Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Taśmy LED SMD 5050

Taśmy LED oparte o diody 5050 to silne, wydajne źródło światła, stosowane w miejscach, gdzie oświetlenie dekoracyjne musi być odpowiednio mocne. Jednym z przykładów jest zastosowanie pasków LED jako dekoracji, a przy tym oświetlenie półek. Taśmy 5050 są bardzo dobre do tego typu rozwiązań, czyniąc z nich połączenie elegancji i praktyczności. Umiarkowany pobór mocy pasków LED 5050 SMD zapewnia rozsądny kompromis pomiędzy dekoracją świetlną i oszczędnością.

  1. Taśmy LED 5050 jako silne światło dekoracyjne
  2. Taśma LED SMD 5050 - kolor
  3. Taśma LED 5050 IP65 powlekana silikonem
  4. LED 5050 - rolka 5m
Napięcie:
Ilość diod/m:
Klasa energetyczna:
Barwa światła:
Gwarancja:
Producent:
Klasa szczelności:
Strumień świetlny:
od: do lm
Wydajność:
od: do lm/W
Temperatura barwowa:
od: do k
Długość:
od: do mm
Szerokość taśmy:
od: do mm
Opakowanie zbiorcze:
od: do szt.
Moc:
od: do W
Waga:
od: do kg
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 55    Wyświetl po:

Taśmy LED 5050 jako silne światło dekoracyjne

Taśma LED 5050 to jeden z mocniejszych pasków LED obecnie dostępnych na rynku. W zależnośći od wersji, taśma LED SMD 5050 może pobierać 7,2W/m (30 diod/m) lub 14,4/m (60 diod/m). Są to zdecydowanie mocniejsze diody LED niż w przypadku taśmy LED 3528. Wykorzystujemy je głównie jako dosyć jasne światło dekoracyjne lub montujemy w profilu do LED, tworząc wydajne lampy oświetleniowe. Taśma LED 5050 SMD sprzedawana jest w rolkach o długości 5 metrów każda. Możemy ją swobodnie ciąc w wyznaczonych miejscach cięcia, a także wydłużać jej odcinku, stosując złączki do taśm LED.

 

Taśma LED SMD 5050 - kolor

Taśmy LED 5050 podobnie jak innego typu paski LED wykonywane są w oparciu o diody emitujące różne barwy światła. Dzięki temu, każdy znajdzie dla siebie model, odpowiadający jego oczekiwaniom.  Podstawowym podziałem jest podział na taśmy LED 5050 białe i taśmy LED 5050 kolorowe.

Taśmy LED 5050 białe emitują światło w określonej temperaturze barwy białej, wyrażanej w ilości stopni Kelwina (K). Istnieją trzy podstawowe barwy bieli w których wykonuje się paski LED 5050:

Taśmy LED 5050 białe ciepłe - emitują ciepłe, wpadające w żółte światło. Dedykowane do miejsc mających na celu wyciszenie przebywających w nim osób i pomieszczeń o klasycznym designie.

Taśmy LED 5050 białe neutralne - prawdopodobnie najbardziej uniwersalne taśmy, które można zastosować w wielu miejscach. Paski 5050 w  barwie neutralnej są przyjemne dla oka, ale nie działają usypiająco.

Taśmy LED 5050 białe zimne - idealne do miejsc nowoczesnych, w których uwypuklają one elementy designerskie. Świetnie pasują również do jasnych miejsc takich jak białe łazienki.

Jeśli chodzi o kolorowe taśmy LED 5050 SMD, to podobnie jak w przypadku innych typów pasków LED wykonywane są one w kilku podstawowych barwach takich kolor czerwony, zielony, niebieski czy pomarańczowy.

 

Taśma LED 5050 IP65 powlekana silikonem

Taśmy LED 5050 podzielić można również ze względu na klasę szczelności którą się charakteryzują. Duża część taśm nie posiada zabezpieczenia przed wilgocią. Są to tak zwane taśmy LED 5050 IP20. Są one idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy są zamykane w profilach aluminiowych do taśm LED.

Jeśli jednak taśmy nie są chronione przez klosz montowany do profilu, to bardzo dobrym rozwiązaniem są taśmy LED 5050 IP65. Wyróżniają się one tym, iż ich przednia część jest powlekana silikonem. Dzięki temu diody są chronione przed negatywnymi skutkami związanymi z bezpośrednim kontaktem diody z wilgocią, czy przed uszkodzeniami mechanicznymi luminoforu. Z drugiej strony taśmy nie pokrywane są silikonem ze względu na dwustronną taśme montażową, za pomocą której montujemy paski LED 5050 do powierzchni radiatora (profilu aluminiowego, lub innego dedykowanego rozwiązania).

 

LED 5050 - rolka 5m

Paski LED 5050 SMD sprzedawane są w pięciometrowych rolkach. Jest to długość przy której nie ma widocznego spadku napięcia przy podłączeniu zasilania z jednej strony paska. Pozwala to na łatwe rozplanowanie aranżacji świetlnej z uwzględnieniem punktów zasilających. Oczywiście taśmy LED 5050 możemy odpowiednio skracać (w wyznaczonych miejscach cięcia), a także wydłużać pamiętając o zasilaniu co 5 metrów.

Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend
11.02.2021 Podświetlenie telewizora, czyli nowy trend

Podświetlenie telewizora za pomocą taśmy LED to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Jaką taśmę wybrać i jak prawidłowo podświetlić telewizor? Cenne porady i wskazówki.

Więcej
Jakie rodzaje taśm LED wybrać?
11.02.2021 Jakie rodzaje taśm LED wybrać?

Krótki przewodnik po rodzajach taśm LED pomocny w wyborze odpowiedniej taśmy LED do własnego użytku.

Więcej
Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?
11.02.2021 Taśma LED do kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Czy warto wykorzystać taśmę LED jako oświetlenie kuchni? Wszystkie zalety, jakie posiada taśma LED w kuchni, jaka taśmę LED do kuchni wybrać i jak ją podłączyć?

Więcej


* Pola wymagane