Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Ściemniacz do taśm LED

Ściemniacz do taśm LED to proste w obsłudze urządzenie, ale także niezwykle intuicyjne. Jest to regulator oświetlenia LED. Wykorzystujemy go, jeśli chcemy, aby nasze nowoczesne światło swobodnie ściemniać lub rozjaśniać.

 • Ściemniacz led to nowoczesny sterownik do oświetlenia białego.
 • Dzięki ściemniaczom możemy regulować jasność świecenia naszych lamp.
 • Dostępne są różne modele ściemniaczy do LED. Czy wiesz, jakie masz możliwości?
 • Ściemniacze do ledów współpracują jedynie ze ściemnianymi źródłami światła.

Spis treści:

 1. Ściemniacz do ledów - zaawansowane sterowanie światłem
 2. Ściemniacze LED - rodzaje
 3. Ściemniacz zasada działania
 4. Ściemniacz LED na pilota
 5. Ledy a ściemniacz
Producent:
Kolor:
Zasilanie kontrolera:
Łączność:
Rodzaj sterownika:
Gwarancja:
Rodzaj instalacji:
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Ilość stref:
od: do
Waga:
od: do kg
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 26    Wyświetl po:

Ściemniacz do ledów - zaawansowane sterowanie światłem

Ściemniacz LED jest uzupełnieniem naszej oferty taśm i modułów ledowych. Umożliwiają one ich włączenie, wyłączanie oraz dają możliwość płynnego ściemniania i rozjaśniania światła. Bez tego typu urządzeń nie obejdzie się żadna profesjonalna aranżacja z wykorzystaniem taśm i pasków ledowych. Ściemniacz LED 12V i 230V jest powszechnie wykorzystywany w domowym oświetleniu dekoracyjnym oraz podczas kontroli głównego oświetlenia, zasilanego bezpiecznym, niskim napięciem lub prądem zmiennym 230V. Pamiętajmy jednak o tym, że w przypadku źródeł światła 230V ich kontrola jest znacznie ograniczona. Jeśli chcemy sterować oświetleniem LED 230V, należy wybierać wyłącznie ściemnialne źródła światła lub te ze sterownikiem w zestawie.

 

Ściemniacze LED - rodzaje

Ściemniacze LED dostępne są w wielu rodzajach. Mając na uwadze ogromną popularność oświetlenia z wykorzystaniem technologii LED, przygotowaliśmy dla Państwa bogaty wybór ściemniaczy ledowych. Bogatą ofertę naszego sklepu możemy podzielić na kilka rodzajów kontrolerów:

 • Ściemniacze LED MINI - wyróżniają je małe gabaryty, dzięki czemu dyskretnie je zamontujemy. Nie wymagają one dużej przestrzeni, stąd świetnie sprawdzają się w oświetleniu meblowym. Powszechnie wykorzystuje się je do oświetlenia szafkowego z wykorzystaniem taśm LED.
 • Ściemniacz LED na pilota- to bardzo funkcjonalne rozwiązanie z możliwością sterowania oświetleniem LED z pewnej odległości. Pilot wykorzystujący sterowanie za pomocą fal radiowych jest dużo bardziej zaawansowany technologicznie niż te wykorzystujący technologię podczerwieni (nie trzeba celować w odbiornik).
 • Manualny ściemniacz światła - płynne ściemnianie i rozjaśnianie oświetlenia przy pomocy pokrętła. Stosowany również jako zamiennik włącznika światła.
 • Ściemniacz dotykowy LED natynkowy i podtynkowy - najczęściej dotykowy jest połączeniem funkcjonalności i bardzo pięknej stylistyki. Płynne ściemnianie i rozjaśnianie światła za pomocą panelu dotykowego - przejeżdżając palcem po skali. Prosty montaż do puszki lub przyklejany na ścianie.
 • Ściemniacz LED 12V wielokanałowy - do obsługi kilku sekcji zbudowanych z jednokolorowego lub wielokorowego oświetlenia LED. Możliwość kontroli jednym pilotem wielu stref oświetlenia razem lub każdą z osobna.

 

Ściemniacz zasada działania

Wybierając sterownik do lampki, czy innego źródła światła LED powinniśmy zwrócić uwagę na zasadę działania ściemniacza. Jest to bardzo ważne ze względu na jego możliwości, ale także tryby pracy. Ściemniacz LED to elektroniczne urządzenie, które dokładnie reguluje nam parametry prądu, który dociera do naszego źródła światła. Jest on na tyle zaawansowany techniczne, że nie jest w stanie w żaden sposób zagrozić naszej instalacji, a pozwoli nam znacznie zwiększyć jej funkcjonalność. Inaczej jest w przypadku, kiedy posiadamy już ściemniacz do halogenów, czy innych tradycyjnych źródeł światła. Jego zasada działania była zdecydowanie inna, dlatego też w przypadku wymiany oświetlenia na ledowe, powinniśmy również zaopatrzyć się w nowoczesny ściemniacz oświetlenia.

 

Ściemniacz LED na pilota

Ściemniacz światła w wersji na pilota to bardzo często poszukiwany kontroler ze względu na wygodę obsługi, a także ogromne możliwości pod względem konfiguracji oświetlenia. Dziś mamy dostępne tego typu kontrolery w wersji działającej przez podczerwień, a także na falach radiowych. Obie opcje mają swoje zalety, a także znacząco różnią się ceną. Ściemniacz LED 12V IR posiada znacznie mniejszy zasięg, ale także jego cena jest kilkukrotnie niższa od tego radiowego. Natomiast sterownik działający na falach radiowych posiada zasięg bardzo często aż 30 metrów, a jego ogromną zaletą jest to, że nie potrzebuje nakierowania pilota na odbiornik w celu samego sterowania.

Ściemniacz LED na pilota to połączenie samego sterownika z odbiornikiem. Jego instalacja jest bardzo prosta i polega na podłączeniu odbiornika pomiędzy zasilaczem a samym źródłem światła.

 

Ledy a ściemniacz

Wybierając ściemniacz LED do jednokolorowego oświetlenia LED, musimy zwrócić uwagę na definiowane dla niego napięcie zasilające. Ściemniacz do ledów może służyć do sterowania oświetleniem niskonapięciowym, jak i wysokonapięciowym. Pamiętajmy również o maksymalnej mocy urządzenia, jaką obsłuży nasz ściemniacz światła. Większość tego typu urządzeń posiada dokładne wytyczne na temat maksymalnej mocy źródła światła, jaką jest w stanie obsłużyć. Zwróćmy uwagę również na lekki zapas mocy, tak aby nasz sterownik nie pracował ciągle na maksimum swoich możliwości. Ten sposób pozwoli nam znacznie wydłużyć jego żywotność, ale także znacząco wpłynie na jego długą i bezawaryjną pracę.* Pola wymagane