Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Oświetlenie gablot

Odpowiednie oświetlenie gablot szklanych ma ogromne znaczenie. Dobrze dobrane i ustawione lampy do gablot mogą nie tylko podkreślić najważniejsze walory oświetlanego przedmiotu, ale także ukryć jego wady i zachęcić do zakupu. Stworzenie odpowiedniego systemu świetlnego do witryn szklanych nie jest jednak prostym zadaniem. Należy wiedzieć, jakie źródła światła należy stosować, a także co zrobić, aby uniknąć drażniących refleksów i cieni.

W naszej ofercie posiadamy oświetlenie do gablot różnego rodzaju. Każde z nich jest przez nas sprawdzane, a parametry świetlne weryfikowane. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą listą produktów, a w przypadku pytań, do kontaktu ze specjalistami oraz działem sprzedaży.

Spis treści:

  1. Oświetlenie gablot jubilerskich
  2. Oświetlenie gablot szklanych
  3. Oświetlenie do gablot z zegarkami
  4. Lampy do gablot muzealnych
Kolor:
Kąt świecenia:
od: do °
Długość:
od: do mm
Strumień świetlny:
od: do lm
Moc:
od: do W
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 15    Wyświetl po:

Oświetlenie gablot jubilerskich

Oświetlenie witryny jubilerskiej może przyciągnąć uwagę klienta, a także zachęcić do bliższego zapoznania się z biżuterią. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli klient już na samym początku nie zainteresuje się żadną biżuterią, szanse na dokonanie zakupu maleją.

Prawidłowo zaprojektowany system oświetlenia gablot jubilerskich, a także dobór opraw jest kluczowym elementem atrakcyjnej ekspozycji bransoletek, kolczyków czy pierścionków. Są to w końcu wyroby wykonane ze szlachetnych materiałów, które mimo niewielkich rozmiarów są naprawdę drogie. Oświetlenie do gablot jubilerskich podkreśli jakość i precyzję wykonania, wydobędzie najważniejsze cechy, a także wywoła w kliencie efekt WOW, który jest niezbędny do zakupu drogiej biżuterii.

W naszej firmie posiadamy specjalistów, którzy są w stanie zaprojektować, a także doradzić Ci na etapie dokonywania zakupów. Gwarantujemy, że wszystkie źródła światła, jak i oprawy oświetleniowe prezentowane powyżej sprawdzą się w szklanych gablotach jubilerskich. Doskonale zdajemy sobie również sprawę z tego, że odpowiednie ustawienie światła w gablocie może sprawić, że defekty zostaną ukryte, a diamenty będą świecić przepięknym blaskiem.

 

Oświetlenie gablot szklanych

Najczęściej wybieranym typem oświetlenia, nie tylko do gablot, są nowoczesne LEDy. W porównaniu do standardowych żarówek pozwalają oszczędzić sporo energii elektrycznej, emitując przy tym samym bardzo wysoką jakość światła. Ta jest niezbędna do przedstawienia produktów w jak najlepszej odsłonie.

Jako że gabloty jubilerskie zbudowane są w większości z szyb, wymagane jest w nich stosowanie odpowiednich źródeł światła. Do tego celu idealnie nadają się punktowe źródła światła, paski LED, a także oświetlenie światłowodowe. W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo reflektorów szynowych emitujących skupione światło, które nie odbija się od szyb, wywołując w osobie oglądającej negatywnych odczuć wzrokowych. Warto również zwrócić uwagę na umiejscowienie źródeł światła. Te powinny być zainstalowane w niewidoczny dla klientów sposób, tak, aby całą uwagę mogli skupić na przedmiotach znajdujących się wewnątrz gabloty.

W niektórych przypadkach dobrze sprawdzą się również lampy zainstalowane nad lub za gablotami. Te powinny posiadać maksymalnie skupiające światło oprawy, które podkreślają kształty oraz charakter biżuterii.

 

Oświetlenie do gablot z zegarkami

Oświetlenie gabloty z zegarkami nie różni się mocno od oświetlenia jubilerskiego. Jednak tu, o wiele lepiej sprawdzają się skupione promienie świetlne, które wyciągają najważniejsze cechy luksusowych zegarków. Wybierając oświetlenie gabloty o odpowiedniej długości, możesz sprawić, że nawet staro wyglądająca szklana gablota z zegarkami zyska drugie życie i stanie się najbardziej przyciągającym wzrok elementem Twojego sklepu. Dzięki temu eksponowane zegarki będą o wiele chętniej kupowane niż dotychczas.

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze natężenia oświetlenia lub innych właściwych parametrów, skontaktuj się z nami. Oferujemy pomoc w zakresie doboru, a także projektu oświetlenia.

 

Lampy do gablot muzealnych

Oświetlenie LED do gablot muzealnych musi tworzyć odpowiedni klimat, a także podświetlać eksponaty, w taki sposób, aby maksymalnie przykuły uwagę widza. Wyeksponowanie poszczególnych przedmiotów w gablotach w taki sposób nie jest łatwe, jednak zastosowanie lampy do gablot dostępnej w naszym sklepie znacznie w tym pomaga.

Co więcej, światło w wybranej gablocie musi być dostosowane do umieszczonych w niej przedmiotów. Drogocenne eksponaty, które często mają setki lub tysiące lat, muszą pozostać w jak najlepszym stanie przez jak najdłuższy czas. Światło na pierwszy rzut oka nie powoduje dużych szkód dla przedmiotów, jednak intensywnie skupione promienie występujące w gablotach już tak. Należy dostosowywać źródła światła do oświetlanych eksponatów, aby nie przegrzewać ich powierzchni lub nie zmatowić ich barw. Oprócz tego, światło w gablocie muzealnej musi posiadać bardzo wysoki współczynnik oddawania barw CRI, wynoszący więcej niż 90.
Oświetlenie gablot muzealnych musi spełniać liczne warunki konserwatorskie, które są określane przez międzynarodowe instytucje. Nasi specjaliści wiedzą, jaki system oświetleniowy, do jakich eksponatów warto stosować, aby spełnić wyżej wymienione warunki, ale także przedstawić przedmiot w jak najlepszym świetle.* Pola wymagane