Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Profil LED aluminiowy typ D

 
Profil LED aluminiowy typ D natynkowy jest przystosowany do wykorzystania w oświetleniu meblowym. Jest to sposób na gustowne wykończanie i dyskretne ukrycie taśmy LED, a także ochrona diod przed przegrzaniem. Dzięki niewielkim wymiarom naszej listwy firmy idealnie nadaje się do montażu w miejscach o ograniczonej ilości wolnej przestrzeni. Niewielkie wymiary profilu aluminiowego LED sprawiają również, że światło emitowane przez diody montowane wewnątrz nie jest ograniczane. Umożliwia to równomierne doświetlenie wnęk, półek, czy szafek meblowych.
 
Profil Luminest typu D wymiary
Kolor profilu:
Producent:
Wersja Klosza:
Kolor zaślepki:
Kolor uchwytu:
Długość:
od: do mm
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 62    Wyświetl po:

Profile aluminium LED profil typu D jako radiator

 
Aluminiowy profil LED typu d spełnia wiele funkcji, jednak podstawową z nich jest funkcja radiatora. Płaskie profile Lumines typu D wykonane z aluminium doskonale odprowadzają ciepło. Dzięki takiemu rozwiązaniu aluminiowe listwy znacznie wydłużają żywotność montowanych w nich taśm LED. Profil aluminiowy LED typu D jest obowiązkowym elementem każdej instalacji oświetleniowej opartej o taśmy LED. Dzięki odpowiedniemu montażu, nasze oświetlenie będzie działać przez wiele długich lat.
 

Rodzaje profili aluminiowych typu D

Profile aluminiowe LED typu D oprócz funkcji odprowadzania ciepła, pełnią również funkcję dekoracyjną. Wykonywane są w kilku wariantach. Oprócz klasycznego surowego aluminium spotkamy anodowane wersje srebrne, czarne oraz inox. Dostępna jest także lakierowana wersja w kolorze białym. Dowolność w doborze koloru pozwala na optymalne dobranie naszej listwy na podstawie wykończenie wnętrza lub mebla, na którym montowany jest profil LED aluminiowy typu D. Duży wybór akcesoriów, takich jak kilka rodzajów kloszy czy zaślepek końcowych pozwala na stworzenie dokładnie takiego efektu świetlnego, jaki sobie wymarzymy.

Szerokość taśmy LED:
do 12 mm

Wersje kolorystyczne:

 • profil surowy,
 • profil srebrny anodowany,
 • profil czarny anodowany,
 • profil inox anodowany,
 • profil biały lakierowany (RAL9016)

Listwa aluminiowa płaska  typ D - sposób montażu:

 • taśma dwustronna (1)
 • uchwyty montażowe (2)

Profile aluminiowe do taśm LED LUMINES typ D - akcesoria

KLOSZE

Montowane na wcisk od góry profilu. 

BASIC

 • transparentny (PVC/PMMA/PC),
 • mrożony (PVC/PMMA/PC),
 • mleczny (PVC/PMMA/PC),
 • frosted (PMMA),
 • frosted mleczny (PMMA),
 • lens 15 (PMMA),
 • lens 30 (PMMA),
 • black (PMMA)

HIGH

 • transparentny (PVC/PMMA),
 • mrożony (PVC/PMMA),
 • mleczny (PVC/PMMA),
 • frosted (PVC/PMMA),
 • frosted mleczny (PVC/PMMA),
 • black (PMMA)

ZAŚLEPKI:

aluminiowe lub z tworzywa sztucznego, z otworem lub bez otworu w 5 wersjach kolorystycznych (biały, czarny, inox, srebrny, szary)

DODATKOWE AKCESORIA:

 • uchwyt D MINI,
 • uchwyt D HIGH,
 • uchwyt D metalowy,
 • zawias

Profil dostępny jest w standardowych odcinkach: 1000 mm, 2020 mm, 3000 mm. Istnieje możliwość docięcia profili na dowolny wymiar.

