Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Oświetlenie wewnętrzne
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Lampy rustykalne

Rustykalny styl coraz częściej gości w Polskich domach, a jego nieodłączną częścią są lampy rustykalne. Wywodzący się z ze stylu skandynawskiego, styl rustykalny to nawiązanie do natury i tradycyjności. Wydawać by się mogło, że będzie się to kłócić z lampami LED, jednak stosując odpowiednie rustykalne lampy, można wykorzystać wszelkie zalety LED wraz z zachowaniem ciągłości stylu w pomieszczeniu. Czym jednak jest styl rustykalny? Mówiąc najprościej, jest to nawiązaniu do wiejskiego stylu, stosowanego w tradycyjnych XIX-wiecznych budynkach, szczególnie wiejskich chatach. Dlatego też, lampy rustykalne nawiązywać muszą do tego stylu. Wiąże się to przede wszystkim z prostotą stylu, użyciem naturalnych materiałów, co sprawia, że bardzo popularne są lampy rustykalne drewniane. Styl rustykalny wykorzystany może być w całym domu. Dlatego też spotkać możemy lampy rustykalne do kuchni, lampy rustykalne do salonu, a nawet pojawić się może lampa zewnętrzna rustykalna. Dzięki temu, że znaleźć można różnego rodzaju oświetlenie rustykalne, decydując się na ten styl, można zachować ciągłość dla całego budynku.

  1. Rustykalne lampy
  2. Lampy w stylu rustykalnym
  3. Oświetlenie rustykalne
  4. Lampa rustykalna sufitowa
Kolor:
Producent:
Barwa Światła:
Źródło światła:
Gwarancja:
Temperatura barwowa:
od: do k
Strumień świetlny [lm]:
od: do lm
Moc [W]:
od: do
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 64    Wyświetl po:

Rustykalne lampy

Rustykalne lampy to tanie lampy sufitowe, które są idealnym uzupełnieniem pomieszczeń w tym stylu. Biorąc pod uwagę lampy, styl rustykalny wymaga, by były one odpowiednio dobrane do pomieszczenia. Lampa wisząca rustykalna idealnie wpasuje się w pomieszczenie dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i formy. I tak w pomieszczeniu z dużą ilością drewna, idealnie sprawdzi się rustykalna lampa drewniana bądź lampa rustykalna belka, współgrająca np. z sufitowymi belkami drewnianymi stanowiącymi cześć wykończenia wnętrza. Dopełnieniem wnętrza będzie natomiast lampa stojąca rustykalna. Warto jednak wspomnieć, że lampy rustykalne nie występują tylko w formie drewnianej. Styl rustykalny opiera się na prostocie, stąd też wśród lamp rustykalnych często znaleźć można prostą formę wykonane z metalu. Często również mają prostą formę delikatnej lampy z odkrytą żarówką, jednak aby wyglądała ona odpowiednio, trzeba zastosować odpowiednie oświetlenie rustykalne. Jak widać powyżej, lampy sufitowe w stylu rustykalnym przybierać mogą przeróżne formy i tylko od samego wnętrza zależy, jaka będzie najbardziej odpowiednia w danym miejscu.

 

Lampy w stylu rustykalnym

Wspomnieliśmy już, że lampy w stylu rustykalnym występują w wielu formach. Dzięki temu lampa rustykalna sufitowa wisieć może praktycznie w każdym pomieszczeniu naszego domu. Najczęściej stosuje się lampy rustykalne do kuchni. W połączeniu z odpowiednimi meblami kuchennymi, żyrandole do kuchni rustykalnej nadadzą jej odpowiedniego charakteru i ciepła. Lampy do kuchni rustykalnej będą świetnym dodatkiem do całokształtu design, jednak muszą też zapewnić silne światło robocze, dlatego też należy pamiętać, by lampa kuchenna rustykalna była odpowiednio mocna. Lampy rustykalne do salonu również powinny spełniać powyższy wymóg. Salon jest miejscem, gdzie spędzamy większość czasu, stąd odpowiednie oświetlenie powinno być tam priorytetem, a co za tym idzie lampy wiszące rustykalne, również powinny zapewniać odpowiednią ilość światła. Innym rodzajem są lampy rustykalne do łazienki. W ich przypadku warto weryfikować odporność materiału wykonania na wilgoć, które niewątpliwie będzie jednym z czynników oddziaływających na lamy rustykalne sufitowe w łazience. To samo należy brać pod uwagę, gdy w grę wchodzi lampa zewnętrzna rustykalna. Lampy zewnętrzne rustykalne często narażone będą na szkodliwe warunki atmosferyczne jak deszcz czy śnieg, więc materiał i szczelność lampy również odgrywają tu dużą rolę.

 

Oświetlenie rustykalne

Biorąc pod uwagę styl rustykalny, lampy opierają się o tradycyjny, prosty design, tak więc oświetlenie rustykalne również musi dopasować się do całości. Dlatego też lampy sufitowe rustykalne stosują głównie klasyczne źródła światła takie jak np. żarówki na gwint E27. I więcej często żarówki są widoczne bezpośrednio, nie będąc przykryte w żaden sposób kloszem. Ze względu na to, mając w zamyśle użycie oszczędnej technologii LED, często wykorzystuje się w nich żarówki LED fi lament, które wizualnie przypominają tradycyjne oświetlenie żarowe i pełnią dodatkową funkcję dekoracyjną. Rustykalne lampy wykorzystujące źródła światła tego typu potrafią być zaskakująco ładne, mimo prezentowanego sobą minimalizmu. Jednak oświetlenie rustykalne to nie tylko design źródła, lecz także samo światło. Nawiązując do tradycjonalizmu, rustykalne oświetlenie najczęściej opiera się o ciepłe tony światła, uzupełniając poczucie domowego ogniska tak ważnego dla stylu rustykalnego. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić i odpowiednio dopasować oświetlenie w stylu rustykalnym do naszych potrzeb i przyzwyczajeń. Przecież nie będziemy źle czuć się w ciepłym świetle, jeśli za nim nie przepadamy. Pamiętajcie, najważniejszy jest umiar i zdrowy rozsądek.

 

Lampa rustykalna sufitowa

Podsumowując, poszukując hasła lampa rustykalna sufitowa, spotkać się możemy z szerokim zakresem dostępnych modeli, które na pierwszy rzut oka nie do końca mogą wpasowywać się w ten nurt. Należy jednak pamiętać, że lampy rustykalne i sam styl to przede wszystkim prostota i ciepło wiejskiej chaty, dzięki któremu możemy z lekkim sercem oddać się codziennym czynnościom domowym. Dlatego też nie każda lampa w stylu rustykalnym musi być z drewna, czy też stosować naturalne kolory. Chodzi tu głównie o ideę prostoty i to, by wpasowała się ona swoim wyglądem do reszty pomieszczenia. Stosując się do powyższego kryterium na pewno uda się dobrać idealne rustykalne lampy wiszące. Wtedy wszystko, co pozostanie, to cieszyć się klimatem w trakcie radosnego spędzania czasu we własnym domu, czy ogrodzie.* Pola wymagane