Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Włącznik LED do profilu

Włącznik LED, który schowamy w profilu aluminiowym to dyskretne urządzenia, które imponują swoją funkcjonalnością i efektywnością. Jest to bardzo mały sterownik LED, który podłączamy między zasilaczem i taśmą, a następnie chowamy w profilu aluminiowym. Tego typu włącznik sensorowy chowa się bez problemu w praktycznie wszystkich listwach aluminiowych do taśm LED, które są obecnie dostępne na rynku. Jest to sposób na bardzo efektowne i praktyczne sterowanie oświetleniem w łazience, kuchni, salonie i sypialni, przy którym za pomocą ruchu ręki, czy przycisku będziemy w stanie ściemnić, rozjaśnić lub zgasić nasze światło.

 

Włącznik dotykowy LED

Włącznik światła do szafy, która oświetlona jest przy pomocy ledów zasilanych prądem o obniżonym napięciu, również możemy odpowiednio ukryć, tak aby nie psuł tam naszej ogólnej kompozycji. Tego typu wyłącznik szafkowy zawsze będzie widoczny, dzięki zapalonej diodzie, która na kloszu, będzie sygnalizować jego miejsce położenia. Włącznik dotykowy LED pozwoli nam nie tylko włączać i wyłączać nasze oświetlenie, ale dostępny jest również w wersji ze ściemniaczem. Włącznik dotykowy LED ze ściemniaczem, po dłuższym przytrzymaniu sprężynki, spowoduje ściemnienie lub rozjaśnienie światła taśmy LED.

 

Włącznik bezdotykowy

Włącznik i wyłącznik zbliżeniowy jest to urządzenie reagujące na machnięcie ręką. Włącznik bezdotykowy w momencie pierwszego ruchu uruchamia światło, natomiast następne spowoduje jego wyłączenie. Kiedy przytrzymamy dłoń przed włącznikiem, ściemni on lub rozjaśni światło. Tego typu włącznik światła bezdotykowy powoli staje się standardem w przypadku większości instalacji opartych o taśmy ledowe i profile aluminiowe. Wyłącznik bezdotykowy, który schowamy w profilu aluminiowym, nie będzie zajmować nam zbędnego miejsca montażowego, a ponadto zaimponuje nas swoją ogromną funkcjonalnością. Może on służyć nam jako włącznik podszafkowy, czy po prostu jako włącznik bezdotykowy do światła LED zasilanego prądem o napięciu 12V.

 

Włącznik zbliżeniowy

Bezdotykowy wyłącznik zbliżeniowy najczęściej wykorzystywany jest w pobliżu drzwi. Włącznik LED drzwiowy, bo tak najczęściej jest nazywany, podobnie jak inne włączniki profilowe, pracuje pod napięciem 12-24V i powinniśmy instalować go zawsze pomiędzy zasilaczem a źródłem światła LED. Tego typu włącznik zbliżeniowy uruchomi nasze oświetlenie w momencie odsłonięcia czujnika, natomiast zgasi je, kiedy ponownie jego czujka zostanie zasłonięta. Zbliżeniowy włącznik światła w wersji drzwiowej, najczęściej wykorzystywany jest w przypadku oświetlenia meblowego, gdzie zależy nam na tym, aby światło w naszej szafce, automatycznie zapalało się w momencie jej otwarcia.

 

Włącznik sensorowy

Włącznik światła na ruch, który zamontujemy w profilu aluminiowym, wyposażony został w czujkę PIR, którą należy umieścić nad kloszem listwy aluminiowej. Włącznik sensorowy uruchomi nasze oświetlenie w momencie wykrycia jakiegokolwiek ruchu, w odległości 50-80cm od lampy. Światło następnie będzie zapalone przez następne 45-50 sekund, po czym, jeśli ruch ustanie, zostanie automatycznie wyłączone. Włącznik światła ruchowy podobnie jak inne sterowniki, które schowamy w profilu, instalujemy zawsze pomiędzy zasilaczem a samą taśmą LED. Ruchowy włącznik światła, dopóki wykrywa ruch, przepuszcza prąd do źródła światła, natomiast kiedy zakończy wykrywanie ruchu, po ustalonym czasie wyłączy światło, czyli po prostu właśnie na nim zatrzyma się energia, dążąca do źródła światła.

Rodzaj instalacji:
Rodzaj sterownika:
Producent:
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 11    Wyświetl po:* Pola wymagane