 

Profil LED typ D surowy

Profil LED typ D surowy to profil aluminiowy do taśm LED wykonany z surowego aluminium. Jest to nielakierowany profil wysokiej jakości zabezpieczający taśmy ledowe i uatrakcyjniający całą instalację oświetleniową. Wykorzystując profil aluminiowy LED, chronimy taśmy LED w nim zamontowane przed uszkodzeniami mechanicznymi, działaniem kurzu, pyłu i wilgoci. Sam profil do taśmy LED typ D surowy działa jak radiator i odprowadza nadmiar ciepła ze świecącej taśmy, wydłużając zdecydowanie czas jej życia. Profile LED typ D surowe są doskonałymi profilami natynkowymi do wykorzystania w systemach zabudowy kartonowo gipsowej czy meblarstwie. Dzięki nim atrakcyjnie oświetlimy wnętrza naszych mebli, przestrzeń między pólkami, czy oświetlimy blat roboczy w kuchni pod szafkami wiszącymi. Profile LED typ D surowe są przeznaczone do montażu w nich taśmy LED o szerokości do 12 mm. Profile LED typ D surowe dostępne są w długościach 1 m oraz 2 m. Zakupimy do nich wszelkie niezbędne akcesoria montażowe takie jak uchwyty montażowe, zaślepki oraz różnego typu klosze rozpraszające światło w sposób, jaki jest przez nas oczekiwany.

 

Profil LED typ D srebrny

Taśmy ledowe to obecnie bardzo popularne źródła światła w naszych wnętrzach. Do ich ochrony, ułatwienia montażu i uatrakcyjnienie całej instalacji oświetleniowej służy profil aluminiowy LED. Profil LED typ D srebrny to atrakcyjny i trwały profil natynkowy do montażu taśm LED o szerokości do 12 mm. Profile LED typ D srebrne możemy montować za pomocą taśmy dwustronnej, kleju montażowego lub specjalnych uchwytów montażowych. Srebrne profile aluminiowe LED typ D są uniwersalnymi profilami do wykorzystania w każdym wnętrzu o dowolnym stylu i sposobie wykończenia. Srebrne profile LED sprawdzają się jednakowo w przestrzeniach mieszkaniowych oraz komercyjnych. Są to profile, które z powodzeniem można wykorzystać w domu, sklepie, biurze i każdej firmie. Profile aluminiowe do taśm LED typ D srebrne są często wykorzystywane w branży meblarskiej. Służą do oświetlania zabudowy meblowej, a także jako oświetlenie podszafkowe na przykład w kuchni. Profile LED typ D srebrne to także doskonały wybór do systemów zabudowy kartonowo gipsowej. Dzięki nim uzyskujemy ciekawe i efektowne instalacje oświetleniowe.

 

Profil LED typ D biały

Taśmy ledowe to nieodłączny element instalacji oświetleniowych w nowoczesnych wnętrzach. Aby taśmy te świeciły długo i bezawaryjnie oraz wyglądły efektownie, wykorzystywany jest profil aluminiowy LED. Jednym z profili do montażu taśm jest profil LED typ D biały. To elegancki, subtelny i modny profil natynkowy do montażu taśm o szerokości maksymalnej 12 mm. Jest to profil, który wpisuje się w obecnie panujące trendy w aranżacjach wnętrz, w których to głównym kolorem jest kolor biały. Profile LED typ D białe możemy z powodzeniem wykorzystywać w systemach zabudowy kartonowo gipsowej. Pozostają on dyskretnym elementem instalacji oświetleniowej, będąc niemalże niewidoczne na tle białych ścian lub sufitu. Białe profile LED typ D to także doskonałe profile w zabudowach meblowych. Doskonale oświetlają blaty robocze w kuchniach, funkcjonując jako oświetlenie podszafkowe. Wykorzystywane są także do oświetlania wnętrz szaf wnękowych, przestrzeni między pólkami czy różnego rodzaju wnęk w meblach.

