypadku większych instalacji oświetleniowych. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo zasilacz stałoprądowy regulowany, który był testowany pod pełnym obciążeniem i jest to pewny oraz niezawodny produkt. Jest on również prosty w montażu, dzięki wychodzącym przewodom, lub wtykom, umożliwiającym jego szybkie podłączenie do instalacji.

 

Zasilacz stałoprądowy a stałonapięciowy

Zasilacz stałoprądowy i jego schemat podłączenia jest bardzo podobny jak w przypadku zasilaczy stałonapięciowych. Posiadają one również bardzo dobrą stabilizację prądu, przez co możemy wykorzystywać je także do produktów wykonanych w technologii LED. Zasilacz stałoprądowy nie jest jednak przystosowany do zasilania taśmy LED, czy innych produktów wymagających zasilaczy stałonapięciowych. Powinniśmy wykorzystywać go wyłącznie do produktów wymagających określonego i niepodlegającego zmianie parametru prądu. Najpopularniejszy produkt w tej kategorii to zasilacz stałoprądowy 350mA. Ostatnia liczba określa natężenie prądu elektrycznego podane w tym przypadku w Miliamperach. Oznacza to, że zasilacz stałoprądowy 300mA dysponuje natężeniem prądu elektrycznego wynoszącym 300 Miliamperów, natomiast zasilacz stałoprądowy 700mA będzie posiadał ponad dwa razy wyższy stopień natężenia prądu.* Pola wymagane