Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Oprawy sufitowe

Chcąc atrakcyjnie i elegancko oświetlić pokój, korytarz, czy inne pomieszczenie, bardzo często wybieramy oprawy sufitowe z żarówkami GU10, czy MR16. Są to nic innego, jak oprawy halogenowe sufitowe, które od tradycyjnych różnią się jedynie źródłem światła. Oprawy sufitowe LED to małe, wpuszczane w sufit lampy, które mają bardzo wszechstronne zastosowanie w wielu różnych przypadkach. Możemy spotkać je zarówno w korytarzach, jak i meblach, a coraz częściej wybierane są również do łazienki (te o podwyższonej klasie szczelności).

  1. Oprawy LED
  2. Oprawa halogenowa
  3. Oczka sufitowe
  4. Oprawy sufitowe wpuszczane
Produktów w tej kategorii: 44    Wyświetl po:

Oprawy LED

Lampy halogenowe sufitowe występują w różnych kształtach, kolorach i wersjach. Wyróżniamy oczka sufitowe LED kwadratowe, okrągłe, w wersji ruchomej i stałej. Oprawa halogenowa stała, najczęściej wykorzystywana jest z żarówką o szerokim kącie świecenie, która oświetli całe nasze wnętrze. Ruchoma łączona jest w większości przypadków z żarówkami świecącymi punktowo, aby stworzyć niesamowite oświetlenie dekoracyjne, czy ozdobne. Możemy je wykorzystać także do oświetlenia większych pomieszczeń, a poprzez regulację, będziemy w stanie ograniczyć liczbę źródeł światła.

Oprawa sufitowa LED 230V to taka, do której nie będziemy potrzebowali żadnych zewnętrznych zasilaczy. Została ona wyposażona w żarówkę LED ze wbudowaną, wewnętrzną przetwornicą. W przypadku opraw sufitowych 12V (tak często wykorzystywanych w łazienkach) spotkamy się z żarówkami MR16 lub MR11, które do pracy wymagają podłączenia zewnętrznego zasilacza. Wtedy należy pamiętać, aby do zasilania ledów używać wyłącznie transformatorów o stabilizowanym napięciu.

 

Oprawa halogenowa

Wybierając oczka sufitowe, powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, którego zostały wykonane. Najpopularniejsze, a zarazem najtańsze są te wykonane z blachy. Kolejne to produkty z nieco wyższej półki, wykonane z aluminium. Są one gwarancją trwałości i ciekawego wyglądu, który nie zmieni się z biegiem upływającego czasu. Nie możemy zapomnieć również o szklanych oprawkach sufitowych, które prócz atutów estetycznych, dodatkowo odbijają światło żarówki. Lampy wpuszczane w sufit dostępne są także w wielu odcieniach. Najczęściej wybierane przez klientów kolory to: biały, czarny, chrom, mosiądz i satyna. Są to na tyle uniwersalne barwy, że wpasujemy je prawie do każdego wnętrza. Dbając o zadowolenie naszych klientów, oferujemy oprawy oświetleniowe sufitowe, wyłącznie znanych i cenionych producentów. W sprzedaży posiadamy oprawy halogenowe Kanlux, Led Line, IdeaLED, Polux.

 

Oczka sufitowe

Lampy wpuszczane w sufit w postaci opraw halogenowych występują również w dwóch rozmiarach, przystosowanych do różnego rodzaju żarówek. Zewnętrzna średnica halogenów sufitowych w zależności od producenta może się nieco różnić, ale ta wewnętrzna zawsze jest przystosowana do żarówek LED GU10/MR16 (50mm) lub MR11/GU11 (35mm). Oprawy halogenowe małe w większości przystosowane są do żarówek LED 12V, natomiast w tych o średnicy 50 mm będziemy mieć większą dowolność odnośnie do wybieranego źródła światła.

Wszystkie oprawy wpuszczane posiadają wymienne źródło światła, umiejscowione pod pierścieniem, trzymające się na uchwycie lub ukryte pod kloszem oprawki. Jest to ogromna zaleta konstrukcyjna, gdyż będziemy mogli dowolnie wybierać wśród barw światła i mocy naszych lamp. Oprawa GU10, w której wymienimy gniazdo, może w bardzo szybki sposób zostać przystosowana do innego rodzaju żarówki, a zwrócić uwagę powinniśmy tylko na jej średnicę.

 

Oprawy sufitowe wpuszczane

To jeszcze nie wszystkie oprawki LED, które znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym. Coraz większą popularnością cieszy się także oprawa sufitowa podwójna, do której zamontujemy aż dwie żarówki ledowe. Kolejną interesującą alternatywą będą oprawy halogenowe sufitowe w wersji hermetycznej. Wyposażone w silikonową uszczelkę, mają unikalny system montażu żarówki, dzięki czemu taka lampa posiada podwyższoną klasę szczelności. Możemy ją wykorzystać zarówno w oświetleniu zewnętrznym, jak i w łazience obok wanny, czy pod prysznicem.

Oprawy halogenowe sufitowe to bardzo uniwersalne produkty, które przyciągają uwagę swoim wyglądem. Ich bardzo atrakcyjna cena i prosty montaż sprawia, że są obecnie bardzo chętnie wybierane przez naszych klientów.* Pola wymagane