Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

UPS do komputera

Komputer jest obecnie nieodzownym elementem wyposażenia każdego biura. W domach najczęściej używa się laptopów, jednak i tutaj komputer stacjonarny jest częstym gościem. Do ochrony sprzętu komputerowego i jego peryferiów niezwykle przydatny jest zasilacz awaryjny UPS do komputera. Zasilacz UPS (ang. Uninterruptible Power Supply) jest to urządzenie, którego głównym zadaniem jest podtrzymanie napięcia w sytuacji awarii sieci energetycznej lub instalacji elektrycznej w budynku czy danym pomieszczeniu. Dodatkowo zasilacze awaryjne UPS do komputera chronią sprzęt przed wszelkimi zakłóceniami w sieci. Zabezpieczają urządzenia przed przepięciami, czyli nagłymi skokami napięć, spadkami napięć, a także niespodziewanymi wyładowaniami atmosferycznymi. Wszystkie wymienione sytuacje są groźne dla samego sprzętu, ale także grożą utrata niezapisanych danych, a w skrajnych przypadkach ich utratą. 

Zimny start:
Moc znamionowa:
od: do kVA
Czas podtrz. 75%:
od: do min.
Czas ładowania:
od: do h
Prąd ładowania:
od: do A
Przełącz UPS:
od: do ms
Napięcie nominalne:
od: do V
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 6    Wyświetl po:

Zasilacz awaryjny do komputera

UPS do komputera to niezwykle przydatne urządzenie, którego działanie często pozostaje nawet niezauważalne. Bagatelizowany jest sens podłączenia komputera do sieci za pośrednictwem zasilacza awaryjnego. Często bardziej uzasadnionym wydaje się zakup lepszej karty graficznej, większej pojemności dysku twardego czy wyższej klasy peryferiów niż zakup i włączenie do instalacji komputerowej zasilacza awaryjnego. Podejście takie może okazać się zgubne i kosztowne w sytuacjach awaryjnych. Skrajny przypadek wyładowania atmosferycznego, gdy piorun uderzy bezpośrednio w instalację elektryczną doprowadzić może do uszkodzeń wszystkich urządzeń podłączonych do sieci. Często uszkodzenia te są całkowite i nieodwracalne. Wówczas wszystkie urządzenia nadają się już tylko i wyłącznie do utylizacji, a zgromadzone na nich dane zostają bezpowrotnie stracone. Zasilacz UPS jest doskonałym urządzeniem, które zabezpieczy nas przed takimi sytuacjami. 

 

UPS komputer

Zasilacz awaryjny UPS zdecydowanie częściej doceniany jest w biurach. To w biurach utrata danych i awarii sprzętu może być przyczyną poważnych kłopotów. Jednak również w domu zasilacz UPS do komputera jest wskazanym zabezpieczeniem urządzeń i danych. Szeroki wybór zasilaczy UPS umożliwia znalezienie wersji przeznaczonej zarówno do zabezpieczenia jednego komputera, jak i modeli, które zabezpieczą kilka komputerów. Zasilacz UPS o odpowiednich parametrach będzie w stanie podtrzymać zasilanie nawet kilku stanowisk komputerowych i umożliwić bezpieczne zakończenie pracy w sytuacji nagłej awarii zasilania. Mamy dostępne również niewielkie zasilacze awaryjne UPS do routerów. Taki zasilacz do routera znajduje swoje zastosowanie, jak sama nazw wskazuje do zabezpieczenia pracy routera oraz innych prostych urządzeń elektronicznych. Posiada także wyjście USB, które umożliwia doładowanie telefonu czy tabletu w przypadku braku zasilania. 

 

Zasilacz ups do komputera

Nowoczesne zasilacze do komputera UPS charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami, szerokim wachlarzem swoich możliwości i doskonałymi zabezpieczeniami. Zasilacz UPS do komputera umożliwia tzw. "zimny start". Jest to możliwość rozpoczęcia pracy urządzenia bez zasilania sieciowego. Jest funkcja bardzo przydatna w określonych sytuacjach. Zasilacze UPS posiadają zabezpieczenia przeciwzwarciowe, a także przeciw głębokiemu rozładowaniu. Możemy odnaleźć modele w obudowie stojącej, typowo biurkowe, a także zasilacze UPS do zawieszenia na ścianie. Zasilacze dostępne są w wersjach wyposażonych w akumulatory wykonane w technologii AGM oraz w wersjach do podłączenia zewnętrznych akumulatorów. Wyposażając taki zasilacz w odpowiedniej pojemność akumulator AGM, uzyskujemy duże możliwości wydłużenia czasu podtrzymania. W zależności od obciążenia zasilacza, czyli sumarycznej mocy pobieranej przez podłączone do niego urządzenia oraz pojemności akumulatorów mamy możliwość podtrzymania zasilania pracy komputera od kilku minut do nawet kilku godzin. 

 

Awaryjne zasilanie do komputera

Zakup zasilacza UPS i włączenie go w instalację zasilającą jest bardzo racjonalną i uzasadnioną decyzją. Kupując zasilacz UPS do komputera, nie należy kierować się jedynie ceną. Bogaty wybór tanich zasilaczy pochodzących od niewiadomych producentów z Chin może kusić niskimi cenami. Uważamy jednak, zdecydowanie lepiej kupić produkt markowy, od sprzedawcy posiadającego ugruntowaną pozycję na rynku. Taki zasilacz do komputera UPS z pewnością będzie posiadał lepszej jakości akumulator, będzie wykonany zdecydowanie lepiej, a gwarancja nie okaże się fikcyjna. Profesjonalna obsługa zarówno przedsprzedażowa, jak i posprzedażowa mogą być o wiele więcej warte niż tani produkt niewiadomego pochodzenia. Bez względu na to, czy będziemy kupować zasilacz UPS do pieca, UPS do komputera czy UPS przemysłowy, przemyślmy dobrze, gdzie go zakupimy i czy warto na nim oszczędzać. Pamiętajmy, że zasilacz awaryjny UPS będzie zabezpieczeniem często bardzo kosztownych urządzeń. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zasilaczy awaryjnych UPS sklepu smd-led.pl i kontaktu w przypadku pojawiających się wątpliwości i pytań. Nasi fachowcy chętnie pomogą przy wyborze odpowiedniego zasilacza. Państwa zadowolenie z zakupionego towaru jest dla nas priorytetem. Nie sprzedajemy bowiem produktów. Sprzedajemy rozwiązania. 

Jaki akumulator wybrać- AGM czy żelowy?
12.03.2021 Jaki akumulator wybrać- AGM czy żelowy?

Poradnik dotyczący wyboru akumulatora do zasilania awaryjnego, systemów podtrzymania ogrzewania, do domu i do przemysłu. Dzięki niemu wybór akumulatora będzie łatwiejszy.

Więcej
Zasilacz awaryjny UPS jaki wybrać?
12.03.2021 Zasilacz awaryjny UPS jaki wybrać?

Jaki UPS będzie odpowiedni do konkretnego zastosowania? Krótki poradnik ułatwiający wybór najlepszego rozwiązania zasilania awaryjnego UPS.

Więcej
Rodzaje UPS – typy oraz ich zastosowanie
12.03.2021 Rodzaje UPS – typy oraz ich zastosowanie

Przewodnik po rodzajach i typach zasilaczy UPS. Z naszym poradnikiem wybór zasilacza UPS stanie się łatwiejszy. Pomagamy dobrać UPS do konkretnego zastosowania.

Więcej


* Pola wymagane