INFOLINIA: 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

 

Biuro obsługi klienta

 

Darmowa wysyłka

 

Żarówki LED

 

Darmowy projekt oświetlenia

 

Fundament pod lampy ogrodowe

 

Ściemniacz do taśm LED

Regulator oświetlenia LED to pierwsze co przychodzi nam na myśl, kiedy chcemy, aby nasze nowoczesne światło swobodnie ściemniać lub rozjaśniać. Ściemniacz do ledów to proste w obsłudze urządzenie, ale także niezwykle intuicyjne. Dostępne są one w wielu modelach i rodzajach, a ostateczny jego wybór, zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb naszych klientów.

 

Ściemniacz LED

Ściemniacz światła jest uzupełnieniem naszej oferty taśm i modułów ledowych. Umożliwiają one ich włączenie, wyłączanie oraz dają możliwość płynnego ściemniania i rozjaśniania światła. Bez tego typu urządzeń nie obejdzie się żadna profesjonalna aranżacja z wykorzystaniem taśm i pasków ledowych. Ściemniacz LED 12V i 230V jest powszechnie wykorzystywany w domowym oświetleniu dekoracyjnym oraz podczas kontroli głównego oświetlenia, zasilanego bezpiecznym, niskim napięciem lub prądem zmiennym 230V. Pamiętajmy jednak o tym, że w przypadku źródeł światła 230V ich kontrola jest znacznie ograniczona. Jeśli chcemy sterować oświetleniem LED 230V należy wybierać wyłącznie ściemnialne źródła światła lub te ze sterownikiem w zestawie.

 

Ściemniacz LED - rodzaje

Mając na uwadze ogromną popularność oświetlenia z wykorzystaniem technologii LED przygotowaliśmy dla Państwa bogaty wybór ściemniaczy ledowych. Bogatą ofertę naszego sklepu możemy podzielić na kilka rodzajów kontrolerów:

  • Ściemniacze LED MINI - wyróżniają je małe gabaryty, dzięki czemu dyskretnie je zamontujemy. Nie wymagają one dużej przestrzeni, stąd świetnie sprawdzają się w oświetleniu meblowym. Powszechnie wykorzystuje się je do oświetlenia szafkowego z wykorzystaniem taśm LED.
  • Ściemniacz LED na pilota- to bardzo funkcjonalne rozwiązanie z możliwością sterowania oświetleniem LED z pewnej odległości. Pilot wykorzystujący sterowanie za pomocą fal radiowych jest dużo bardziej zaawansowany technologicznie niż te wykorzystujący technologię podczerwieni (nie trzeba celować w odbiornik).
  • Manualny ściemniacz światła - płynne ściemnianie i rozjaśnianie oświetlenia przy pomocy pokrętła. Stosowany również jako zamiennik włącznika światła.
  • Ściemniacz LED natynkowy i podtynkowy - najczęściej dotykowy jest połączeniem funkcjonalności i bardzo pięknej stylistyki. Płynne ściemnianie i rozjaśnianie światła za pomocą panelu dotykowego - przejeżdżając palcem po skali. Prosty montaż do puszki lub przyklejany na ścianie.
  • Ściemniacz LED 12V wielokanałowy - do obsługi kilku sekcji zbudowanych z jednokolorowego lub wielokorowego oświetlenia LED. Możliwość kontroli jednym pilotem wielu stref oświetlenia razem lub każdą z osobna.

 

Ściemniacz zasada działania

Wybierając ściemniacz do lampki, czy innego źródła światła LED powinniśmy zwrócić uwagę na jego zasadę działania. Jest to bardzo ważne ze względu na jego możliwości, ale także tryby pracy. Ściemniacz LED to elektroniczne urządzenie, które dokładnie reguluje nam parametry prądu, który dociera do naszego źródła światła. Jest on na tyle zaawansowany techniczne, że nie jest w stanie w żaden sposób zagrozić naszej instalacji, a pozwoli nam znacznie zwiększyć jej funkcjonalność. Inaczej jest w przypadku, kiedy posiadamy już ściemniacz do halogenów, czy innych tradycyjnych źródeł światła. Jego zasada działania była zdecydowanie inna, dlatego też w przypadku wymiany oświetlenia na ledowe, powinniśmy również zaopatrzyć się w nowoczesny ściemniacz oświetlenia.

 

Ściemniacz LED na pilota

Ściemniacz światła w wersji na pilota to bardzo często poszukiwany kontroler ze względu na wygodę obsługi, a także ogromne możliwości pod względem konfiguracji oświetlenia. Dziś mamy dostępne tego typu kontrolery w wersji działającej przez podczerwień, a także na falach radiowych. Obie opcje mają swoje zalety, a także znacząco różnią się ceną. Ściemniacz LED 12V IR posiada znacznie mniejszy zasięg, ale także jego cena jest kilkukrotnie niższa od tego radiowego. Natomiast sterownik działający na falach radiowych posiada zasięg bardzo często aż 30 metrów, a jego ogromną zaletą jest to, że nie potrzebuje nakierowania pilota na odbiornik w celu

samego sterowania.

Ściemniacz LED na pilota to połączenie samego sterownika z odbiornikiem. Jego instalacja jest bardzo prosta i polega na podłączeniu odbiornika pomiędzy zasilaczem a samym źródłem światła.

 

Ledy a ściemniacz

Wybierając sterownik LED do jednokolorowego oświetlenia LED, musimy zwrócić uwagę na definiowane dla niego napięcie zasilające. Ściemniacz do ledów może służyć do sterowania oświetleniem niskonapięciowym, jak i wysokonapięciowym. Pamiętajmy również o maksymalnej mocy urządzenia, jaką obsłuży nasz ściemniacz światła. Większość tego typu urządzeń posiada dokładne wytyczne na temat maksymalnej mocy źródła światła, jaką jest w stanie obsłużyć. Zwróćmy uwagę również na lekki zapas mocy, tak aby nasz sterownik nie pracował ciągle na maksimum swoich możliwości. Ten sposób pozwoli nam znacznie wydłużyć jego żywotność, ale także znacząco wpłynie na jego długą i bezawaryjną pracę.

Producent:
Łączność:
Rodzaj sterownika:
Zasilanie kontrolera:
Rodzaj instalacji:
Ilość stref:
od: do
Cena:
od: do
Sortowanie:
[Produktów w tej kategorii: 16]   Wyświetl po:* Pola wymagane