Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Inteligentna lampa

Rozważając wprowadzenie do swojego domu rozwiązań typu smart, ważnym elementem jest inteligentne oświetlenie. Kluczowym elementem każdego systemu oświetleniowego typu Smart jest inteligentna lampa. Wykorzystując inteligentne lampy, możemy zautomatyzować procesy sterowania oświetleniem w zależności od indywidualnych wymagań. W zależności od wybranego systemu lampa Smart sterowana jest za pomocą technologii kablowej bądź bezprzewodowej. Na chwilę obecną coraz większa popularność zdobywają rozwiązania bezprzewodowe, dzięki czemu produkt jak lampa Wi-Fi spotykamy w coraz większej ilości domów. Dzieje się tak ze względu na fakt, że lampa smart Home tego typu jest tańsza we wprowadzeniu, niż z systemu przewodowego, do którego już na pierwszym etapie inwestycji musimy przygotować całą infrastrukturę.

  1. Lampa Wi-Fi
  2. Lampy sterowane telefonem
  3. Inteligentne lampy LED
  4. Inteligentna lampa sufitowa
  5. Inteligentne oświetlenie
Barwa światła:
Producent:
Klasa energetyczna:
Klasa szczelności:
Kolor:
Temperatura barwowa:
od: do k
Strumień świetlny:
od: do lm
Wydajność:
od: do lm/W
Kąt świecenia:
od: do °
Moc:
od: do W
Waga:
od: do kg
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 15    Wyświetl po:

Lampa Wi-Fi

Wśród wielu systemów komunikacji bezprzewodowej jak ZigBee, Bluetooth, Z-Wave czy BLE, najpopularniejszym systemem krótkiego zasięgu są lampy Wi-Fi. Spowodowane jest to faktem, że router Wi-Fi znaleźć można praktycznie w każdym domu, przez co inteligentne lampy LED tego typu nie potrzebują dodatkowych elementów sterujących do łączenia z systemem. Całość sterowania odbywa się właśnie z użyciem rozsyłanej przez router sieci. Dlatego też inteligentna lampa Wi-Fi nie ma potrzeby by używać zewnętrznych bramek czy problematycznych połączeń kablowych zmuszających użytkownika do kucia ścian. Wystarczy sparować ją z aplikacją sterującą znajdującą się w tej samej sieci - to takie proste. To właśnie prostota sprawia, że lampa Wi-Fi jest najczęściej widywanym elementem systemów oświetleniowych smart - nieważne czy mowa tu o lampie w formie żarówki Smart, czy inteligentnego plafonu.

 

Lampy sterowanie telefonem

Stosując bezprzewodowe, inteligentne lampy sterowanie telefonem jest najpopularniejszym rozwiązaniem. Jako że na chwilę obecną praktycznie każdy posiada smartfona, wystarczy instalacja dedykowanej aplikacji by rozpocząć korzystanie z dobrodziejstw inteligentnych lamp. Wielu producentów oświetlenia posiada własne aplikacje takie jak np. Azzardo Smart, czy Spectrum Smart, jednak warto pamiętać, że wybierając lampy z tego samego ekosystemu (w powyższym przypadku Tuya Smart), możemy wykorzystać oprogramowanie bezpośrednio od dostawcy systemu i sterować wszystkimi elementami z niezależnej aplikacji. Warto wspomnieć, że większość aplikacji tego typu jest darmowa, co sprawie, że wybierając takie lampy, sterowanie telefonem jest kolejnym krokiem ku obniżeniu początkowych kosztów inwestycji w inteligentny dom.

 

Inteligentne lampy LED

Rozważając automatyzację swojego domu, w całym systemie warto rozważyć inteligentne lampy LED. Analizując zalety lamp LED Smart, można dojść do wniosku, że technologia LED oraz automatyka domowa idealnie się uzupełniają. Po pierwsze jest to rozwiązanie wygodne. Dzięki lampom inteligentnym LED możemy sterować oświetleniem w domu, nie ruszając się z miejsca, czy to za pomocą aplikacji, czy komend głosowych. Jako że lampy LED są urządzeniami elektronicznymi, moduł Smart działa z nimi bez większych problemów, co redukuje ich zawodność. Po drugie - oszczędności. Oświetlenie LED jest oszczędne samo w sobie, natomiast inteligentne lampy mogą stać się jeszcze oszczędniejsze, np. poprzez automatyzację włączeń i wyłączeń stosownie do pory dnia i nocy. Po trzecie rozwiązanie to pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Dzięki technologii LED, lampy Wi-FI mogą być sterowane pod kątem natężenia i barwy bieli. Odpowiednie korzystanie ze scen świetlnych i ściemniania może bardzo pozytywnie wpłynąć na nastrój i rytm dobowy człowieka.

 

Inteligentna lampa sufitowa

Wśród różnorodnych typów oświetlenia jednym z najpopularniejszych typów jest inteligentna lampa sufitowa.

Jest to nic innego jak lampa w formie plafoniery lub plafonu podtynkowego. Lampa Smart Home w tej formie bardzo dobrze wygląda. Co więcej, dzięki swej formie i mocy większej niż klasyczne żarówki inteligentne, dobrze doświetla pomieszczenia, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem jako główne oświetlenie inteligentne w domu. Dobre inteligentne lampy sufitowe zapewnią pełnię możliwości rozwiązań inteligentnych przy zachowaniu wszystkich zalet oświetlenia LED.

 

Inteligentne oświetlenie

O ile inteligentne lampy sufitowe są jednymi z częściej wybieranych modeli jeśli chodzi o inteligentne oświetlenie, to należy pamiętać, że istnieje więcej jego rodzajów. Poniżej kilka wybranych elementów oświetlenia inteligentnego, które spotkać możemy najczęściej:

  • Inteligentne plafony - rodzaj inteligentnych lamp nasufitowych w formie plafonu. Lampa Smart tego typu to najczęściej główne źródło światła w pomieszczeniu,
  • Inteligentne żarówki - szeroko pojęte żarówki Smart, które stosować możemy w żyrandolach, kinkietach i innych oprawach posiadających odpowiedni gwint/gniazdo. Wśród najpopularniejszych modeli żarówek Smart Home znajdują się modele na gwint E27, E14 oraz gniazdo GU10. Stosując kombinację powyższych modeli, możemy oświetlić praktycznie cały inteligentny dom,
  • Inteligentne taśmy LED - coraz popularniejszy model taśm ledowych, które spinają się z całym systemem automatyki domowej, dzięki czemu nie potrzebują dodatkowych elementów sterujących. Stosowane - podobnie jak klasyczne taśmy LED - głównie jako oświetlenie dekoracyjne.
  • Halogeny zewnętrzne Smart - coraz popularniejsze rozwiązanie, czyli inteligentne naświetlacze LED. Stosowane, jako oświetlenie zewnętrzne podjazdów, ogrodów, podwórek etc. Lampa Smart tego typu często wykonywana jest w technologii RGB, dzięki czemu spełniać może również funkcje dekoracyjne.


* Pola wymagane