INFOLINIA: 42 617 28 39

Oświetlenie samochodowe

oświetlenie LED

 

żarówki led

 

Taśmy LED Elastyczne

Taśma LED elastyczna do wyginania na boki

 

Większość taśm LED jest na tyle giętka, że w pewnym zakresie da się ją przegiąć w górę i dół. Są jednak specjalne taśmy LED elastyczne, które dzięki specjalnej konstrukcji podkładu PCB jest bardzo łatwa w wyginaniu jej zarówno w górę i dół, jak i na boki. Poniżej znajdziecie kilka modeli posiadających właśnie taką zaletę. Dzięki temu, tworzyć z nich można ciekawe wzory, i układać je na dużych zagięciach, bez konieczności cięcia taśmy. Jest to duży plus dla osób nie mających wiele wspólnego z montażem tego typu elementów na co dzień, gdyż elastyczny pasek LED zaoszczędzić może sporo czasu i nerwów. Ta niewątpliwa zaleta to tylko dodatkowy aspekt wśród klasycznych zalet taśm LED takich jak unikatowy styl świecenia pozwalający na tworzenie wspaniałych aranżacji świetlnych.

 

Podkład w taśmie elastycznej LED

 

Taśmy elastyczne LED zawdzięczają swoje właściwości specjalnemu podkładowi PCB. Dzięki unikatowemu kształtowi, który przypomina półokręgi, taśma może wyginać się praktycznie w każdym kierunku. Wszystko to bez obawy, że uszkodzone zostaną ścieżki przewodzące, czy elementy elektroniczne. Mimo tego, podkład również rozprowadza po całej swojej powierzchni ciepło z diod, służąc jako przewodnik do radiatora. Tył podkładu to również taśma montażowa, dzięki której montaż pasków elastycznych LED będzie jeszcze łatwiejszy. 

 

Wszystko to sprawia, że instalacja elastycznych taśm LED jest ułatwiona w miejscach, gdzie standardowe paski miewają problemy np., na podświetlanych literach, na różnego rodzaju półkolach, na powierzchniach, gdzie taśmy zakręcają tworząc kilka linii światła, oraz innych tym podobnych punktach.

 

Rodzaje taśm elastycznych LED

 

Ze względu na specyficzny kształt podkładu PCB w elastycznych paskach LED, istnieje ograniczona ilość taśm tego typu. Wykorzystuje się w nich diody o małych wymiarach, dlatego też najpopularniejszymi typami taśm elastycznych są:

  • Taśmy elastyczne LED 3528 – wykonane w oparciu o diody SMD 3528 są rozwiązaniem dla osób szukających klasycznych rozwiązań w dobrej cenie.
  • Taśmy elastyczne LED 2835 – oparte o diody nowej generacji tj. 2835.  Różnią się rozmieszczeniem diod (złącze odwrotne jak w przypadku diod 3528).

Znaleźć można również inne typy taśm elastycznych LED, jednak powyższe są najbardziej klasycznym rozwiązaniem. Dlatego też w przypadku zainteresowania produktem o nieco innych parametrach warto skontaktować się z naszym działem handlowym. Postarają się oni dobrać elastyczny pasek LED dokładnie do wymogów danego obiektu.

[Produktów w tej kategorii: 4]   Wyświetl po:* Pola wymagane