Kategorie produktów

Infolinia 42 617 28 39

0
Taśmy LED i akcesoria
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie samochodowe

Kontakt

Lampa stomatologiczna

Nowoczesne lampy stomatologiczne LED zapewniają optymalne warunki do przeprowadzania zabiegów dentystycznych. Są niezbędnym wyposażeniem każdego gabinetu dentystycznego, w którym stomatolog wykonuje operacje w jamie ustnej pacjenta, ale również podstawowe przeglądy kontrolne uzębienia. Dzięki nim każda czynność staje się o wiele prostsza. W naszej ofercie znajdziesz lampy dentystyczne, lampy polimeryzacyjne oraz dedykowane oświetlenie do unitów stomatologicznych, pozwalające w precyzyjny sposób oświetlić jamę ustną pacjenta. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tego typu oświetlenia, skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru.Na rynku znaleźć można trzy główne typy lamp dentystycznych:

 • Mobilne - jedne z najpopularniejszych lamp, pozwalających na montaż w unitach dentystycznych jak i specjalnych statywach.

 • Ścienne - lampy medyczne montowane na ścianach, pozwalające dostosować lampę do potrzeb stomatologa przy pomocy specjalnego wysięgnika.

 • Sufitowe - najrzadziej spotykany typ lampy, która montowane jest na suficie, bezpośrednio nad fotelem dentystycznym.

 

Spis treści:

 1. Lampa dentystyczna
 2. Lampa LED do unitu stomatologicznego
 3. Lampa polimeryzacyjna LED
 4. Lampy do gabinetu stomatologicznego
Cena:
od: do
Sortowanie:
Produktów w tej kategorii: 0    Wyświetl po:

  Lampa dentystyczna

  Lampy dentystyczne, czyli szerzej znane jako lampy zabiegowe wbrew pozorom służą nie tylko lekarzowi, ale również pacjentowi. Pacjent, który widzi nowoczesne i profesjonalne urządzenia i oświetlenie, zdecydowanie lepiej współpracuje ze stomatologiem i ufa, że ten wykona swoją pracę w sposób rzetelny i dokładny. Dla specjalisty odpowiednie oświetlenie jest zaś tym, co pozwala przeprowadzać operacje i zabiegi bez najmniejszych problemów. Dostępne w naszym sklepie oprawy oświetleniowe posiadają niezbędne certyfikaty, spełniają normy BHP, a także posiadają wysoki współczynnik oddawania barw Ra. W gabinecie stomatologicznym, lampy o wysokim Ra są koniecznością, ponieważ dzięki nim stomatolog jest w stanie ocenić stan zdrowia zębów pacjenta. Nowoczesne lampy dentystyczne powinny również posiadać moduł pozwalający rozjaśniać i ściemniać światło. W dzień, ilość potrzebnego światła jest zdecydowanie mniejsza niż po zmroku, a kupowanie dwóch różnych lamp mija się z celem.

   

  Lampa LED do unitu stomatologicznego

  Lampa LED do unitu stomatologicznego jest podstawowym narzędziem wspierającym pracę dentysty. To ona odpowiada za prawidłowe oświetlenie jamy ustnej pacjenta, a więc jest tym, co ma ogromny wpływ na jakość pracy specjalisty.

  Decydując się na zakup lampy do unitu stomatologicznego, warto zwrócić uwagę na:

  • Źródło światła - warto wybrać jedynie lampy posiadające nowoczesne diody LED.
  • Układu chłodzenia -- pasywny układ chłodzenia eliminuje problem powstawania hałasu w gabinecie.
  • Regulacja intensywności strumienia światła -- zakres natężenia światła powinien mieścić się w zakresie od 8 000 do 35 000 lux.
  • Regulacja temperatury koloru światła -- dobre lampy powinny dać możliwość dostosowania temperatury barwowej od 40000 do 6000 K.
  • Współczynnik odwzorowania kolorów (CRI) - powinien być większy niż 93.
  • Promienie UV - lampy dentystyczne nie powinny emitować promieniowania UV, odpowiedzialnych za fotopolimeryzację.
  • Wyłącznik bezdotykowy -- mniej dotyku równa się mniej roznoszonych bakterii.
  • Szybkorozłączne uchwyty -- oprawa dentystyczna powinna dawać możliwość szybkiej sterylizacji lampy.

   

  Lampa polimeryzacyjna LED

  Gabinet stomatologiczny jest miejscem, w którym przeprowadzane są liczne zabiegi specjalistyczne. Jednym z najczęściej wykonywanym zabiegiem, jest założeniem wypełnienia do zęba oraz utwardzeniem go. Do prawidłowej wykonania tej czynności niezbędna jest polimeryzacyjna lampa stomatologiczna. Nowoczesne lampy są w stanie utwardzić wypełnienie nawet w 7-10 sekund. Jest to ogromna oszczędność czasu oraz energii elektrycznej, a także mniej wydzielanego ciepła. Lampy stomatologiczne UV służą również do: tworzenia uzupełnień protetycznych, wkładów i nakładów kompozytowych, mocowania zamków w stałych aparatach zębowych, czy szynowania zębów przy pomocy systemów wiążących.

   

  Lampy do gabinetu stomatologicznego


  Oprócz lamp dentystycznych, w gabinecie powinno znajdować się sporo lamp sufitowych, zapewniających odpowiednie oświetlenie w całym pomieszczeniu. Do tego celu najlepiej sprawdzą się nowoczesne plafony lub oprawy sufitowe przeznaczone do montażu w miejscach o podwyższonej higienie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz oprawy oświetleniowe posiadające certyfikaty CE i RoHS, dzięki którym masz pewność, że wybrana lampa spełni Twoje oczekiwania. Oprócz tego takie urządzenia są proste do utrzymania w czystości, a ich powierzchnia nie sprzyja mnożeniu się bakterii.
  Jeśli szukasz profesjonalnego oświetlenia do gabinetu stomatologicznego, zapoznaj się z produktami dostępnymi w naszym sklepie online lub skontaktuj się z działem sprzedaży. Gwarantujemy, że korzystając z naszej pomocy, znajdziesz odpowiedź na swoje pytania, a także optymalne produkty do oświetlenia swojego gabinetu lub sklepu stomatologicznego.  * Pola wymagane