 

Profil LED typ D czarny

Nowoczesne wnętrza wymagają nowoczesnych rozwiązań, także i oświetleniowych. Przychodzą tu z pomocą taśmy ledowe, które dają możliwości niezwykle efektownego, designerskiego oświetlania wnętrz naszych domów, biur, sklepów i firm. Profile LED typ D czarne to niezwykle ciekawe profile natynkowe. Czarne profile do taśmy LED typ D są profilami wykorzystywanymi w branży meblarskiej jako oświetlenie pólek, wnęk, wnętrz szaf wnękowych, a także jako oświetlenie podszafkowe. Profile LED typ D czarne są bardzo uniwersalne, a ich kolor pozostanie zawsze atrakcyjny i nigdy nie wyjdzie z mody. Profil LED typ D czarny oprócz uatrakcyjniania całej instalacji oświetleniowej pełni także funkcję ochronną dla dowolnej taśmy LED, jakiej w nim użyjemy. Profile aluminiowe LED bowiem zabezpieczają taśmy LED przed uszkodzeniami mechanicznymi, niekorzystnym działaniem kurzu, pyłu, wilgoci, a także odprowadzają nadmiar ciepła ze świecącej taśmy. Wykorzystując dowolny profil LED, jesteśmy w stanie znacząco wydłużyć żywotność naszej taśmy i uzyskać bezawaryjny system oświetlenia.

 

Profil LED typ D inox

W obecnych czasach dużą popularność zyskały systemy oświetlenia oparte o taśmy ledowe. W celu uzyskania ciekawego i efektownego systemu oświetlenia wykorzystuje się do nich profil aluminiowy LED. Profil LED typ D inox to natynkowy profil do taśm o szerokości do 12 mm w kolorze inox. Jest to bardzo elegancki profil wykorzystywany w branży meblarskiej jako oświetlenie podszafkowe, a także do oświetlania wnętrz szaf wnękowych czy przestrzeni między pólkami. Profile LED typ D inox mogą być stosowane także w interesujących systemach oświetlenia dekoracyjnego w zabudowie kartonowo gipsowej. Profil do taśm LED typ D inox chroni taśmę LED przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także niekorzystnym działaniem czynników takich jak kurz, pył czy wilgoć. Profil LED typ D działa jednocześnie jak radiator odprowadzając nadmiar ciepła z pracującej taśmy. Takie działanie profili LED typ D w kolorze inox sprawia, że taśma zyskuje dużą żywotność, trwałość i jest bezawaryjnym źródłem nowoczesnego, funkcjonalnego i energooszczędnego światła w każdym wnętrzu mieszkaniowym oraz komercyjnym.

 

Profil LED typ D zestawy

Profil aluminiowy LED jest to narzędzie służące zbudowaniu ciekawego i atrakcyjnego systemu oświetlenia opartego o taśmy ledowe. Profil LED typ D zestawy to gotowe kompletne zestawy profili typ D. Dzięki zestawom profil LED typ D nie musimy kompletować samemu wszystkich elementów potrzebnych nam do zbudowania bezpiecznej i trwałej instalacji oświetleniowej. W skład zestawów wchodzi oczywiście profil aluminiowy LED, wszystkie niezbędne akcesoria montażowe, takie jak uchwyty montażowe czy zaślepki, a także klosz, który w atrakcyjny sposób będzie rozpraszał światło emitowane przez taśmę. Zestawy profili do taśm LED typ D dostępne są w różnych kolorach. Mamy do wyboru kolor biały, czarny, srebrny, inox, a także surowe aluminium. Profile LED typ D w zestawach można zakupić w długościach 1 m oraz 2 m. Jesteśmy więc w stanie zbudować ciekawą i funkcjonalną instalację nowoczesnego oświetlenia w każdej indywidualnej sytuacji. Zestaw profili LED typu D jest ciekawą alternatywą dla osób ceniących oszczędność czasu i pieniędzy.

Profile LED sufitowe – rodzaje i ich możliwości
22.03.2021 Profile LED sufitowe – rodzaje i ich możliwości

Za pomocą profili aluminiowych, taśma LED jest doskonałym oświetleniem głównym, ale i dodatkowym. Jakie profile wykorzystać do montażu na suficie? Do czego służą i jakie dają możliwości? Poradnik wyboru i zastosowania profili aluminiowych do taśm LED.

Więcej


* Pola wymagane