Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Zasilacz stałoprądowy

Zasilacze ledowe dostępne w ofercie naszego sklepu możemy podzielić na stałoprądowe i stałonapięciowe. Zasilacz stałoprądowy to specjalny rodzaj transformatora do LED, który doskonale sprawdzi się w przypadku źródeł światła o specyficznych parametrach. Są to najczęściej Ledy, które nie zostały wyposażone w dodatkowy układ elektroniki dopasowujący prąd do ich pracy. Zasilacz stałoprądowy LED podobnie jak inne transformatory dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego posiada liczne zabezpieczenia gwarantujące jego długą i bezawaryjną pracę oraz bezpieczeństwo całego układu.

  1. Zasilacz stałoprądowy LED
  2. Zasilacz stałoprądowy regulowany
  3. Zasilacz stałoprądowy a stałonapięciowy
Gwarancja:
Producent:
Moc:
od: do W
Waga:
od: do kg
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 215    Wyświetl po:

Zasilacz stałoprądowy LED

Transformator stałoprądowy, podobnie jak inne produkty, możemy podzielić na kilka podstawowych podkategorii. Pierwszą z nich jest zasilacz stałoprądowy hermetyczny, Jest to transformator wyposażony w wodoszczelną obudowę, który poradzi sobie praktycznie każdych warunkach. W sprzedaży posiadamy zasilacze hermetyczne znanego i cenionego producenta firmy GLP. Kolejny bardzo interesujący transformator to zasilacz stałoprądowy LED w wersji meblowej. Są to produkty o bardzo kompaktowych wymiarach, które doskonale sprawdzą się w przemyśle meblarskim. Ostatni, ale już w pełni profesjonalny transformator to zasilacz stałoprądowy regulowany. Jest to specjalistyczne urządzenie z możliwością regulacji zarówno prądu wyjściowego, jak i wejściowego.

 

Zasilacz stałoprądowy regulowany

Zasilacz LED stałoprądowy z możliwością regulacji posiada wbudowany potencjometr, który umożliwia nam dostosowanie jego prądu do naszych indywidualnych preferencji i wymagań instalacji. Tego rodzaju zasilacz stałoprądowy LED posiada najczęściej korekcję współczynnika mocy, a także funkcję ściemniania, bardzo przydatną w przypadku większych instalacji oświetleniowych. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo zasilacz stałoprądowy regulowany, który był testowany pod pełnym obciążeniem i jest to pewny oraz niezawodny produkt. Jest on również prosty w montażu, dzięki wychodzącym przewodom, lub wtykom, umożliwiającym jego szybkie podłączenie do instalacji.

 

Zasilacz stałoprądowy a stałonapięciowy

Zasilacz stałoprądowy i jego schemat podłączenia jest bardzo podobny jak w przypadku zasilaczy stałonapięciowych. Posiadają one również bardzo dobrą stabilizację prądu, przez co możemy wykorzystywać je także do produktów wykonanych w technologii LED. Zasilacz stałoprądowy nie jest jednak przystosowany do zasilania taśmy LED, czy innych produktów wymagających zasilaczy stałonapięciowych. Powinniśmy wykorzystywać go wyłącznie do produktów wymagających określonego i niepodlegającego zmianie parametru prądu. Najpopularniejszy produkt w tej kategorii to zasilacz stałoprądowy 350mA. Ostatnia liczba określa natężenie prądu elektrycznego podane w tym przypadku w Miliamperach. Oznacza to, że zasilacz stałoprądowy 300mA dysponuje natężeniem prądu elektrycznego wynoszącym 300 Miliamperów, natomiast zasilacz stałoprądowy 700mA będzie posiadał ponad dwa razy wyższy stopień natężenia prądu.

Jaki zasilacz do LED wybrać?
11.02.2021 Jaki zasilacz do LED wybrać?

Od tego jaki zasilacz do LED wybierzemy, będzię mieć wpływ wiele aspektów. Dobór zasilacza zależy od typu instalacji, a także od jego montażu.

Więcej
Zasilacz do żarówek LED – jaki wybrać?
11.02.2021 Zasilacz do żarówek LED – jaki wybrać?

Poradnik dotyczący wyboru dobrego zasilacz LED. Odpowiedni zasilacz zapewni trwała i bezawaryjną pracę naszego oświetlenia.

Więcej


* Pola wymagane