Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Żarówki LED 12V

W technologii LED zauważalny jest stały postęp. Nowe rozwiązania i produkty dają szanse używania oświetlenia LED w miejscach, w których wcześniej instalacja oświetlenia była problematyczna. Łazienki, kuchnie oraz zewnętrzny obszar domu zawsze były miejscami, w których instalacja elektryczne 230V narażona była i jest na działanie wilgoci. Wiadomo, wszakże jakie mogą być skutki oddziaływania wody na instalację elektryczną. Nie wszędzie więc wykorzystywanie oświetlenia zasilanego napięciem sieciowym 230V jest bezpieczne i wskazane. Dlatego też pojawiły się produkty oświetleniowe w postaci żarówek przystosowanych do zasilania napięciem bezpiecznym. Jedną z takich kategorii są żarówki LED 12V. Żarówki ledowe 12V znajdują szerokie zastosowanie i umożliwiają wykorzystanie w wielu miejscach. Z łatwością możemy nimi zastąpić w razie potrzeby tradycyjnie zasilane napięciem sieciowym oświetlenie 230V.

Klasa energetyczna:
Kształt żarówki:
Trzonek:
Producent:
Barwa światła:
Strumień świetlny:
od: do lm
Temperatura barwowa:
od: do k
Kąt świecenia:
od: do °
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 58    Wyświetl po:

Żarówki Ledowe 12V

Jak już napisaliśmy żarówki LED 12V najkorzystniej stosować w miejscach, w których mogą być narażone na działanie wilgoci. Dlatego właśnie idealnym dla nich miejscem jest łazienka. Sprawdzają się również w kuchni, piwnicach, komórkach itp. Warto także używać żarówek LED na zewnątrz domu. Różnego rodzaju lampy zewnętrzne, fasadowe, ogrodowe będą doskonałe do instalacji żarówki LED 12V. Ponieważ żarówki LED 12V są zazwyczaj niewielkimi żarówkami, doskonale sprawdzają się w oświetleniu meblowym. Wszelki oprawy meblowe często wykorzystują oświetlenie i żarówki 12V. Żarówka LED 12V sprawdza się także w oświetleniu reklam, w ekspozycjach sklepowych. Różne gabloty, witryny sklepowe będą idealnym miejscem dla żarówki LED 12V. Żarówka LED 12V DC montowana jest także jako dodatkowe źródło światła w przyczepach campingowych, camperach, łodziach, samochodach dostawczych, jako oświetlenie przestrzeni ładunkowej.

Żarówka LED 12V

O ile żarówki 230V podłączamy bezpośrednio do sieci energetycznej, to już żarówki LED 12V zasilane napięciem bezpiecznym 12V musimy podłączyć do sieci, wykorzystując zasilacz 12V. Zasilacze podłączamy identycznie jak w przypadku taśm LED. Między żarówką a źródłem zasilania wpinamy zasilacz. Musi on być dobrany odpowiednio do mocy żarówki lub zestawu żarówek, które chcemy zasilić. W tym celu należy zsumować wartość poboru mocy wszystkich żarówek i dodać ok 15% zapasu. Zestaw taki będzie nam długo i bezawaryjnie służył, oświetlając to, na czym nam zależy.

 

Żarówki halogenowe LED 12V


Żarówki LED 12V są zdecydowanie mniej rozpowszechnione niż żarówki LED 230V. Dlatego wybór wśród nich jest i zdecydowanie mniejszy. Znajdziemy jednak żarówki LED 12V o różnych trzonkach i parametrach emitowanego światła. Dostępne są na przykład żarówki halogenowe LED 12V z trzonkami G53, MR111, MR16. Najpopularniejszy wybór wśród żarówek 12V LED to żarówki diodowe 12V G4. Możemy również zakupić żarówki LED 12V z dużym gwintem E27. W zależności od wybranego trzonka żarówki 12V LED dostępne są w wersjach o mocach do 15W i emitowanym strumieniu świetlnym do 1050 lumenów. Oferowane barwy emitowanego światła to biała ciepła, zimna i dzienna. Mamy więc możliwość znalezienia interesującego nas modelu żarówki LED 12V. Zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą naszego sklepu i kontaktu z nami drogą mailowa lub telefoniczna w przypadku pojawiających się pytań i wątpliwości.* Pola wymagane